Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2010. ápr. -ban szültem,2012....

2010. ápr. -ban szültem,2012. decemberééig szülök akkor újra Gyedet kapok?

Figyelt kérdés
2012. áprilisában jár le a Gyedem. 2011-ben végig Gyeden voltam/vagyok. Ha 2012. december 31-előtt megszületik a kistesó akkor újra Tgyás, Gyed ugye? Viszont ha 2013.januárjában szülök akkor már csak Gyesre leszek jogosult? Jól tudom, vagy tévedek?
2011. szept. 26. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Tévedsz.

Ha él a munkaviszonyod, akkor 2013-ban is jogosult leszel gyedre-tgyásra. Az, hogy mikor szülsz az esetlegesen csak azt befolyásolja, hogy mennyi lesz a juttatások összege.


Ha viszont már nem él a munkaviszony, akkor feltehetően csak gyest fogsz kapni.

2011. szept. 27. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A munkaviszonyom él.
2011. szept. 27. 08:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha most tgyáson vagyok, terhes lettem, és nem megyek vissza dolgozni, mert még csak négy hónapos a babám, tehát valamikor jövő júniusban fogok szülni kb, van munkaviszonyom, akkor a tgyást mi alapján számolják? Az idei kereseteim, azaz a fizetésem a szülésig illetve a tgyás és a gyed az alap?
2011. szept. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mivel szülés előtt nem lesz 180 bérezett napod, így a tgyás alapja az a jövedelem lesz, amiből a gyedet számolták az első babára. Csak maximálva van, annyi a maximuma, mint a gyednek.
2011. szept. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tehát akkor az a bérem lesz az alap, ami erre a terhességre is volt. Köszi szépen a választ. :)
2011. szept. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én mindenképp azt ajánlanám,hogy kérdezz meg egy könyvelőt. Nekem van egy ismerősöm,aki pont emiatt nem kapott magasabb gyedet. Ő azt mondta azért nem kapott magasabbat a második gyerkőc után,mert nem szakította meg a gyedét.(mintha a munkanélkülit emlegette volna,de már nem emlékszem pontosan)

Nekem februárban jár le a gyedem,lassan mi is tervezzük a tesót,én is utánajárok azért...

2011. szept. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
ha van ,unkaviszonyod, akkor gyes után is gyedet kapsz majd (nálam így volt, most 2011-ben). ne aggódj, megkapod a gyedet :)
2011. szept. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Munkaviszonyom szerencsére még él! :D
2011. szept. 30. 17:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Élő munkaviszonnyal mindenképpen gyedet fog kapni, az, hogy gyes után, vagy gyed után szül valaki, az ellátás összegét befolyásolja.

Azt nem igazán értem, hogy "azért nem kapott magasabb gyedet, mert nem szakította meg a gyedét"??


Viszont javaslom, hogy NE könyvelőt kérdezzetek, hanem szakembert, mert (igaz ez saját tapasztalat) 10 megkérdezett könyvelőből 8 akkora balos baromságot mondott, hogy a szemem kikerekedett a döbbenettől.

2011. szept. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!