Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kevés a bölcsődei férőhely....

Kevés a bölcsődei férőhely. Miért nem tudnak igazán utánanézni, hogy tényleg csak a rászorulók gyerekeit vegyék fel 2 éves kor alatt?

Figyelt kérdés

A GYED lejártával a többség vissza szeretne (vagy kénytelen) menni dolgozni. De sokan nem tudnak, mert nincs hely a még kisebbek miatt, akiknek az édesanyja még kapná a GYED-et. Nem mondom, abból se lehet dőzsölni, de konkrétan tudok olyanról, aki 10 hónaposan beadta a babáját, ő meg rohant vissza dolgozni, pedig egyáltalán nem élnek rosszul. Pedig anyagilag nem szorultak volna rá.

Megint más, ha valaki egyedül neveli a gyerekét és korábban visszamenne dolgozni.

Akkora a fejetlenség és a protekció, és azok járnak rosszul, akik már alig tudnak kijönni abból a kevéske GYES-ből.


Ha rajtam múlna, én 2 éves kortól vennék csak fel gyerekeket bölcsibe, mert itt van egy "anyagi visszaesés" a családokban, kisebb gyereket csak nagyon nyomós - szociális, anyagi indokkal.


Szerintetek?


2011. szept. 23. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Szia!

A mi bölcsinkben 48 hely van,abból tavaly 10 volt arab,ahol az anyukák egyáltalán nem dolgoznak,de muszáj volt őket felvenni,mert különben diszkrimináció miatt mehettek volna az önkormányzathoz.

Mesélte a dadus,hogy mindegyik munkahelyének a Józsefvárosi piac volt beírva:(!

Közben egész nap a lakótelepen sétálgatnak együtt.


Sajnos nem csak a pénz a motiváció,hanem a munkahely megtartása is.A barátnőm egy jól menő cégnél dolgozik,2 évesen mentek bölcsibe,és már nem kapta vissza az eredeti munkáját.Egy teljesen más munkakörbe vették csak vissza,amiről nem tudott semmit.

Én inkább azokra "haragszom",akik otthon vannak a pirinyóval,mégis viszik a nagyobbat bölcsibe.Ha kis korkülönbséggel születtek volna a fiaim,eszem ágában nem lett volna vinni a nagyobbat,örültem volna ,ha otthon van mellettem.Persze nehéz 2 kisgyerekkel,de ezt akkor is tudjuk,amikor vállaljuk őket.

A bölcsi egy szükség hely,nem olyan,mint az óvoda,ahova kötelező járni.

2011. szept. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk, egy 12 ezres kisvárosban 1 bölcsőde van, 20 férőhellyel, 26 gyereket vettek fel. Sokan vannak, akiknek tényleg muszáj lenne beadni, de nem tudják, mert a kisebbség, a 3 gyerekesek, az ilyen-olyan "rászorulók" előnyt élveznek. Ahol mi lakunk a 95%-nál van 3 év alatti kisgyerek, és a babák, nem tudom, mi lesz akkor, ha ők lesznek 2-3 év közöttiek. A közeli városokban sincs férőhely. Családi napközi esélytelen, olyanok vágtak bele, akikre egy döglött lepkét sem bíznék, látom, hogyan bánnak a saját gyerekükkel.

Lassan elkezdünk bölcsit keresni (pedig még csak fél éves a kisfiam), vagy a férjem munkahelyének közelében, vagy az én melóhelyem melletti bölcsiben érdeklődünk. Még ha fizetni is kell, azt sem bánom, még mindig jobb, ha oda hordom a kicsit, mint itthon tengődni 25 000 Ft-ból.

2011. szept. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezt akartam írni, mint az első. Ismerek egy ilyen esetet, hogy anyát átrakták egy másik munkakörbe, próbaidő kikötéssel. A próbaidő alatt pedig nincs védelem. Meg is mondták neki, hogy akkor kellett volna visszamennie dolgozni, amikor szóltak, nem akkor amikor ő úgy gondolta, hogy itt az ideje.

A másik pedig az, hogy nem automatikusan két éves korig jár már a gyed, hanem a biztosításban töltött idővel arányos.

Ami még eszembe jutott: az nem anyagi visszaesés, hogy pl. a 400eFt-os fizetése helyett kap 88-at? Persze, tudom, hogy nem ez az általános, de ilyen is van. Miért a bölcsi döntse el, hogy neked mi az anyagi visszaesés? Ugyanakkor tudtad amikor gyereket vállaltál, hogy ez lesz.


Mondom ezt úgy, hogy a mi településünkön egyáltalán nincs bölcsi és fogalmam sincs, hogy mit fogok csinálni a gyerekkel, ha vissza kell mennem dolgozni. Ja, bocs van magánbölcsi havi 50ért, ha 16 órakor elhozod, utána óránként 2eFt...

2011. szept. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na igen, ha 400.000-es fizetéssel ment el szülni, akkor azért annyira nem sajnálom a 88.000-es gyed miatt. Ha meg visszamegy, akkor írassa ő magánbölcsibe a gyerekét, gondolom ebből a fizetésből már csak-csak futja arra is...
2011. szept. 23. 11:23
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Megértem hogy bosszantó ha valaki azért nem tud visszamenni dolgozni, mert nincs hely, olyanok miatt, akik viszont maradhatnának otthon az anyagi helyzetük miatt. Ugyan nem 400.000-es fizetéssel mentem el dolgozni, de jól kerestem, igaz csak az utolsó évben, férjem viszont minimálbéres. Két éves koráig itthon voltam a kisfiammal, és azért igen, a 88.000 Ft jelentős anyagi visszalépés volt, feléltük a tartalékainkat, a végére lett egy kis tartozásunk is, a 25.000 Ft-os GYES mellett már nem tudtam itthon maradni, van lakáshitelünk is. Egyik ismerősöm nem keresett jól, férje sem igazán, viszont a szülők megvették nekik a házat, rendszeresen segítik őket nem kis összeggel. Szóval azt akarom ebből kihozni, hogy csak a jövedelem alapján nem tudja eldönteni a bölcsi hogy ki mennyire van rászorulva. Nálunk a munkahely tartja fenn a bölcsit, és nálunk jóval jobb anyagi helyzetben élők gyermekei is járnak oda, szóval nem vettük el senki rászorulótól a helyet.
2011. szept. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, erre akartam rávilágítani, amikor a 400eFt-os fizetést írtam. Nem tudod se te se én eldönteni, hogy kinek mi az anyagi visszaesés, ki milyen pénzkezeléssel kénytelen élni. Többek között ezért sem igazán értem azt, hogy pl. egyes segélyeknél miért pont (ha jól tudom) 28eFt-ban határozták meg az egy főre eső jövedelmet, mint határt. Ha ennyiből kéne, hogy éljünk, akkor kb 1 hónap után kikapcsolnának mindent és éhenhalnánk.

Ne csak az anya jövedelmét nézd, hanem a család bevételét és kiadását is. Így lenne korrekt.

2011. szept. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez az a helyzet, ahol nem nagyon lehet igazságos megoldást kitalálni. Én elég jól keresek, mégis visszamentem másfél év múlva dolgozni, mert a férjem lelépett egy izgalmasabb élet reményéban. Ha maradok itthon, hát bizony elég siralmas lett volna az életünk anyagilag.
2012. febr. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!