Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 56-os rugiból mennyit tárazzak...

56-os rugiból mennyit tárazzak be, ha nem akarok minden nap mosni?

Figyelt kérdés
Illetve hálózsákból mekkorát vegyek és milyen vastagot? Téli baba lesz?
2011. szept. 23. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:

nekünk volt, őszi babánk van:

3 hálózsák

2-3 mackó

5 nadrág

2 overál

téli kabát

kocsicipő

csomó zokni, harisnya

kb 15 body (hosszú-rövid ujjú vegyesen)

5rugi - nem szerette

3sapka

15textilpelus

nem mostam mindennap, csak olyan 3naponta

2011. szept. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
* hálózsákból olyat vettünk aminek lecipzározható az ujj része és 2bélelt volt, 1sima
2011. szept. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is télen született, 56-os rugiból szerintem elég 5-6 db (gondolom heti 1x csak mosol)+ plüss talpas nadrágokat, pulcsikat vettem alá elég volt a rövid ujjú body mert a lakásban azért meleg volt. 56-os méretet 6 hetes koráig hordta egyébként, 51 cm-rel született és 6 hetesen 57 cm volt már a 62-eseket hordtuk. Vastag hálózsákból nekem 2 db volt. Azt is csak 3 hónapos korági használtuk mert egyrészt jött a tavasz és a nyár, másrészt meg utálta, a mai napi nem szereti a hálózsákot.
2011. szept. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem februári babám volt és most januári lesz a változatosság kedvéért. :)

Már megvettem neki az első 1-2 hónapra elegendő body és rugi mennyiséget. Bodyból (rövid ujjú) 12db-ot vettem, rugiból 6db-ot de azt még veszek majd 3-4db-ot. A kórházban is így voltak öltöztetve, hogy rövidujjú bodí, és rajta egy rugi, gondoltam így akkor nekem is tökéletes lesz otthon. Én azt mondom, hogy heti 1x-i mosáshoz 10-12db body és rugi kell mert van, hogy 2x is át kell öltöztetni egy nap ha úgy sikerül összekakilnia magát a háta közepéig. Én vettem még 2db kis melegítő nadrágot, 1db bélelt farmert, 1db bélelt kordnacit, 4db kis hosszú ujjú pólót meg 3db kardigánt. Ezeket azért, hogy ha dokinénihez kell menni meg ha jön valaki látogatóba amúgy a body, rugi felállás lesz. Még veszek egy overált, szerintem 1 bőven elég főleg ebből a kis méretből mert úgyis keveset lesztek kint a tél közepén egy újszülöttel meg amúgy se tudja összekoszolni még a ruháját. :) Ill sapka, sál, kis zokni, harisnya. Azt hiszem ennyi lesz az első 1-2 havi ruhatár. Ja, a hálózsák nem rossz, nekek az nem volt amikor ilyen pici volt mert ha betakarod az is tökéletes hisz nem tudja lerúgni magáról, kifordulni belőle de most lehet, hogy veszek majd egy 62-est. Különben, hogy milyen meleget vegyél...az attól függ hány fok lesz nálatok télen. De vigyázz, nem kell nagyon meleg a babának mert az ártalmas ám! 21-22fok az ideális, fürdésnél lehet melegebb is mondjuk 24-25fok.

2011. szept. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom 56 centisen született, úgyhogy szó szerint csak az első napokban tudtam 56-os ruhákat ráadni -nem is mindegyiket.

Úgy van valóban, hogy előfordul, hogy át kell öltöztetni, akár többször is egy nap, történhetnek balesetek. Nálunk pl egy időben a kaki ment ki folyton, bármilyen pelusban is volt. Azt csak a fehér bodykból tudtam kiszedni, de több volt beáztatva, mint a szekrényben...

Szóval nem tudhatod előre, hogy mennyi kell, azért túl sokat ne vegyél, legalább lesz miért kimozdulni baba nélkül, ha kevés... :))))


Hálózsák nagyon jó a cundás lecipzározható ujjú vastag vagy az ikeás ujjatlan, aminél az is megvan, hogy hány fokban javasolják. 0-6 hóig van a kicsi, mi nagyon szerettük.

2011. szept. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát nekem nagyon bukós volt a picikém, így naponta akér 5-6 szor is át kellett öltöztetnem, és a renegeteg ruha mellett kénytelen voltam naponta kétnaponta mosni.A rengeteg ruhán kb 20 db body méretenként, 10 rugi ikreknek is elég lenne máshol szerencsére annyi ruhánk volt.
2011. szept. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!