Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Táppénzre mikortól lehet menni?

Táppénzre mikortól lehet menni?

Figyelt kérdés
Egy honapja dolgozom, 3 honap a próbaidő. Csak a probaidő után lehet menni táppéznre?Ugy gondoltam még egy honapot ledolgoznék és utána elmennék táppénre,hogy meglegyen a 180 napom. Mivel most költözünk uj házba is és elég sok az otthoni munka.
2008. márc. 18. 08:15
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

vicces, vagy. elme´sz dolgozni de már alig várod hogy ne dolgozz. a munkáltató biztos imádni fog. meg a kollégák is.

minek mentél el dolgozni ha gyereket akartál. gondolj bele te vagy a munkáltató és felveszel valakit aztán egy hónapra rá bejelnti terhes vagyok és még azt a pár hónapot sem dolgozm le megyek táppénzre. mondjuk ha ilyen vagy csak szerencse a cégnek hogy elmész tölük. aztán majd 3 év múlva vered az ajtót hogy vissza akarsz menni, ha meg 1 hónap múlva kipenderít akkor meg sírsz rísz.

amúgy most is táppénzre mehetsz. ja meg még a táppénz elsö 12 napját is a cégnek kell fizetnie.

vannak érthetö oko a táppénzre , de azért mert költözködsz elég gusztustalan.

2008. márc. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A felvételikor arrol volt szo hogy napi 8 ora lesz a munkaidő,most meg 11 órát dolgozom hétfőtől-szombatig. Este 8kor járok haza utána már nincs energiám még házat takarítani. Egyébként meg nem a munkával van bajom. Ja és 3 év után eszembe sincs oda visszamenni. épp azért mentem el dolgozni,hogy majd a gyerekre kapjak pénzt.
2008. márc. 18. 09:06
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz az ilyen tökéletes emberekkel!Járj utána hogy lehet megoldani!Sok sikert!
2008. márc. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

az első válaszoló nagyontökéletesnek érzi magát. előre sajnálom a gyerekét..... mi a gusztustalan? hát az ilyen válaszok. nem kell írni, ha nem tudsz Normálisan válaszolni!

Akkor mész táppénzre amikor akarsz. hát az elég fárasztó lehet 11 óra naponta és szombatig. Tényleg járj utána és menj táppénzre. Többet ér a babóca, mint a munka. Ha a pénz meg már így is járni fog, mert meg lesz a 180 napod, akkor meg mindek szenvedj ott, nem? Sok sikert hogy elintézd és jó babavárást neked! :-)

29 hetes kismama

2008. márc. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Akár az első naptól is! (Mármint azt értem az első nap alatt, amikor bizonyítják, hogy élő a terhességed.) Már indokolni sem kell, és nőgyógyászi igazolás sem kell hozzá, elmégy a háziorvoshoz, és egyszerűen csak közlöd vele, hogy ki szeretnéd magad íratni. Senki nem fog emiatt rossz szemmel rád nézni, természetes, hogy az állapotos nő mindent megtesz a saját és a babája egészsége érdekében. Ha te úgy érzed, hogy el szeretnél menni, akkor a szükségesnél egy perccel se szenvedj ott tovább, mert a rossz lelki állapot is kihat a babára is! (rólad már nem is beszélve)

Egyébként érdemes megvárnod a próbaidő végét, mert próbaidő alatt indoklás nélkül bármelyik fél azonnali hatállyal felmondhat, tehát megvan rá az esély, hogy sajnos táppénz alatt is megteszik ezt... Várj még egy picit, utána irány a háziorvos! =)

2008. márc. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem a háziorvosom azt mondta, ha kiakarom iratni magam a nőgyógyásszal kell megbeszélnem.szóval engem a háziorvos nem írt ki.viszont a nőgyógyász egyből, és nem kell nagyon indokolgatni.

boldog babavárást

2008. márc. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Próba idő alatt ha táppénzre mész, indoklás nélkül is kirúghatnak. Szóval én mindenképpen azt javaslom, hogy várd meg, amíg lejár a próbaidő. Én fizikai munkát végeztem, de négy hónapos terhes voltam, mikor táppénzre mentem. De amúgy bármikor táppénzre lehet menni, de nem árt, ha ez orvosilag is indokolt. A nőgyógyász írásban javasolja a táppénzrevételt a körzeti orvosnak, ő pedig folyamatos táppénzre vesz. A nőgyógyásznak meg kell mondani, hogy mi a gond, miért nem tudsz dolgozni, hogy 11 órát kell bent lenned, fáradt vagy, esetleg mondhatod, hogy sokat szédülsz, nem tudsz folyamatosan állni. De tanácsolom, hogy a próbaidő végét várd ki. És az is igaz, hogy a munkaadó nem fog örülni, bár ez mindegy, nem ő fizeti a táppénzt. Illetve egy hónapig igen, de utána már a tb.
2008. márc. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
15napig fizeti a munkáltató, utána a tb.
2008. márc. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen kibuktam az első válaszolón! Szerintem el se gondolkozz azokon amit írkált! A próbaidő alatt indoklás nélkül elbocsáthat a munkáltató, és ezt általában meg is teszik... Ha tudod, várd meg a próbaidő végét. Ha nem, akkor is csak a babádra gondolj és hogy veletek minden rendben legyen! Én 9 hetesen mentem el táppénzre, mert a munkáltatóm egy görény és alig vártam, hogy megszabaduljak onnan (4 évet dolgoztam le). A nőgyógyászomtól minden 4 hétben kapok egy igazolást, hogy táppénzre javasol. A háziorvosomnak ez nem nagyon tetszett, az első hónap után még felülvizsgálatra is behívtak, ahol közölték, hogy a terhesség nem betegség és menjek vissza 1 hónap múlva (lehet azt gondolták addigra elmúlik vagy mi :). Aztán egy hónap múlva mégsem szóltak, hogy menjek újabb felülvizsgálatra. Az a legjobb, ha a nőgyógyászod javasol táppénzre!

18 hetes kismami

2008. márc. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!