Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Romániában engedélyezett...

Romániában engedélyezett anyakönyvezhető nevek?

Figyelt kérdés
Tud valaki segíteni??
2011. jan. 27. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Romániában nincs szabály az anyakönyvezhető nevekre, így lehet hoszéluízármándódzsorzsmájkelnintendó is akár...
2011. jan. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem sincs szabályozás. EGyébként milyen név érdekelne, ha már így rákérdeztél? Különben is annyi náció él itt együtt, van vagy 22 kisebbség, valamelyik naptárában bizti benne lenne a név, amit választani akarsz.
2011. jan. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

van a magyarban is de j-vel, nem y-al .

Maya :)

2011. jan. 27. 21:32
 4/7 A kérdező kommentje:

"Amennyiben a szülők vagy azok egyike nem magyar állampolgár, az

anyakönyvvezető a gyermek utónevét a születési anyakönyvbe az érintett nem

magyar állampolgárra irányadó szabályok szerint is bejegyezheti."


illetve


"Magyarországon ehhez hasonló szabadosságokról azonban szó sem lehet. A

jelenleg is érvényben levő jogszabály értelmében az anyakönyvbe csak a

Magyar Utónévkönyvben szereplő neveket szabad bejegyezni. Kivételt képeznek

ez alól a Magyarországon élő más nemzetiségek valamint a nem magyar

állampolgárok gyermekei. Nagyon fontos előírás, hogy egy személy legfeljebb

két utónevet kaphat, mégpedig csak nemének megfelelőt. Ráadásul az idegen

csengésű nevek is csak magyar helyesírással, a kiejtésnek megfelelően

írhatók le.

"


Nagyon ragaszkodok az y-hoz :)

Apuka (még) román állampolgár.. ebbe kapaszkodok :D

2011. jan. 27. 21:33
 5/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Közben gondolkoztam, és arra a következtetésre jutottam, hogy tuti meg lehet oldani, mégpedig azért, mert a román nyelvű hivatalnokok, akik kitöltik a papírokat, rengetegszer olyan égbekiáltó hülyeségeket írnak, pl. magyar neveknél, hogy az ember haja égnek áll, mégsincs belőle sose gond.
2011. jan. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia! Érdekelne, hogy mi lett a végeredmény. Ugyanebben a cipőben vagyok, apuka román állampolgár, és amerikai nevet szeretnenk adni a babának.
2019. szept. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
6. Ha még fennállna a probléma, Romániában bármilyen nevet lehet adni a gyermeknek és, ha esetleg az egyik szülő külföldi, akkor Magyarországon is engedélyezettek azok a nevek, amelyek engedélyezettek a külföldi szülő lakhelyén. Tehát bármilyen nevet adhatsz neki. Én is hasonló cipőben járok, csak mi mindketten Romániaiak vagyunk a párommal, s magyarban akarok szülni, mert itt kissé veszélyes az ilyesmi sajnos... S nem szívesen nevezném el a gyerekem mondjuk Sebestyénnek, vagy Szebásztiánnak, szóval megérdeklődtem, s nem szólhatnak így bele.
2022. jan. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!