Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Honnan deríthetem ki örökbefog...

Honnan deríthetem ki örökbefogadott gyermekem adóazonosító jelét. Szülés után nektek küldték a baba adókártyáját, vagy intéznetek kellett?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
mennyi idős? Amióta a babakötvény van, azóta van autómatikusan adószámuk az újszülötteknek. Nekünk a babakötvényről írtak, abban volt benne az adószáma. És az után én megigényletem az adókártyáját, ha kell valamikor, legyen. Azt nem küldik ki autómatikusan. Amúgy apehnél lehet érdekődni.
2011. jan. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hú ,ez most nagy probléma lesz akkor,mert az adópapírjaimat minél előbb le kell adnom,viszont a 4,5 éves örökbefogadott kisfiamnál még sosem kellett az adószám,a hugicája pedig most lesz 4 hónapos ,még nincs is a nevünkön.

Gondolom nem is tudjuk megigényelni akkor az adókedvezményt :-(,az APEH,hez megpróbálok holnap bemenni.

2011. jan. 13. 13:52
 3/7 anonim ***** válasza:
De kiküldik automatikusan, legalábbis nekünk és az összes ismerősnek kiküldték ( Bp., 12.ker. ) Csak jó sokára, az én kisfiam már elmúlt 1 éves amikor egyszer csak a postaládában volt a kártya. Maga a szám valóban benne van a babakötvényben. Lehet, hogy helyenként változik....
2011. jan. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok: szerintem adószám nem kell az adókedvezmény igényléséhez, legalábbis a gyereké nem. Ahogy emlékszem ( férjem által hazahozott papíron ) csak a TAJ számuk kellett.
2011. jan. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Úgy van a papíron, hogy a gyerek adószáma kell, vagy ha nincs, akkor több adatot kérnek ott felsorolni.
2011. jan. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Amit nekem kiküldtek azon így volt a gyermek adóazonosító jele,TAJ száma ,de hely legfeljebb az egyiknek volt csupán...megpróbálom "elmismásolni" :-) a papíron,aláhúztam a TAJ számot és csak azt írtam be.


Viszont ideje lesz beballagni az APEH-hez mindenképpen és elkérni a számokat.

2011. jan. 13. 14:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 8 hónapos és 3 hetes volt amikor küldték, pedig nem kértük.
2011. jan. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!