Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen betegség volt az,...

Milyen betegség volt az, amivel azonnal rohantál az orvoshoz akár a gyerek, akár magad miatt?

Figyelt kérdés

Nem vagyok nagy híve az orvoshoz járásnak, de amikor muszáj, akkor muszáj.

Egyik alkalommal pl. a kisfiam déltől estig kb. félórás megszakításokkal sírt, mert nem tudott kakilni. Nem értettem a dolgot, mert két nappal előtte volt széklete. Este fogtam, és elvittem a sebészetre. Szerencsére... Mivel a maggal-héjjal ette a szőlőt, és ezt úgy tűnik, 3 évesen sem tudta rendesen megemészteni. Beöntést kellett neki adni, és ökölnyi összeállt széklet jött ki szegényből:S Nem tudom, mi lett volna a vége, ha nem viszem be.

Szülés után 10 nappal panadolt kellett bevennem, erre egymillió csalánkiütés lett rajtam. Rohantam az allergológia ügyeletére.


A kérdésem alapja két számomra teljesen elképesztő kérdés:

1. Méhlepény darab távozik a kérdezőből, de majd csak a jövő héten szeretne orvoshoz menni, mert nincs kire bíznia a gyerekeit...

2. Folyik a vér a gyerek fenekéből, de nem az orvoshoz indul lélekszakadva, hanem itt várja a válaszokat, hogy ez ugyan mitől lehet...


Van néhány olyan dolog, amikor nem kezdek gondolkodni, hanem indulok. Nálatok vannak ilyenek? Vagy csak én esem könnyen pánikba?


2011. okt. 7. 07:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól gondolod hogy van olyan dolog amivel nem szabad várni, azzonnal orvoshoz,kórházba kell menni!Én is inkáb feleslegesen bemegyek és pánikolok mint sem egyszer ne törödjek valamivel és baj legyen.....


pl Nálunk azonnal kórház volt mikor a 4 hetes kisfam belázasodott...jól tettük hogy bevittük mert vírusfertőzése volt...(hugyuti)


Kislányom 8 hósan hányós, hasmenéses vírusfertőzést kapott, hozzá azonnal kihívtam a doktórnőt aki nagyon kedves, készséges volt...utána még 1szer kijött megnézni hogy minden oké-e Vele!!


Nálam leginkább a gyerekek azok akiken nem kísérletezem hogy nah lehet holnapra már jobban lesz....


Akkor terhesség alatt ha nem éreztem mozogni a babát én bementem ellenőriztetni hogy minden oké-e(1szer fordúlt elő a 2 terhességemből).....


Próbálom nem elhanyagolni az egészsgéügyi dolgokat!

2011. okt. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hogy ha időben cselekszünk sokkal hamarabb felgyógyúlhatunk!! Én az idősebb korosztályt is próbálom arra búzdítani hogy ha baj van orvoshoz kell menni, mert főlleg ők képesek elhanyagolni a dolgokat....
2011. okt. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Szerencsére nem volt ilyen,de amit irtál a végén,akkor tuti vittem volna dokihoz.


Nálunk ha alkalomszerüen megy hasa,én még nem viszem,mivel táplálékallergiás,és tudom h mondjuk oviba amit küldenek neki spec. kaját,ott is adódhatnak tévedések,ahogy a minap is történt...ha persze nem mulik,akkor doki.

2011. okt. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Erős hányás-hasmenés esetén azonnal hívom az orvost. 5 éves kislányom 2-3 óra leforgása alatt annyira kiszáradt, hogy majdnem összeomlott a keringése. Ezzel továbbra sem játszanék.

Nem mozgó baba miatt már én is bementem az ügyeletre, sőt magzatvízcsorgás gyanúja miatt is 31 hetesen.

Magas lázzal sem szoktam várni, sőt komolyabb seb esetén is irány az orvos.

2011. okt. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kicsim sokáig tünetmentesen szenvedett(se bágyadt, se köhintés, se orrfolyás, se láz), egyik este letettem aludni, köhögni kezdett és keserves sírásba tört ki, na akkor rohantam dokihoz, 1hét kórház lett belőle.(5hónaposan, vírusfertőzés)

Egy évvel később megint befulladt, már rutinosan kapta a gyógyszerét(spiropent), mégis egyik pillanatról a másikra beszürkült, slájmot hányt sugárban:( persze okos rokonok egyből azzal jöttek, hogy felesleges dokihoz vinni, mert ha hányt akkor csak calicis(15hónaposan aztán tényleg milyen hurrá a calici is... no comment), szóval volt 3,5percem kitakarítani a gyereket és magamat a hányásból, felkapni a táskát, és rohanni a Bethesdába(sajna a gyógyija már kevés lett volna, 1hét kórház újra, 15hónaposan)

Idén is előjött a bronchitis de már hála kifelé jön belőle. Egyszer csak elnövi... Szóval nálunk az első köhintésnél irány a doki, de néha már az is késő:S:S:S

2011. okt. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer felborult a bébikomppal (fel is vittem a padlásra), akkor azonnal rohantam vele, szerencsére semmi baj nem volt.

