Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Csak azért hogy...

Mit tegyek? Csak azért hogy kényelmesen tudjunk élni, költözzek össze egy újabb férfival? (BővLent)

Figyelt kérdés

Van egy lakásom,10 milliót ér.Eladom akörül,na de ha kertes házba szeretnék már költözni évek óta(gyerekeim érdekeit is nézve)hitelt vegyek fel?? Van munkám,de mivel egyedül nevelem a gyermekeimet,így nem tudnám törleszteni a hitelt se(egyedül). Kénytelen lennék összejönni valakivel csak mert egy kicsit többre vágyunk? Hiányzik a kényelem,a szabadság,a boldogság,a gyermekeim boldogsága(hozzá teszem,régen kertes házban laktunk,ám a volt férjem miatt el kellett adnunk,aminek a gyerekek nyilvánvaló nem örültek,ahogy én sem).


Nagyszülőkkel költözzek össze?Akik panelban laktak régen...hogy költöztetek kertesbe?


A válaszokat előre is köszi!

Egy tanácstalan anyuka


2010. szept. 18. 16:16
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Nekem egyelőre még panel sincs. Nincs lakásom, párommal és az édesanyjával élünk hármasban.


Tanácsom, hogy ne add fel a függetlenségedet, ne költözz össze szülőkkel, mert a legnagyobb jóindulat mellett is elviselhetetlenné válik az együtt élés.


Csak azért összebútorozni egy férfival, hogy kertes házban éljetek, szintén őrültség! Szerelemből szokás együtt élni, nem érdekből. Ha érdekre alapítod a kapcsolatot, az gyorsan felmondja a szolgálatot , és akkor hogy veszed ki a 10 milliódat a házból? Még veszíthetsz is rajta.


Örülj annak, ami van. Szépítgesd, csinosítsd. Ha olyan magas a fizetésed, hogy egyedül tudsz egy hitelt vállalni, akkor tedd azt, de ha nem, akkor egyelőre várj.

2010. szept. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

10 millió forintért már van kertes ház, nem a fővárosban, de attól 30-35 km-re simán.

Hitelt egyedülálló anyaként NE vegyél fel, én még aludni sem bírnék tőle!!!

Nem tudom, hogy hol laksz, de jobb ingázni és hitel nélküli házban lakni mostanában.

Ha mégis hitelt veszel fel, csak életbiztosítással kombináltat vegyél. De szerintem inkább ne!

2010. szept. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
és még annyit, hogy a gyerekeid nem a kertes háztól lesznek boldogok, ahogy te sem..........
2010. szept. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

10 millióért lehet kapni nem túl nagy kertes házat a fővároson kívül. Hitelt semmiképp se vegyél fel! Hatalmas csapda ez a mai világban!

Azért pasti fogni, hogy könnyebb legyen a rezsit fizetni - a legnagyobb butaság a világon. Sem neked, sem a gyerekeidnek nem lesz ez jó hosszú távon.

Nagyszülőkkel összeköltözni - nos, én velük lakom, és mondjuk úgy, hogy herótom van az egésztől, csak szétköltözni nincs pénz jelenleg. Ha szabad és boldog akarsz lenni, akkor szabadulj meg a szüleidtől! Nekem elhiheted... :P


Egyébként pedig egyetértek azzal, hogy a te és a gyerekeid boldogsága nem attól függ, hogy kertes házban vagy panelben laktok. Tényleg nem. Megértem, hogy több teret, nagyobb helyet szeretnél, de a boldogságnak ez csak egy faktora, önmagában semmit sem old meg.

2010. szept. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Szia, hát családi házban nem fogsz kényelmesen élni, vagy a házon, vagy azon kívül mindig lesz munka.


Elmondom, hogy édesanyám fiatal korában kertes házban élt. Az élete úgy alakult, hogy panelbe kellett költöznünk. Addig vágyott ki falura, míg vett egy családi házat, a panelt pedig eladta. Most (már nyugdíjas) viszont nekem is van családom, munkám, tesóméknak is, és nem tudunk mindig elmenni hozzá segíteni, szegényem vágyik vissza városra, de eladni nem tudja, mert tesómék jelzáloghitellel leterhelték...

Nagyon gondold meg, főleg ezért 1 férfit se vegyél a nyakadba a rigolyáival együtt, mert azt hiszed úgy jobb lenne. Apaként szeretné a gyerekeid(?), biztos, hogy segítene és nem hátráltatna?

2010. szept. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Örülj annak, ami van, én lakásban nőttem fel és nem romlottam el :-) Egyébként a kertes ház csak addig jó ötlet, amíg minden működik és nem neked kell megcsináltatni a járdát.
2010. szept. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg a gyerekeid érdekét nézed, akkor

- Nem veszel fel hitelt semmire. Legfeljebb befektetési céllal, de azt is nagyon átgondolva. Egyáltalán nem érdekük a gyerekeidnek, hogy a törlesztőrészletek réme legyen állandó része a családi életeteknek. Nem is beszélve arról, hogy rossz pénzügyi példát mutatsz nekik.

- Nem jössz össze senkivel csak azért, mert anyagilag attól kényelmesebb lenne. Háborűt vinnél a családi életetekbe, és megintcsak rossz példát mutatnál nekik.


Mindezek sokkal fontosabb dolgok az ember életében, semmint hogy kertes házban lakjon.

A nagyszülőkkel való összeköltözés viszont nem elvetendő ötlet. Pro és kontra nézzétek meg az érveket, és ha mindenkinek jó, akkor nosza. A lényeg, hogy ne vegyetek föl hitelt. Nagyon csúnyán meg kell fizetnetek azért, ha nem a saját pénzetek használjátok.

Van lakásotok. NEm ideális, de van. Ha ennél értékesebbet szeretnétek, keressétek meg rá a pénzt. Ha hitelből veszitek, akkor is meg kell találnotok rá a pénzt, csak sokkal többet.

2010. szept. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne vegyél fel hitelt, a hitelt mindenkép befizetnéd és nem marad pénz olyan plusz kiadásra mint egy osztálykirándulás csak kikészülnél idegileg.

Az meg hogy találj egy normális pénzes pasit minimális az ilyenekről mindig kiderűl hogy erőszakos alkeszek, vagy magasról tesznek a már meglévő gyerekekre.

2010. szept. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%
Az országban szerintem kb 1 millióan panel házban élnek. Mi a baj azzal?
2010. szept. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Én is sok mindenre vágyom... de a lehetőségeim nekem is mások. Az ember kénytelen alkalmazkodni a helyzetéhez és a környezetéhez. Én megértem, hogy nehéz... de egyetértek az előző kommentekkel.

Muszáj alkalmazkodnotok és egyenlőre elfogadnotok a helyzetet... :(

Arra is gondolj, hogy lehet, hogy városon kívül kapsz kertesházat, de a t.köd tele lesz az ingázással... és a gyerekeknek is :(

2010. szept. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!