Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A baba születési anyakönyvi...

A baba születési anyakönyvi kivonatának fénymásolatát el kell küldeni az OEP-nek, ha a várható szülés előtt igényeltem a T. gyás-t? (A céget hiába kerestem, nem találtam, magamnak kellett/kell intéznem az igénylést)

Figyelt kérdés
2011. szept. 23. 07:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Hívd fel az OEP-et, segítenek, hogy pontosan mit és hogyan csinálj. Én is így tettem annak idején, így mindent rendben és időben tudtam bevinni (személyesen vittem) és extra gyorsan, alig pár nap alatt utalták is a pénzt. Ha nincs hiánypótlás, gyorsan megy a dolog. Telefonálj. A honlapjukon fenn vannak az irodák elérhetőségei.
2011. szept. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


(Még augusztusban elkezdtem intézni a dolgot,szept. elején a Mák általi határozat másolatát is elküldtem...de eddig még csak 1 levelet sem küldtek... Az idegbaj kerülget! Sajnos nem mindenhol olyan aktívak... (Budapest,Teve utca)

2011. szept. 23. 12:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Jajj... annak elég rossz híre van. Meg tudod oldani, hogy személyesen bemenj? Mert azt hallottam, hogy ha postázod, "elfelejtik" iktatni, csak tologatják hetekig az asztalon. Úgy kevesebb a munka. Én is ezért vittem be személyesen (Szolnok), mert úgy nem kerülhetik el, azonnal iktatni kell és csinálni.
2011. szept. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szolnokkal nincs gond! (a cég Törökszentmiklóson volt,az Szolnokhoz tartozik,de azt a céget felvásárolták,és Pestre költözött-csak egy levél cím van megadva,amin keresztül nem elérhetőek. De én Szolnokra küldtem a papírokat,augusztus közepén,szeptember 5-én jött a levél,hogy tovább küldték,mert nem ők az illetékesek...Szolnok tartotta a 15 napos határidőt,amit az OEP honlapja írt,de úgy tűnik,hogy Pestnek nincs ínyére a 15 napos határidő.) Szolnokra még júliusban írtam a helyzetemről,és kb 2 hétre rá (gyorsabban válaszoltak,mint a Mák-tól a gyes igénylésről jött volna határozat) jött válasz,hogy mit kell tennem. Vagy csak jó ügyintézőt fogtam ki!

Sajnos nincs lehetőségünk Pestre utazni,hogy személyesen intézkedjünk.

2011. szept. 23. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!