Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mesterseges megtermekenyites...

A mesterseges megtermekenyiteshez kivették az érett petéimet. Most meg fájdalmam van a köldököm körül! Miért van ez?

Figyelt kérdés
Nekem van a köldököm körül,es a hasam teljesen megfeszult,mintha tele lennek!Kerlek valaszoljatok!
2011. márc. 3. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, sajnos a választ nem tudom. De szeretnélek megkérdezni, hogy petesejt adományozó vagy-e, vagy a saját petédet termékenyítik meg a párod spermájával és ültetik vissza beléd? Miken kellett keresztülmenned a petesejt levételig?
2011. márc. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a tünetek normálisak, a punktió miatt vannak, mert ahhoz, hogy le tudják szívni a petesejteket, kicsit "felpumpálták" a méhedet is. Pár nap és elmúlik.


Szerintem a kérédésből kiderül, hogy IVF-hez szívták le a petéket. Gondolom átment a kötelező protokolon: 3 hónap- 1 év gyerektelenség után kivizsgálás,átfújás, spermavizsgálat a férjnél, clostí kúra,esetleg inszemináció, vagy rögtök lombik. A lombiknál homronvizsgálatok után gyógyszeres stimuláció folyamatos uh-val, majd tüszőrepesztő injekció és 36 óra múlva műtét altatásban. Közben Apa anyagot ad, a műtét után megtermékenyítik, pár nap múlva lehet érdeklődni, hogy megtermékenyültek-e és ha igen, akkor rendesen osztódnak. Ha minden jól megy, következő műtét alkalmával visszaültetnek max 3-4 petét. Ezt már nem altatásban végzik, végig mutatja a monitor, hogy mit csinálnak. Legalábbis emlékeim szerint...

2011. márc. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szintén lombikos vagyok, nekem is nagyon fájt punkció után a petefészkem és hasam, fel voltam fújódva rendesen. Igyál nagyon sok vizet (én kb. 5-6 litert ittam egy nap) hogy elkerüld a vizesedést. A barátnőm ezért nem tudta visszakapni a megtermékenyített sejtjeit, mert megtelt vízzel. Szóval ne aggódj, amit érzel az természetes.
2011. márc. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!Nekem egyszeruen mennt minden es altatas nelkul tortent mindez,szoval az orvos folyamatosan mondta,hogy mit csinal es lattam is a monitoron.Orrspray-el kezdtem,es aztan az injekciok,amiket magamnak adtam es a legutolso a tuszorepeszto volt.Emellet az orrspayt folyamatosan hasznaltam napi negy alkalommal.Hetfon tortent a peteleszivas es szerdan az ultetes,de azota is fajdalmam van!
2011. márc. 4. 08:49
 5/5 A kérdező kommentje:
Az elso kerdesre a valasz,en kulfoldon elek,es tortent mindez.Szerintem Magyaro.-on egy kicsit mas rendsze mukodik!De a valaszok sokat segitettek,megegyszer koszonom!Megprobalom a vizet!
2011. márc. 4. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!