Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős gyereknek indokolt...

Mennyi idős gyereknek indokolt a saját mobiltelefon és számítógép/laptop?

Figyelt kérdés

Nem rég olvastam egy fórumon egy témát, ahol egy 10 éves kislány kérdezte, hogy milyen laptop lenne számára megfelelő. A hozzászólásokban elég sokan kiakadtak, hogy egy ilyen idős gyereknek még minek saját laptop.


Nekem saját telefonom 15 évesen lett először, számítógépem 17 évesen. Mivel mi elég szegények vagyunk, nem a szüleim vették őket, hanem magamnak kerestem meg diákmunkával az árukat, de lehet, hogy ha lett volna rá pénzünk, már hamarabb kaptam volna ajándékba.


Ti mit gondoltok erről? Ha olyan anyagi helyzetben vagytok/lennétek, hogy nem lenne gond ilyesmit vásárolni a gyereknek, milyen életkortól vennétek neki saját mobiltelefont és számítógépet?


2011. szept. 19. 23:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
29%
15evesen lett eloszor telefonom akkor is azert mert kolis lettem.Szamitogepem sajat nem volt az apaet hasznalta a csalad.Azota persze van laptopom.A kislanyom (minimum 16 eves koraig)kulonosebb indok nelkul nem fog se telefont kapni se szamitogepet,nem fog erdekelni kinek mi van az en lanyom nem lesz "divatmajom"(nem akarok senkit megbantani aki vett/adott a gyerekenek,az o dolga).Semmi szuksege ilyenekre.Veszek neki jatekokat az valo a GYEREKNEK.
2011. szept. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
85%

Tisztelem a nézeteiteket, de a mai gyerekeket nem lehet a technika elől elzárni.Ma már nem divatmajom az a 10 éves gyermek akinek van mobilja, és az sem akinek 12-13 évesen van saját szgépe.

Úgy gondolom egyik sem ártalmas-lassan már kötelező felszerelés-ha a szülő odafigyel a használatára.


Azt gondolom a mai világban ezek a dolgok(de főképp a mobil) teljesen elfogadható tárgy amit a gyerek használhat.Ismerje csak meg, minél előbb annál jobb, a használatát, mert ma már szinte egy iskola sem működik netes házi nélkül.És sokkal könnyebb fiatalbb korban beletanulni-keretek között-mint később.

2011. okt. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó! Nálad a pont. Majd ha kinézik a gyereket, mert neki nincs.... Akkor úgyis kap... 10 éves lányom osztályában - pont tegnap kérdeztem - 28-ból 28 gyereknek van.
2011. okt. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Utolsó előtti. előtti.


A lányod ha csak 16 évesen veszel neki telefont meg gépet úgy kifogják közösíteni mint a sicc.


A mi osztályunkba még a leggcsóróbb lánynak,fiunak is van telefonja.


És még csak 11,12. évesek vagyunk.


Mindenkinek van Gépe (persze nem saját).


Bár. az osztály 1/3 ának saját.



Én 6 évesen kaptam először telefont.


És a legtöbb haverom is 6,7,8 évesen kaptak telefont.


Ugyanis el kell érni a szülőket ha baj van.


És ha nem veszel neki telefont senki nem fogja tudni elérni és a "gyerekek" elég kegyetlenek.


És egy 16 éves már nem igazán gyerek.



Majd biztos leül barbizni ill. legózni.



Ennyi. És ha valakinek van telefonja az nem divatmajom.

2011. dec. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Drága szivem olvasd el figyelmesen amit írtam!Pont azt írta le amit te, csak részletesen!Értelmezz már kedvesem.



,,Utolsó előtti" voltam.

2011. dec. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
35%
A kislanyom (minimum 16 eves koraig)kulonosebb indok nelkul nem fog se telefont kapni nem azt irtad amit én.
2011. dec. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy olvastam, épp azt akartam írni a 7.-nek, hogy szóról szóra így vagyunk mi is. Akkor láttam, hogy én írtam a választ.... Ja, és meg lett az érintőképernyős...
2011. dec. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én mindezekhez csak akkor jutottam hozzá, amikor én magam megkerestem rá a pénzt, 17 éves korom után - a laptopot kivéve, mert azt a páromtól kaptam ajándékba. Most várjuk az első gyerekünket, nem tervezünk neki telefont venni, de mivel a párom informatikus, (és mindketten 'kockák' vagyunk) mindig térdig járunk itthon a számítógépekben, alkatrészekben, szóval apu biztos összedob majd valamit, amin tanulhat, de pénzt azért nem adnánk rá (hozzá teszem: saját lakásban élünk, nincs hitelünk, van kocsink, a párom jól keres, nemrég léptették elő, ennek tehát nem anyagi okai vannak, egyszerűen így döntöttünk). Nem teljesen ide tartozik, de: tv-nk évek óta nincsen, 'bojkottáljuk', és a lányunk kedvéért sem fogunk venni.
2013. márc. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
én table pc-re gyűjtőm a pénzt.Szerintem az sokkal jobb!
2013. jún. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!