Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én már gyereket szeretnék, de...

Én már gyereket szeretnék, de a férjem kényelmesen érzi magát így, vajon sosem fog változni?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk házasok, 6 éve vagyunk együtt, Ő 28, én 30. A barátainknak már vannak gyerekei és velük jól kijön, mindig játszik velük, meg aranyosnak tartja őket. Az már szóbajött, hogy nekünk is lehetne közös gyerekünk, de olyan furcsán viselkedik, ha szóbakerül, mintha direkt nem is akarna odafigyelni, csak vigyorog, vagy mondja, hogy Ő bennevan. Mondtam neki egyszer kertelés nélkül is, hogy én már 30 vagyok, az egy dolog, hogy fiatalos gondolkodású, szabadszellemű, de attól még a biológiai óra ketyeg és nem akarom 5 év múlva szülni az első gyerekemet. Akkor meg azt mondta, hogy megérti, de lehet, hogy nincs itt az ideje. Én nem értem Őt, anyagilag jól állunk, van egy szép nagy házunk, ahol elférne egy gyerek is. Most csak egy kutyánk van, meg macskánk, de úgy érzem, lehet, hogy néhány évig még be kell érnem velük. Valakinek van valami sejtése arról, hogy miért lehet ilyen a férjem? Hiába beszélgetek vele erről, kitér, tereli a szót, meg oda se figyel jóformán. Én pedig csak várok és várok..:(
2011. szept. 25. 15:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

Egyszerűen nincs még rá kész lelkileg.

Meg is értem, elvégre még csak 28 éves. Ilyenkor a legtöbb férfinek eszébe sem jut a gyerek.

2011. szept. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%
vigyorog, meg lehet, hogy nincs itt az ideje ---> nyugodtan kérdezd meg tőle, kivel kefél félre :S
2011. szept. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Az én párom is ilyen volt, még terhesen se vette komolyan. Amikor megszületett és meglátta, na akkor fejbe vágta a felismerés, hogy apa lett. 1 éves a gyerekünk, imádja, rengeteget segít, és a másodikat már ő erőlteti.
2011. szept. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

Mégis miért kefélne félre???????????

Miért kell állandóan f*szságokat beírogatni?

2011. szept. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem hajlando lekotelezni magat. Fel a kotelessegektol. Az is lehet, hogy attol is fel, ha van gyerek, Te mar nem leszel 100%-san az ove. Amennyire imadjak az apukak is a picit, van bennuk egy kis feltekenyseg is az anya irant.

Nem akar gondot maganak, szabadon akar veled elni.

2011. szept. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem sem érett még rá agyilag,lelkileg. Az azért más, hogy a barátok gyerekeivel eljátszik, ott nincs kötöttség,nincs felelősség. Szerintem sajnos várnod kell még, mert ha ráerőltetsz egy gyereket,annak nem biztos,hogy jó vége lesz.

A páromnak én is említettem korábban, hogy mi lenne, ha és a tiedhez hasonló reakciókat kaptam, így hagytam ezt a dolgot, erre az idén tavasszal ő mondta,hogy mi lenne, ha már nem íratnék fel gyógyszert a nődokival.Szóval mostanra érett meg benne ez a kérdés.

27L

2011. szept. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy anyagilag nem lenne gond, nem következik automatikusan, hogy akkor jöhet a baba. Ha a férjed nem akarja nem erőltetheted rá, ez nem olyan kérdés amiben kompromisszumot lehet kötni.
2011. szept. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én nem akarok ráerőltetni semmit:( Csupán annyiról van szó, hogy ha várok még 2-3 évet és utána kezdenénk el próbálkozni, mi van, ha össze se jönne hamar, mert kiderülne akármi (elég sok ilyet hallok) és aztán végül 35 évesen szülnék, mikor már nem vagyok ilyen aktív stb. Fiatal anyuka akartam lenni és nem akarok 40+ éves lenni, amikor a gyerek még az általános iskola elején jár, nem hiszem, hogy olyan sok türelmem lesz akkor, mint most, most érzem, hogy már készen lennék erre a nagy feladatra. És hát nem akarok én senkit semmire kényszeríteni, csak egy picit csalódott vagyok.
2011. szept. 25. 15:37
 9/13 anonim ***** válasza:
de mikor összeházasodtatok nem volt róla szó h mikorra tervezitek?
2011. szept. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Védekeztek? Ha igen és te szedsz valamit, mond meg neki, hogy abba hagyod. Nézd meg a reakcióját. Nem biztos, hogy fél a felelősségtől, lehet csak új neki a dolog.Nem erőltetsz rá semmit, ha nem akar, akkor védekezni fog. Mi megszakítással is védekeztünk, onnan tudtam, hogy már ő is akar, hogy nem szakította meg.És ő is zavarban volt a témánál. Fantasztikus apa lett.
2011. szept. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!