Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenki ad valami mesterséges...

Mindenki ad valami mesterséges vitamint, immunerősítőt vagy hasonlót kicsi babájának/gyerekének?

Figyelt kérdés
Az enyém csak a kötelező Vigantolt kapja. Baj ez vajon? Olvasok itt cebiont, bérest, stb, stb.....
2011. okt. 5. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én semmit nem adok. Naponta sok gyümölcs, zöldség (bliccelést nem engedek), rendszeres kézmosás. Nem betegeskednek sokat, ha mégis - általában a téli időszakban - , akkor esetleg kapnak kiegészítő multivitamint, de amíg nem muszáj, addig nem, adok ilyesmit. Nem betegesek.
2011. okt. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én sem adok. Cebion mondjuk van itthon (megmaradt) azt szoktam adni így ősszel, ha esetleg elkezd folyni az orruk, vagy alvásnál hallom, hogy egy kicsit mintha zilálna (bár idén még nem kellett). Hála az égnek ők sem nagyon betegesek. Szerintem sem túl jó, ilyenekkel erősíteni őket. Félek attól, hogy ha pár év múlva egy évben nem kapnák, nagyon betegesek lesznek. Ráadásul a kis immunrendszerük, szervezetük a betegségek által lesz ellenálló (megtanulja leküzdeni). Tehát ha elkapja "az csak a javára válik". Egyébként én is minden nap adok nekik gyümölcsöt. Most épp alma kompótot csináltam meg almás pitét (kicsit unják az almát önmagában). De az almához ragaszkodom (persze mást is kapnak, jön a sütőtök is) hisz a régi öregek napi szinten ették az almát, esküsznek rá, hogy amiatt egészségesek.
2011. okt. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én adok.

Nem eszik rendesen sajnos, muszáj a mesterséges vitamin.

2011. okt. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én még Vigantolt sem adtam neki a nyáron.

Cebion van itthon, néha-néha adok neki.

2011. okt. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Enyém 3 éves lesz, és most kezdi az ovit nemsokára. Eddig minden ősszel elszedettem vele egy üveg Multi Kid-et, és ennyi. Most Marslakócskák szirupot kap nai egy kanállal, és sok zöldség, gyümölcs, friss levegő.. nem beteges :)
2011. okt. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Kedevs 13:51 Te mit adsz a kicsidnek?

2011. okt. 5. 14:05
 7/11 anonim ***** válasza:

Én eddig nem adtam, de most más télen fogok.

Nem tudom. Szoptattam rendesen, eszik zöldséget-gyümölcsöt minden nap, mást is, jó evő, sokat vagyunk a levegőn, mégis beteges. Fogalmam sincs, mit tehetnék még, a plusz vitaminon kívül. Gyerekkoromban nekem is adtak, és nem is voltam beteg szinte soha. Nem egy olyan év volt, hogy egyetlen napot sem hiányoztam a suliból. Hogy a vitamintól-e, ki tudja.

2011. okt. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

13,51 vagyok


A nagy 3 éves lesz, a pici 1 éves lesz.

A picinek néha adok cebion c vitamin cseppeket, de ő rendesen eszik, vele nincs gond.

A nagynak régóta gondok voltak a kajálásával (15 hós kora óta), azóta felváltva kap cebion multivitamint, néha béres csepp (ehhez kell cebion c vitamin is). Most ferrokid-et vettem, ez vastartalmú multivitamin, hátha megint visszatér az étvágya.

Az a baj, hogy csak akkor eszik rendesen, ha kapja a vitamint. Ha már örülök, hogy végre eszik és emiatt abbahagyom a vitaminosztást, akkor megint elmegy az étvágya.


Most egyébként még betegség megelőzésnek az oscillococcinumot (vagy mi?:)) adok mindkettőnek, heti 1-et.

2011. okt. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én sem. Van ugyan itthon Vitacolan, de azt maximum télen szoktam adni, megfázós időszakban, megelőzés gyanánt. Nem érzem szükségesnek, hogy vitaminkészítményt adjak, mivel nem beteges a gyerek, pedig volt bölcsis is, most ovis, de nagyon ritkán beteg. Gyümölcsöt eszik rendesen, abban úgyis van vitamin.
2011. okt. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Örülök a kérdésednek! :)

Én sem tudom eldönteni, hogy mitévő legyek.

Cebiont fogok szerintem adni neki, meg gondolkodom a homeos bogyókon. Az Echinaceát ajánlották itt többen.

Én terhesség alatt szedtem Echinaceát és Engystolt felváltva. Szerencsére megúsztam betegeskedés nélkül.

Úgyhogy lehet, hogy a gyerkőcnek sem lenne rossz...

2011. okt. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!