Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit írassak egy családtól...

Mit írassak egy családtól kapott referenciába gyermekfelügyelethez?

Figyelt kérdés

eddig nem volt referenciám, de már dolgoztam 2 családnál, egyik helyen egy 1 éves, a másik helyen egy 3 éves és egy 5 éves kisgyerekkel. 12 órás nappali és éjszakai felügyelet vegyesen. ez csak havi 4-5 nap.

mivel halasztok az egyetemen ez nem teszi ki az időm nagy részét szeretnék még vállalni munkát és ehhez kérnék tőlük referenciát. azt mondták szívesen adnak, mert tényleg nagyon jól kijöttem a szülőkkel és a gyerekekkel is.

mit tartalmazzon egy ilyen ajánlólevél? mitől lesz hiteles más szülőknek?

21/L


2011. okt. 3. 10:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Hiteles akkor lesz, ha az igazat tartalmazza. Pl. ne írasd bele, hogy mindig pontosan érkezel, ha hajlamos vagy késésre.

Két részre osztanám a referencia-levelet. Az első részben leírnám, hogy hány és milyen idős gyerekre kellett vigyáznod, milyen gyakorisággal (előre megbeszélt napokon vagy előfordult e, hogy váratlanul hívtak, s te azonnal mentél). Hol vigyáztál rájuk (a családnál vagy a saját lakásodba), kellett e őket vinni valahova (játszótér, óvoda), kellett e házi munkát végezned, ha igen, mennyire voltak ezzel megelégedve (pl. istenien főzöl, szépen takarítasz).

A második részben pedig arról írnék, hogy milyennek ismertek meg téged. Pl. pontos, megbízható, szülői kéréseket maximálisan teljesítő, gyerekszerető, a gyerek könnyen elfogadtak téged, visszavárnak, rengeteg játékötlettel bíró, nem csak megőrző/felügyelő, hanem a gyerekkel ténylegesen foglalkozó (mondókát stb. tanító), a szükséges eü ismeretekkel rendelkező, rendszerető, a gyerekek mellett is rendet tartó, mosatlant nem felhalmozó.

Amit én még elvárok egy bébiszittertől, az a magyar nyelv helyes, udvarias használata.

Amit pedig biztos keresnék egy referencia-levélben, egy telefonszám, amin ezeket a családokat (leginkább az anyukát) el lehet érni.

2011. okt. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Eü ismeretem van bőven, pontos is vagyok. Az 5 éves kislánnyal sok angolt gyakoroltam, szavak, egyszerűbb mondatok. Hordtam őket játszótérre, sétálni. Volt, hogy "akutan" kellett vigyázni a gyerkőcökre, azzal sem volt gond.

Vittem nekik meséket, olvastunk, játszottunk. Olcsón is dolgoztam.

Azt hiszem majd megkérem az édesanyákat, hogy írják le, amit ők őszintén gondolnak az első válaszoló által említett témákban.

Köszönöm a választ!

2011. okt. 3. 11:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!