Szent István kórház?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elméletileg az Istvánban fogok szülni pár hét múlva.

Azt szeretném kérdezni, hogy mit kell vinnem a kórházba? Úgy hallottam, a babának is kell minden (ruha, pelenka, törlőkendő, mi még?).

Valamint, van valakinek tapasztalata? Császáros leszek, eléggé izgulok.


Oh, és még az érdekelne, hogy kilövik/szúrják ott a babák fülét? Volt, aki ott csináltatta? Vinni kell a fülbevalót, vagy ott lehet megvenni, és később cserélni?


Előre is köszönöm a válaszokat!

34 hkm


2011. szept. 27. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én az Istvánban szültem augusztus 3-án, így frissek az élmények :-)

Mindent vinned kell, a babának is, ha császáros leszel, csak az első nap és éjszaka adhatod be a csecsemősökhöz, hogy tudj pihenni, de utána non-stop veled lesz. Én eléggé véreztem, szóval ha úgy van, akkor vigyél sztem vagy Tena betétet, vagy pedig vmi extra nedvszívó betétet, mert nem tudhatod. Felesleges olvasnivalót vagy pedig mp3-at, örülsz majd, ha aludni fogsz tudni :-D

Mellszívót sem, mert ha nem indul be a tejed, semmi értelme

Kaját majd vitess be magadnak, mert az vmi förtelem, amit adnak, reggelinek adtak pl egy tejfölt egy szelet kenyérrel... :-/

Fürdőlepedő, mert ha viszed fürdetni, kérik.

Takaró, a kosarába kell majd.

Kapsz majd katétert is, független attól, ha tudnál-e pisilni vagy sem, nekem délután vették ki, hiába "kaptam meg" reggel fél 6kor, e megvárják, amíg mindenkinek letelik a 6 óra... :-((

Ha nincs fogadott dokid, le sem sz*rnak, saját tapasztalat...

Ha helyhiány miatt más osztályra kerülnél (mint én a Nőgyógyászatra), hiába vagy császáros, 3 nap után "kidobnak", ha a reggeli vizitre megvan a 3 nap. Én szerdán szültem hajnal fél 6kor és szombaton már mehettünk is haza.. :-))

Ha kíváncsi vagy még vmire, kérdezz, mert így hirtelen ne jut eszembe minden! :-)

Ja, a fülbevalóról nem tudok semmit, mi nem szúrattuk ki a kicsinek.

2011. szept. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

A leírásod alapján már el is kezdtem bepakolni. :)

Azon nem fognak problémázni, hogy csak két rugdalózót viszek, a többi inkább kisnadrág és hosszú ujjú felső? (56-osból nem vettünk többet, csak 62-esből, de párat még próbálok beszerezni.)

Törölközőt viszek, pelenkát, popsitörlőt, plédet, kiszoknit, kiskesztyűt.

Magamnak tena betét, sima éjszakai betétet, valamint eldobható bugyit pakoltam (plusz a normál dolgok: fürdőköpeny, pizsi, stb.)

A kórházban intézik a baba papírjait? (anyakönyvi kivonat, TAJ-kártya, lakcím-kártya)


Gratulálok a babádhoz! Jó egészséget Nektek! :)

2011. szept. 27. 16:20
 3/10 A kérdező kommentje:
Oh, és nekem sincs fogadott dokim. Az nem érdekel, ha nem foglalkoznak Velem, de ha gondom/problémám van, remélem, azért csak találok valakit a kórházban, aki hajlandó segíteni. :)
2011. szept. 27. 16:23
 4/10 A kérdező kommentje:
Oh, és még egy kérdés: első babás vagyok. Milyen takarót érdemes vinni a picinek? Elég egy polárpléd, vagy inkább egy vastag babapléd?
2011. szept. 27. 16:25
 5/10 A kérdező kommentje:
És még egy: kissapkát kell vinni? Pakoltam be 3 darabot, kelleni fog? (Van, ahol nem kérik, sőt, ezért kérdezem.)
2011. szept. 27. 16:26
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Vigyél kissapkát. Nekem volt fogadott dokim, de nem nagyon foglalkoztak velünk ettől még. Az anyakönyvvezető kijön felvenni az adatokat, de a kész papírokért be kell majd menni az önkormányzatba.

Szerintem vegyél még pár rugit. A Tescoban árulnak hármas csomagolásban, nem egy nagy összeg, és összehasonlíthatatlanul könnyebb egy rugis babát pelenkázni, mint egy kisnadrágost.

Még annyi, hogy cumisüveget, cumit ne vigyél, nem engedik.

Én egyébként szerettem az Istvánban szülni, minden kényelmetlensége ellenére nagy előnye, hogy nagyon szoptatáspárti kórház, ha nincs tej, akkor sem tápszert adnak, hanem lefejt női tejet kiskanállal, így nem egy cumizavaros babával mész haza, akit szinte esélytelen megtanítani szopizni.

Könnyű szülést és jó babázást!

2011. szept. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm! :-)

Igaza van az utolsó válaszolónak, vegyél mg pár darab rugit, mert ha ficánkolni fog, akkor abból nem lesz kint a dereka sem. Kissapka kell, de a 3at soknak találom, elég lesz sztem max 2

2011. szept. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy milyen idő lesz, vigyél szerintem egy vastagabbat meg egy kevésbé vastagat, mert lehet még októberben meleg... :-)

Boldog babavárást és könnyű szülést! :-D

2011. szept. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Akkor a rugikból még vagy 3-4 darabot igyekszem beszerezni, a többit már összekészítettem.

Remélem, innen már minden rendben lesz, egyre izgágább vagyok a szülés miatt, halogatnám is, de közben alig várom, hogy kint legyen. :)

2011. szept. 27. 17:29
 10/10 anonim ***** válasza:

2009.októberében szültem az Istvánban. Mi 3-3 bodyt és rugit vittünk, egy vékony sapit, textilpelusokat, rendes pelust /adnak amúgy 4-5 db-ot naponta/, törlőt, popsikrémet, kis polár vékony babaplédet, törölközőt. Amúgy nagyon meleg van a kórtermekben, éjjel is tárva volt az ablak, hogy aludni tudjunk. Nekem sem volt dokim, szerintem odafigyeltek így is rám is és mindenkire. A kaját a férjem hozta naponta, ő főzött miután hazaért az éjszakai műszakból, 11-re mindig volt kajám :), így ott csak a reggelit és a vacsit ettem.

A csecsemősök is aranyosak, csak rengeteg a dolguk, így mindig rohannak. Fürdetéskor ha szeretne apuka is bemenni, nyugodtan bemehet.

Lelkiekben azért készülj a szoptatásra, mert mindig lesz benn idegen /látogató/ a szobában, volt hogy egyszerre 25-en voltunk benn, és ebbe nem számoltam bele az 5 babát. Mindig lesz látogató, persze senki nem tartja be a szabályt, hogy elvileg egy ember lehet benn, mert az csak vitát szül.

2011. szept. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!