Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy szedjem magam össze? Ez...

Hogy szedjem magam össze? Ez az anyaság nem nekem való, mert csak beteggé tesz!

Figyelt kérdés

Régen sosem volt semmi bajom, imádtam az egészségügyi történeteket, a legtöbb gyerekbetegségnél tudom mi a tehendő, stb... Amióta viszont vannak gyermekeim (2), minden bajom van, ha már az egyik fájlalja a hasát, vagy épp nem 1szer, hanem 2szer kakilt és kicsit hígabbat. Egyszerűen ilyen esetekben bestresszelek, minden bajom lesz. Hozzá tartozik, hogy én már többször kerültem kórházba hasmenős vírus miatt és rettegek, hogy mikor kap el megint valami. Semmi egyéb betegségtől nem félek.

Idegileg eléggé megzuhantam, minden összejött. Nem tudok aludni rendesen, mert folyton jár az agyam a gyerekek és egyebek körül. Pihenni, relaxálni nincs lehetőségem, mert vagy az egyik, vagy a másik gyerek készül valami attrakcióra. Lepasszolni nem tudom őket, hogy egy kicsit kikapcsolódjak. Max anyu viszi el néha 1 órára a kisebbiket, de addig is házimunkázok, és nem a pihenésről szól az az 1 óra. Vagy a nagyot viszi el 1 órára, de akkor ott a pici, szóval egyedül sosem tudok lenni. Férjem rengeteget dolgozik, ha itthon van néha, akkor besegít apróbb dolgokban.

Semmi társaságom nincs, alig lakik ebben a nyüves kisvárosban fiatalság, mert ez egy üdülő övezet inkább. Játszótér nincs.

Már totál kivagyok, ideges, türelmetlen vagyok, teljesen bekattantan és azt veszem észre, egyre csúnyábban írok, pedig adminisztrátor létemre szépen kellett írnom.

Idegesít a gyerek, amint hazaér az oviból és nekiáll örjöngeni, feleselni. Mindenféle pszichés tüneteim vannak már, a hányingertől a szívszúráson át a sorolhatnám még.

Anyám szerint menjek dilidokihoz, viszont én nem akarok gyógyszereket szedni. Csupán egy kis pihenésre, lazításra vágyok, de ez nem adatik meg. Szerinte szedjek gyógyszert, ahelyett hogy észrevenné, hogy már megőrülök a 4 éve itthonléttől. Nincs kihez szólnom, nincs kivel értelmesen beszélgetni, nincs hova kimozdulnom EGYEDÜL.

Tudom, örüljek, hogy van 2 egészséges gyermekem, ez persze szuper, csak közben idegileg már teljesen KO vagyok.

Vettem már B vit. komplexet, Sedatif Pct, de semmit nem érnek. Kaptam már B vit injekció kúrát más okból, de nem sokat ért. Étvágyam is alig van, csak fogyok és fogyok, mert már idegileg totál kivagyok. Senki nem támogat lelkileg, csak azt szajkózzák, hogy menjek dokihoz,, szedjek nyugtatót. Tényleg ez a megoldás?

Hiába mondtam anyámnak is, hogy havi 1 napon hagy menjek el itthonról, ő azt válaszolta, hogy nem vigyáz addig a gyerekekre. De mégis kire bízzam őket? Se egy rokon itt, se egy normális ismerős, barátok. Nagyon el vagyok keseredve, a férjem is szóvá tette már, hogy így rámegyek én is az egészre, lazítsak, ne idegeskedjek. De mégis hogy a francba ne idegeskedjek? Nincs olyan perc, amikor nem kell fél füllel a háttérben lenni, hogy vajon most mit csinálnak a gyerekek. Nem vagyok a nyomukban, de a másik szobából is éberen kell hallgatózni, résen lenni. De ezt minden anyuka tudja szerintem, hogy ebben lehet a legjobban elfáradni, hogy mindig ébernek kell lenni, rögtön ugrani, ha baj van.

Nekem már nem megy ez:( Egy határ szerencsétlenségnek érzem magam. Nagyon szomorú vagyok:(


2011. okt. 5. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Javaslom néha olvasgasd ezt a blogot:

[link]

és rájössz, hogy tulajdonképpen semmi bajod!

2011. okt. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Húúú hát nincs akkora gáz azért.Te is jól érzékeled mire lenne szükséged csak egy kis kikapcsolódásra.Próbáld a gyerkőcöket letenni valahová barátnő,játszóház,csana,vagy bölcsi a kicsinek.A nagy már ovis úgy irtad akkor a kicsit délelöttre ad oda anyudnak,és foglalkozz magaddal,ne kezdj el bogyókat szedni az nem igazán jó megoldás.Azt meg próbáld legyőzni magadba hogy a gyerek betegségekkel foglalkozzál ha már a valami eltérő dolgot produkál,ha igazán beteg én biztos vagyok benne hogy te tudod mit kell tenned hisz ez minden édesanya tudja rutinból pedig nem is tanultuk.A fölösleges beképzelős dolgokat meg próbáld elhesegetni elég élesben rettegni ha baj van.Ha meg van pici szabad időd ne a háztartással folalkozz az megvár,hanem magaddal mert a gyerekeknek nagyobb szükségük van egy jókedvű mosolygós anyukára mint patyolat tisztaságra.
2011. okt. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A dilidoki nem csak arra képes, hogy gyógyszert írjon fel. Hanem segíteni feltárni, hogy pontosan mi is az amit érzel, és lehet rávilágítana arra, hogy ez "csak" egy belső feszültség, és nem is kell ennyire szörnyen érezned magad.


