Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem házasodunk össze...

Ha nem házasodunk össze templomban attól még meg lehet keresztelni a gyerekeinket vagy alap feltétel hozzá a templomi esküvő?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sincs egyházi házaságunk mert párom nincs megkeresztlve de attol fügetlenül megkeresztelték a kicsiket.
2011. okt. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
mi pedig meg vagyunk keresztelve,a fiúnk is,de nem házasodtunk össze
2011. okt. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell hozzá semmi, mi még csak házasok sem vagyunk . És még így is lehettünk keresztszülők is.
2011. okt. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Papfüggő. De a többség megkereszteli a gyermeket úgy, ha ti nem vagytok templomban megesküdve.
2011. okt. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Bizony, pap- és néha egyházfüggő.Nálunk a katolikus pap elutasít mindenkit, aki nincs összeházasodva. eresztelés előtt kell járniuk valami oktatásra, majd összeadja őket és csak utána keresztel.. a szertartás ilyenkor csak néhány személyes.

Viszont pl. az evangélikus egyház nem köti ki a szülők házasságát.

2011. okt. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat,én református vagyok a jövendőbeli férjem pedig katolikus,és egyenlőre még dilemmába vagyunk hogy legyen e templomi vagy csak polgári mivel egyikőnk se templomjáró.
2011. okt. 12. 08:22
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Tudom, hogy semmi közöm hozzá, és nem is ez volt a kérdés, de ha nem jártok templomba, nem tartjátok a vallásotokat, akkor minek kell megkeresztelni a gyereket?

Bocs az offért, csak több családot ismerek a környezetemben is, akik nem vallásosak, de nagy felhajtást csaptak, mondván meg kell keresztelni azt a gyereket.

Én sem vagyok vallásos, de tisztelem annyira az egyházat és a vallást, hogy nem bohóckodom ott olyan dologgal, amiben nem hiszek.

2011. okt. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi sem voltunk házasok, de megkeresztelték a fiamat. Mondjuk mi evangélikusok vagyunk, nem tudom, máshol hogy megy ez. Tőlünk a lelkész még keresztlevelet sem kért (oké, azt tudja, hogy én meg vagyok keresztelve, hozzá jártam hittanra kiskoromban, szóval már ismer), de még a keresztszülőktől sem, pedig a keresztanya katolikus, de ez sem volt probléma.
2011. okt. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
kedves 09:05 azért szeretnénk hogy a gyerekeink meg legyenek keresztelve mert így meg adom neki a lehetőséget ha később templomjáró akar lenni akkor nyugodtan mehet,kis koromban én is szerettem ott lenni meg a hittant is előszeretettel tanultam de később történtek olyan dolgok az életemben amitől meg ingott a hitem de nem akarom hogy ez befolyásolja a gyerekeim döntését.
2011. okt. 12. 12:15
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Értem, és köszönöm!

Te legalább korrekt és érthető választ adtál!

Az ismerőseimnél is pedzegettem ezt a kérdést, és sok helyről annyi válasz érkezett, hogy "csak", vagy mert "olyan szép a szertartás"...

Na azt a hozzáállást én képmutatásnak tartom!

2011. okt. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!