Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Főállású anyaság 2011?

Csernag kérdése:

Főállású anyaság 2011?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Szeretném a segítségeteket kérni a főállású anyasággal kapcsolatban. Mennyi jövedelemre számíthatok 3 gyerekkel?Milyen kedvezmények járnak majd nekem?Ma tudtam meg, hogy terhes vagyok a 3. gyermekemmel. Kb. 6 hetes lehetek. Kicsit félek az anyagiak miatt. . . . . . . . Kérlek segítsetek!!!!!
2011. febr. 15. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nos a főállású anya fizetése ugyanannyi mint a gyes. Tehát most nettó huszonötezer valahány-száz forint. Családi pótlék három gyermek után jár. Ezen kívül mindegy, hogy főállású anya vagy sem, ha három gyermeked van, félárat fizetsz az iskolában és az óvodában az étkezésért. Úgy tudom, hogy még a tankönyv szintén ingyen van. Ennyi. Én is főállású anyuka vagyok.
2011. febr. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez aztán nem sok.Azt hiszem nem lesz egyszerű anyagilag..........
2011. febr. 15. 18:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem bizony. Ám én úgy gondolom, hogy ha szeretnétek a babát és stabil a házasságotok, akkor mindent meg lehet oldani. Ja igen nem írtam, hogy a családi pótlék összege 14000 Ft gyerekenként.
2011. febr. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat az offért, de érdekel a dolog.

Mi pontosan a főállású anyaság?Szóval hogy írtad hogy ugyan annyi mint a gyes, de ugyan úgy csak 3 évig jár, vagy addig amíg nem mész el dolgozni?

Tényleg ne haragudj, de érdekel annak ellenére hogy nem lehet még 2 gyerekem se nem hogy 3. :(

2011. febr. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A főállású anyaságon levő anyukák Gyet-et kapnak (Gyermeknevelési támogatást)A támogatás a legfiatalabb gyermek 3. életévétől 8. életévének betöltéséig jár. Megszűnik a jogosultság akkor is, ha a legidősebb gyermek betölti a 18. életévét. Tehát nem akármeddig. A szülő -az ellátás folyósítása alatt- napi 8 órában nem, csak napi 4 órát meg nem haladó időtartamban folytathat keresőtevékenységet. Időbeli korlátozás nélkül dolgozhat viszont, ha a munkavégzés az otthonában történik. Egy időben bevezették, hogy a Gyeten levő anyukák gyermekei, nem tölthetnek 5 óránál több időt nevelési intézményben, ám ezt a rendelkezést pár éve kivették a törvényből, így a gyermek teljes időt tölthet az iskolában és az óvodában.
2011. febr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
16000 Ft gyerekenként,nem 14.
2011. febr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tényleg annyi. Bocsánat!
2011. febr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2011. febr. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!