Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nemsokára megszületik a...

Nemsokára megszületik a kislányom és a Zafira nevet szeretném adni neki. Anyakönyvezhető csak sajnos nem találom, hogy mikor van a névnapja. Aki tud segítsen legyenszíves! Netalán van köztetek akit Zafirának hívnak?

Figyelt kérdés

2011. nov. 1. 12:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%

Nekünk az autónk zafira:(


Honnan ered ez a név?

2011. nov. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Hát nem hallottál még a zafír drágakőről? Abból ered. De névnapját én se tudok. Szerintem nem talált még ki neki senki. Mondjuk, ha azt nézed, hogy mennyi nevet kitalálnak csak úgy nem is csoda, ha nincs mindnek....
2011. nov. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
A névnap eredetileg, amikor ez még az élet szerves része volt, a szentek nevéhez köthető. HA szent Zafíra létezik, akkor van névnapja, ha nem, akkor is ki lehet találni neki egyet, de akkor olyan lesz, mint a név, mesterkélt.
2011. nov. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én 2003-ban kiadott Ladó-Bíró féle utónévkönyvemben a Zafira név még nem szerepel. Viszont van Zamfira, aminek a jelentése Zafír. Névnap augusztus 26.

Szerintem ekkor tarthatják a Zafirák is a névnapjukat.

2011. nov. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
Mert a szent nevek miért kevésbé mesterkéltek? Azok is ugyanúgy jelentenek valamit, hogy kőszikla, meg remény, meg áldás meg ilyenek.
2011. nov. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Valóban ott van az anyakönyvezhető nevek között, nekem tetszik is! Az meg nem zavarna, hogy van egy olyan autó márka, hogy opel zafíra. Több oldalon néztem, nem találtam, mikor ünneplik. De szerintem is, akkor mint az egyik előző hozzászóló írta, aug.26-án, mint a Zamfírát.
2011. nov. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!Ezen a linken március 15 a Zafira névnap. [link]

Az én lányom Zorka,az sincs benne a naptárban,a neten 2 névnapot találtam,az egyiket kineveztem annak.

2011. nov. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Szia!Az említett oldalon találtam a nevet én is de a névnapját nem írja mellé.Márc 15 egy másik név mellé van írva.De köszönöm szépen.
2011. nov. 1. 13:10
 9/14 anonim ***** válasza:

Előzőnek:

A linkelt oldalon március 15. Zakária. Zafira névnap itt sincs megadva, a szintén zafírt jelentő Zamíra névnek sincs névnap feltüntetve. Szerintem még mindig a Zamfira név az irányadó, hasonló hangzás-azonos jelentés alapján én augusztus 26-ot választanám.

2011. nov. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát én is csak a Zamfira névnapot találtam,úgyhogy valószínű a 08.26-a.Bár Zafira már létezett az ősegyházban is.S mivel hazudott Péter apostolnak és a Szent szellemeknek így meg kellett halnia!Tehát a név elég régi-csak nem ismert.
2011. nov. 1. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!