Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes után 2011-ben szült...

Gyes után 2011-ben szült anyuka, mennyi gyedet kaptál?

Figyelt kérdés
Az interneten két táborra szakadt fórumozók, szakértői oldalak, kérdések rengetege, jogszabály értelmezések uán ÉN arra jutottam ha gyes után táppénzt kap tgyásig az anyuka akkor a minimálbér kétszereséig a szerződés szerimti bére lesz az alapja a tgyásnak és a gyednek. De itt ezen az oldalon is győzködnek hogy a minimálbér.Szóval aki már megkapta a gyedet ilyen helyzetből megírná mennyi lett és nem 2008- ra gondolok hanem mostanában. Köszi!!!
2011. okt. 27. 21:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül a minimálbér, viszont a gyed alapja csak akkor lesz a szerződéses bér, ha kevesebb volt a minimálbérnél.

A tgyás esetében jó a megállapításod:)


A gyed alapja csak akkor a minimálbér, ha az igénylést megelőzően 6 hónapot meghaladóan voltál gyesen. Ha ennél kevesebbet, és a fennmaradó időben tgyást, gyedet, táppénzt kaptál, akkor a gyed alapja az utoljára kapott ellátás alapja lesz (vagyis az a jövedelem, amibpl az utoljára kapott ellátást számolták, pl. táppénzt 150 ezer jövedelem után kapod, akkor a gyed alapja is ez a 150 ezer lesz.)


Én max gyedet kaptam, mert csak 4 hónapot voltam gyesen, utána táppénz.

2011. okt. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ én is kb. annyit leszek szerintem. De van egy szakértő a neten aki minden kismamának azt válaszolja ilyen esetekben, hogy 49 ezer forintra számíthat.Megkérdeztem tőle jogzsabályi hivatkozással, hogy miért mondja ezt de nem válaszolt.én most írtam a rep-nek is mert már megőrülök, hogy mindeki mást mond és több kismam a környezetemben hasonló helyzetbeől vállalná a másodikat nem mindegy hogy másfél évig 49 ezerből vagy 85 ezerből kell megélni.
2011. okt. 28. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!