Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyed-del kapcsolatosan. 300...

Gyed-del kapcsolatosan. 300 napom van bejelentett munkaviszonnyal, és úgy tudom ez kevés, mert 365 napnak kellene, hogy meglegyen. Ha a munkaügy álltal kapok álláskeresési járadékot 90 napig, akkor az beleszámít a 365 napba?

Figyelt kérdés

Így voltak munkahelyeim:

2009.február-2009.novemberig kiskönyvvel van 79 napom

2009.dec-2010.márc. munkaügy álltal jártam boltvezetői tanfolyamra (ezt is jó lenne tudni, hogy beleszámít-e a 365 napba!)

2010.ápr.-2011.jan. bejelentett munkaviszony


2011. jan. 13. 06:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Az álláskeresési beleszámit.
2011. jan. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De azt tudod, hogy TGYÁS-t és gyedet csak akkor kapsz, ha van élő jogviszonyod az IGÉNYLÉSKOR. Nem irod, mikor szülsz, igy nehéz ennél többet mondani.
2011. jan. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kisnita ***** válasza:

Igen beleszámít a tanfolyam is meg a munkanélküli járadék is, biztosítási időnek miniősül mind a kettő. De ahogy a 2. is írta csak akkor kaphatsz gyest ha a szülés napján is biztosítva vagy, vagy munkaviszonyod van és táppénzem vagy vagy kapod még akkor a munkanélkülit vagy tanfolyamon vagy. Nekem is hasonlóan volt mint neked, de én nem voltam biztosított a szülés napján ezért csak gyest meg csp-t kapok. :S

Mindenképpen járj utána, menj be a munkanélkülibe és ott majd segítenek.

2011. jan. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem csak a szülés napján kell biztositottnak lenned. Ha először TGYÁS-t igényelsz, akkor biztositottnak kell lenned a TGYÁS igénylés napján (szüléskor, vagy előtte max. 28 nappal) és ha utána GYED-et akarsz igényelni 168 nap múlva (mert a TGYÁS addig jár), akkor annak igénylésekor, azaz a TGYÁS igénylés után 168 nap múlva is biztositottnak kell lenned! Ekkor kaphatsz még a TGYÁs után 365 napnyi GYED-et is. És akkor utána jöhet a gyes, a gyerek kb. 1,5 éves korában.
2011. jan. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Mind a 4 válasz sokat segített nekem.

Legyen szép napotok.

2011. jan. 16. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!