Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha kismamaként járok fősulira/...

Ha kismamaként járok fősulira/egyetemre, kell fizetnem ha költséges vagyok?

Figyelt kérdés

Csak részismeretire járok szóval az évben 6 tantárgyam van 12 kredit és annak az ára 36000 lenne, de ma megint azt hallottamhogy kismamáknak nem kell, de TO nem volt hogy megkérdezzem :)


Köszi


2011. szept. 13. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Évek óta eltörölték már a kismamáknak a tandíj mentességet.

Én is fizetek,pedig GYESen is vagyok és ráadásul terhes is vagyok.

2011. szept. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kell fizetned. Annyi a különbség, hogy ha esetleg fősulis/egyetemista kismamaként van diákhiteled, az a tgyás és gyed idejére célzott kamattámogatást élvez (ha kéred), illetve ha már törleszted a diákhitelt, tehát végeztél, akkor lehet szüneteltetni a törlesztést ezidő alatt.
2011. szept. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én is gyeden is vagyok meg kismama is vagyok! És én is így tudtam mint ahogy Ti írjátok!


De az egyik barátnőm mondta, hogy tavaly a csoporttársa azt mondta hogy semmit nem kell fizetnie mert kismama!


Meg hogy most volt beiratkozni egy ismerőse és azt a választ kapta kedvezmény (anyagi) csak kismamáknak jár!


Így arra gondoltam visszahozták ezt a nem is olyan rossz szabályt

2011. szept. 13. 19:29
 4/4 ava87 ***** válasza:
100%

Az nem lehet, hogy az ismerős arra gondolt, hogy AZÉRT vették fel államira, mert kismama? Mert arra ugye jár a plusz pont. És anélkül talán nem vették volna fel államira, csak fizetősre.


A másik, hogy a tandíjra azt hiszem, lehet kérni valamilyen mérséklést, bizonyos szociális körülményekre való tekintettel. De ezt nem tudom, én államis vagyok. Csak mintha olvastam volna valahol ilyet.

2011. szept. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!