Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miként alakul a TGYÁS összege?

Miként alakul a TGYÁS összege?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az alábbiakban szeretnék segítséget kérni. 2011. december 24-re várom első gyermekemet. 2009. november 13-2010.július 3-ig egy ügyvédi irádánál dolgoztam bruttó 85.000,-Ft/hó munkabérért. 2010. július 5-től dolgozom jelenlegi munkahelymen, ahol kezdő fizetésem bruttó 200.000,-Ft/hó. 2011. január 1-től fizetésemelés következtében a bérem 212.000,-Ft-ra emelkedett, továbbá márciusban 265.000,-Ft prémiumot kaptam. A kérdésem az lenne, hogy melyik jövedelmemet fogják figyelembe venni, továbbá van e lehetőség arra, hogy 2012.01.01-től igényeljem a TGYÁS-t és akkor ez esetben csak a 2011-es béremet vegyék figyelembe? Szíves segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm.
2011. okt. 3. 11:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, ha januárig kitart odabent a babád, csak akkor kérheted később a tgyást, mert mindig a szülés (vagy az azt megelőző 28 nap) előtti évben elért jövedelmedet fogják alapul venni. Vagyis ha decemberben szülsz, akkor a tgyás alapja 2010, majd a gyed alapja 2011 lesz. (sajnos a gyednél nem érdekes, hogy ilyen sok volt a jövedelmed, mert maximált).


Táppénzre mégy? Vagy szülésig dolgozol? Vagy szabi?

2011. okt. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod :) Tegnap voltam dokinál és ő azt javasolta, hogy addig dolgozzak, amíg bírok, mert szerinte több stresszt váltana ki az otthonlét számomra, úgyhogy egyenlőre még dolgozom, aztán majd meglátjuk... :)

Eddig azon drukkoltam, hogy pár nappal előbb szülessen meg a kis pocaklakóm, hogy karácsonykor már otthon lehessünk, most meg bízakodom abban, hogy ráhuzunk pár napot és újévi baba lesz. A doki szerint erre minden esély megvan, mivel első baba, ráadásul fiú is.... Bár az anyagi dolgok is sokat számítanak, de a lényeg, hogy minden rendben menjen és egészséges legyen. Minden más dolog csupán másodlagos.

2011. okt. 4. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!