3 évesem kihasználva, hogy szoptatom a picit, lenyúlta a vigantolt és fél üveggel kicsöpögtetett magának, megitta este 10-kor. Akkor is rohantam. Jól leb@sztak, hogy hogy lehetek ilyen felelőtlen+miért nem alszik a gyerek ilyenkor. Ezen kívül semmi baj nem volt.

Egyszer 2 kisgyerekkel kellett mennem a háziorvosomhoz, mert már 40 fölött volt a lázam, alig kaptam levegőt. Nem tudtam kire bízni őket.

2011. okt. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, itt vannak páran, akik egyszerűen nincsenek vele tisztában, hogy mi az, amikor rögtön orvoshoz kell menni, mert valószínű, hogy nagy baj van, ami azonnali ellátást igényel. Mondjuk a másik véglet, amikor a gyerek beüti a könyökét, és már rohannak vele orvoshoz :)

Nekünk szerencsére még nem nagyon volt ilyen, mármint a gyerekkel. Egyszer vittem az ügyeletre, de csak mert hétvége volt, szombat, nem akartam hétfőig várni, mert lázas volt, és gyógyszer hatására sem ment lejjebb. Szerencsére nem volt semmi komoly, felírtak neki másik lázcsillapítót, attól el is múlt, és hétfőre kutya baja nem volt.

Magam miatt egyszer "rohantam" az orvoshoz, bár inkább csak vánszorogni tudtam :S Kb. 2 hónapos terhes lehettem, gyalog elsétáltam valamit elintézni, és amikor hazafelé tartottam, úgy 100 méterre a lakástól elkapott az eső, és konkrétan bugyiig eláztam. Sajnos alapból hajlamos vagyok felfázni, ennek az esetnek pedig az lett a következménye, hogy egy óra múlva kibírhatatlanul begörcsölt a vesém. Na akkor átcsörtettem az orvoshoz azonnal, bár ilyen fájdalmak mellett szerintem minden nem mazochista ember rögtön oda ment volna, nem kívánom ezt az érzést senkinek.

2011. okt. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, még annyi, hogy igazából se a gyereknél, sem magamnál nem vagyok nagyon parás, ha van valami ésszerű oka annak, hogy miért jelentkeznek bizonyos tünetek. Pl. múltkor a fiamnak volt egy kis hasmenése, bár még annak sem nevezném, csak sokszor kakilt, és kicsit hígabbat. Ezzel eszembe sem jutott orvoshoz vinni, mert egyértelmű volt, hogy aki megeszik másfél kiló barackot, annál ez várható lesz :) Estére kapott egy széntablettát, hogy ne legyen baleset, aztán ennyi, másnap már normálisan kakilt.

De szerintem mindenki ismeri annyira a saját gyerekét, hogy tudja, mi az, ami az ő esetében még normális, és mi az, ami már szokatlan, és bajt jelez. Pl. a fiamnál normális, és alkalmanként előfordul, hogy ha nagyon nagyon fáradt, és délután nem aludt, ráadásul egész nap rohangált (pl. egy egésznapos kirándulás után) estére kicsit belázasodik. Ilyesmi miatt nem viszem orvoshoz, mert reggelre szintén kutya baja, csak a fáradtság miatt van ez nála. Ha reggelre sem múlna el, akkor már gondolnám, hogy ott valami más baj lehet, akkor persze irány az orvos, jobb megelőzni a bajt.

2011. okt. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

- hirtelen belázasodott, fél éjjelt végigsírta, hogy fája a füle, másnap rohantam vele orvoshoz, fülgyulladás, hörghurut gyulladás.... mindent összeszedett


- ezelőtt volt még, hogy szintén hirtelen belázasodott, de semmi más tünete nem volt, 3 nap múlva pöttyös lett és elmúlt a láz, én sejtettem, hogy "3 napos láza" van, de anyósom a fülembe ültette a bogarat, hogy himlő, skarlát stb.... szóval a láz kezdete utáni 4. napon vittem dokihoz, lecsengett nála a 3 napos láz


- félre nyelte a mogyorót, sípolt a tüdeje, elbattyogtunk a heim pálba, szerencsére, mert a hörgői közt volt a mogyoró és ha elmozdult volna.... nem írom le mi lett volna. :(

2011. okt. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!