Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bírságot kell majd fizetnem?

Bírságot kell majd fizetnem?

Figyelt kérdés
Februárban fog lejárni a gyesem,szülés előtt magam után fizettem a tb járulékot,mikor gyesre mentem be kellett volna mennem az apeh-hoz bejelenteni,de ezt nem, tettem meg.Most kiküldtek egy nagy tartozást,ami elvileg nem áll fennt mert gyesen voltam.Írtam nekik,erre küldtek egy nyomtatványt,amivel kérvényezhetem,hogy engedjék el a tartozást,ami elvileg nincs is...Szerintetek?
2011. okt. 20. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
méltányosságból el szokták engedni. De a bejelentés elmaradásáért elvileg megbüntethetnének. De nem valószínű, inkább elengedik azt is.
2011. okt. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
El fogják engedni. MOndd hogy nem tudtad, hogy nem automatikusan szünetel a gyes alatt - ez ugyan nem mentesít, de elfogadják.
2011. okt. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem akarlak ijesztgetni, de az apeh és a méltányosság még csak köszönőviszonyban sincs egymással...

De mindenképpen próbáld meg kérvényezni,h. engedjék el. Remélem sikerülni fog!

2011. okt. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, ez nem igaz:) Csak jól kell kérni, és egyből működik a dolog. Nagyon sok olyan kérelmet olvasok, amit akkor se engedélyezhetnének, ha akarnák, így az elutasításoknak 60%-ban a kérelmező az oka.


A jól megírt kérelem azonban segít:)

2011. okt. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem kell kérelmezni, egy nem létező tartozást,hogyan hajtana be, meg miért? Kitöltöd a papírt, igazolod, hogy GYES-en voltál és törlik az kötelezettséget. Ennyi.

nem kell kérelmezni, kérvényezni, semmit.

Most intéztem ismerősnek, tudom.

Egyébként ez nem kérvény egy papír, hogy milyen biztosítási jogviszonyod van.

2011. okt. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

10:33-as vagyok.

Nem szeretném részletezni, nagyon hosszú történet, de nekem nyáron küldtek ki egy olyan késedelmi kamatról szóló papírt, amit korábban intéztünk személyesen. Hiába magyaráztunk el minden apró részletet, nem a mi hibánk volt (nem elfogultságból, az ügyintéző hölgy is megerősítette), csak fizetnem kell...

Bocs az off-ért...

2011. okt. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

62%-os - ez nem egy nem létező tartozás, mivel nem mondta le, a fizetési kötelezettsége élt! Igy a tartozás jogi szempontból teljesen legális, és fennáll.


Ilyen esetben mindenképpen kérelmezni kell, hogy eltöröljék, hiszen nem állt fenn akkor a fizetési kötelezettsége, de ezt a NAV nem tudja -honnan is tudná.



A késpótlékosnak: te is kérhetted volna nyugodtan az elengedést, valószínű elengedték volna, ha nem is az egészet, de egy részét legalább.

2011. okt. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát!
2011. okt. 24. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!