Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy a Suttogó...

Mit jelent az, hogy a Suttogó szerinti nevelés? Leírnátok nekem a lényegét légyszi?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon leegyszerűsítve az a lényege, hogy a babának már újszülött korától beállítasz egy napirendet, így mindig tudni fogja, mikor mi következik, és nyugodt lesz. De azért ennél jóval többről van szó, nem véletlenül jelent meg három vastag kötetben.
2011. okt. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%

a lényeg:

1. Minden ember egyforma, ha netán nem, akkor uniformizálni lehet és kötelező.

2. A gyerek egy mini felnőtt, csak a hülye szülők gondolják úgy, hogy kicsi még. És pont így is kell viselkednie. Két évesen egy étteremben elvárható, hogy nyugodtan, csendben várjon a kajára, majd késsel villával megegye és aztán nyugodtan kivárja, hogy a szülők megkávéznak. természetesen csendben van, hiszen a felnőttek beszédébe nem szabad beleszólni.- Ha nem így tesz a gyereked, komoly gond van vele, neveletlen, semmirekellő.

3. Szigorú napirend, semmi rugalmasság, engedékenység. Játékidőt is mérni kell vekkerrel. Ha csörög a vekker át kell adni a játékát a másik gyereknek, teljesen mindegy a másiknak nem kell vagy ő még játszani akar vele. A vekker az Úr. Így már hozzászokhat a határidőkhöz korán. Mert az fontos egy totyogónak.

4. Tápszerrel jobban tartható a napirend, mert nem kell igény szerint szoptatni és a tápszert gyorsan megeszi a baba. De a szoptatást is szigorú keretek közé kell szorítani 3 óránként és max 20 percig ehet a gyerek.


Szóval szerintem b@romság, mert nem vagyunk egyformák és szükség sincs arra, hogy egyforma legyen mindenki, mint a gép. Persze nyilván jelentősen könnyebb úgy nevelni a gyereket, ha nem veszed figyelembe az ő egyéni igényeit.

2011. okt. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem azért túlzás a második válaszoló által leírt összegzés, hisz a módszer nem ennyire szigorú vagyis nem kell ennyire szigorúvá tenni.

Én olvastam a Suttogót, két része meg is van. Találtam benne számomra hasznos ötleteket és olyat is, ami az én gyerekemre nem "húzható".


Szóval mindenki maga döntse el a gyerekét ismerve, hogy mennyire alkalmazza a módszert.

2011. okt. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!