Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rotavírus elleni védőoltással...

Rotavírus elleni védőoltással kapcsolatosan szeretnék tájékozódni. Oltatott valaki a közelmúltban? Mennyibe került? (többi lent)

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy van-e köztetek olyan aki a közelmúltban oltatta gyermekét Győrben? És hogy melyik patikában mennyibe került az oltóanyag? Tudom nagyon borsos az ára, de keresem a legelfogadhatóbbat! Továbbá érdekelne az is hogy mi a különbség a 2 és 3 oltásos változat között?Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!
2011. okt. 5. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:
bocsi, nem a kérdésre válaszolok, csak elírom, hogy barátnőm beadatta,mégis kórházba kerültek a picivel 1 évesen hányással, hasmenéssel....
2011. okt. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 wartburg353s ***** válasza:
Amikor 3 hónapos volt a fiunk, mi is be akartuk adatni a védőoltást, de a védőnő lebeszélt. Azt mondta, a vírusnak kb 25 féle változata van, és csak 5 ellen véd az oltás. Végül lemondtunk róla,és a fiam azóta se kapott el semmi ilyesmit. Bocs, hogy én se a kérdésre válaszolok, de sztem beszéld meg a gyerekorvossal, tényleg szükséges-e, és mennyire van értelme.
2011. okt. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat,Nekem is van már egy nagyobb gyermekem, őt nem oltattam, de a kicsit szeretném! Tudom, hogy nem véd minden vírus ellen! De mi mindenképpen szeretnénk oltatni! Szóval ha tudtok nekem árakat mondani, azt nagyon megköszönném! (Győri patikák árai érdekelnének a leginkább, de természetesen ha máshol vásároltátok arra is kíváncsi lennék, csak hogy "mennyire kell mélyre nyúlni a pénztárcába :( )
2011. okt. 5. 22:00
 4/10 wartburg353s ***** válasza:
A barátnőm 2x18 000 Ft-ot költött rá.
2011. okt. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

szerintem max pár száz forint eltérés lehet az árak között. Olyan 18 ezer magasságában van minden patikában.

Jó nem kérdezted és mindenképp oltatsz, de egyébként tényleg fura valakinek pár száz forint ennyire számít, de kidob az ablakon semmire legalább 34 ezer forintot.

2011. okt. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kérek mindenkit ne rólam alkossatok véleményt a feltett kérdésem miatt! Ha tudtok és szeretnétek segíteni, akkor várom válaszotokat! Azt ,hogy én ezt miért kérdeztem azt szeretném magamnak megtartani, mivel senki nem tudja a másik helyzetét! Én nem szerettem volna ezzel senkit megbántani! Akkor és nem tudom mi értelme van a kukacoskodásnak!
2011. okt. 5. 22:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Linkelek Neked egy oldalt,itt sok hasznos dolog van,árakkal.

[link]

2011. okt. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ne foglalkozz azzal, aki nem a kérdésre válaszol. sokszor vn ez így. én a múlt héten vettem, 18 e ft / oltás. hívd fel a patikákat telefonon, én is azt csináltam, de tényleg 1-2 száz ft az eltérés. ja, és nálunk meg kellett rendelni, nem volt sehol készleten.
2011. okt. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Mi kértük,kétszer 18.000 volt.

A két oltásos olcsóbb és ugyanolyan jó.

Szerintem megérte,bár nem tudom hogy azóta lett-e volna beteg a gyerek.

Aki teheti adassa be,mert nagyon súlyos lefolyású betegség is lehet belőle.

2011. okt. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mind a 2, mind a 3 oltásos verzió utolsó adagját meg kell kapnia féléves koráig. Az utóbbi több vírustörzs ellen véd. Nekünk mind a koraszülött osztályon (ugyanis gyermekem hamarabb érkezett), mind a gyerekorvos ajánlotta azzal, hogy elég a 2 oltásos verzió. Szerintem ha meg tudod adni a lehetőséget, hogy legalább bizonyos vírusok ellen védve van, megéri. Volt ismerősöm, akinek a gyereke elkapta, egy hét fertőző osztály lett a vége...
2011. okt. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!