Abból, amit leírtál úgy tűnik, hogy ez a probléma túlnőtt rajtad.


Mások baját olvasgatni, rosszabb történeteket hallgatni sem jó ebben az esetben, ez korántsem fogja megnyugtatni a feszült, ideges embert...


A rokonok meg tényleg így állnak hozzá?

Ha látják rajtad, hogy ennyire kivagy és meg is jegyzik, akkor szedjék már össze magukat és segítsenek!

Férjed szerint rámész erre? Akkor fogja már meg a gyerekeket és vigye el egy-egy délutánra valahová, hogy te egyedül lehess és kikapcsolódhass!

Anyukád pedig ne akarjon már még rosszabbat neked, azzal, hogy nem segít, hanem inkább heccel...

Komolyan nem értem az ilyet. Van akinek senkije sincs, így nehéz megoldani, hogy más vigyázzon a gyerekekre, de hát neked ott vannak és mégsem segítenek, mikor látják, hogy gondban vagy?


Amiket érzel, amiket leírtál mutasd meg a férjednek is. Szerinte nem is érti, hogy mit érzel.

2011. okt. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De draga vagy,annyira szeretnek neked segiteni,barcsak egy varosban laknank,akkor baratok lehetnenk,es segitenek neked,en kulfoldi vagyok,kicsit maganyos,nincs kivel beszelgessek,nincsennek barataim,en szivesen vigyaznak a gyerekekre.Nem tudom h segithetnek,meg egy jatszoter sincs nallatok,hat eleg szomoru.Ne keseredj el,eso utan mindig ki sut a nap,probald kicsit lazabban venni,hiszen nem ovhatod meg mindentol a gyermekeidet,neha nekik is kell hibakat el kovetniuk,amibol tanulhatnak.:O)
2011. okt. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt akár én is írhattam volna. Ugyanez a bajom, de rájöttem miért. Kéne egy barátnő. Sajnos az én barátnőim elmaradtak, mert azt hiszik zavarnak, mert nekem gyerekeim vannak. Minden igyekezetem ellenére nem bírtam őket "megtartani". Pedig jólesne ha legalább mindennap egyszer csak telefonon beszélgetnék és igazán érdekelne valakit.

Szerintem neked is rengeteget jelenteni.

Nincs neked se semmi bajod, csak kimerültél! Ha egy helyen laknánk, és biztosan vigyáznék a gyerekeidre!Kitartás!

Merre fele laksz?

2011. okt. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát lányok,nekem is ilyen problémám van. Első gyerkőcünkel vagyok várandós. Ideköltöztem fehérvárra a páromhoz pestről,és az összes ismerősöm,barátaim és a családom is fent van.(a családom rendszeresen lejönnek látogatni).egyedül érzem magam. A párom főiskolás volt,és főiskolás barátai vannak.én 17 éves tanuló vagyok.korombeliekkel nem tudok barátkozni,mert furán néznek rám.más kismamikkal csak akkor beszélgetek,ha vizsgálatra megyek,és akkor is egymás terhességéről van szó,és én nem csak erről szeretnék témázni.ezzel azt akarom mondani,hogy hiányoznak a barátaim,akikkel eddig megoszthattam minden problémámat,és most már csak inzerneten tudunk kommunikálni.jól esne ha itt is lenne egy olyan barátnőm,akiben bizhatok,megbeszélhetjük egymás problémáit,netán tanácsot adunk egymásnak,vagy beülünk ketten egy közös mozira vagy akár kávézni,teázni.mást nem csinálok minden nap megcsinálom a házimunkát és kész.nem is ezzel van a gond,hanem azzal,hogy egyedül vagyok. Tudom a gyerek mellett nem lesz időm unatkozni.lehet hogy ezért is várom lelkesebben a kelleténél,mert legalább leköt. Kezdek én is bedilizni itthon egyedül.:-/ egyedül nem lehet semmit sem csinálni ha bemegyek a városba.:-/ bocs lányok hogy ide öntöm ki a baromságaimat,de ez most kicsit jól esett. 25 hetes kismami
2011. okt. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Oké, most egy kicsit kiborultál, előfordul. Nálam is volt. Igaz nekem csak 1 fiam van. de 5 ördög van benne.

Férjednek nincs 1 szabadnapja? Vagy egy fél? Hogy elmehess egyedül? Csak úgy leülni valahova és nézni ki a fejedből... :)

Anyuddal azért csak le kéne fixálni, hogy csak kellene neked pár óra, fél nap, valami a gyerekek nélkül.... Nekem sincs itt senki, de én múltkor elvitettem anyósommal a fiamat, mert nem bírtam a monoton létet. :)


Merre felé laksz? Mennyi idősek a gyerekek?

2011. okt. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem egyszerűbb lenne ha kiírnád melyik városból írsz.hátha van ott hasonló gondokkal küzdő kismama.vagy a szomszéd településen.és ha elolvassa össze tudnátok járni
2011. okt. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!