Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan spórolsz? Van valami...

Hogyan spórolsz? Van valami tipped, min lehetne egy kis pénzt megtakarítani? Köszönöm.

Figyelt kérdés
2011. nov. 7. 13:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én vízzel (is) próbálok takarékoskodni, mivel látványosan megugrott a fogyasztás, mióta gyerek van. Pl. a gyerek fürdővizével mosok este cipőket, csizmákat, stb. Mosogatásnál nem egyesével, hanem összevárom a mosogatni valókat, és egyben mosogatok. Mivel a gyerekkel itthon vagyok, időnként megnézem az akciós újságokat és ha van vmi, amire szükségünk van, azt a boltot ejtjük útba séta közben.
2011. nov. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Vasárnap összeírom a következő heti menüt úgy hogy először megnézem mi van itthon, és abból elkészíthető étellel kezdek. Amikor meg van mit fogok főzni, felírom, hogy ehhez mit kell megvennem. Körbenézek a lakásban, honnan mi fogyott el, pl fogkrém, mosogatószer, kéztörlő. Ezek is felkerülnek a listára, és ez alapján vásárolok. Mást nem veszek.

Pelenkát, popsitörlőt, a Dm-be veszek, kuponra.

Ha marad ki kenyér, két-három napig félreteszem, azidő alatt összejön annyi, hogy aznap bundáskenyér lesz.

Két napra főzök levest.

Ruhákat duriban veszek, szabadidős programnak sem rossz, kicsit kikapcsol.

2011. nov. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is víz és villany. Mindent kihúzok és lekapcsolok. Vettem 5 perces zuhanyhomokórát, még véletlen se érezzem jól magamat 20 percig a zuhanyban a meleg víz alatt. Csak akkor indítom be a mosogatógépet és a mosógépet, ha csutkára tele vannak. Ha kézzel mosogatok, akkor is figyelek a vízre.

DM-ben kuponnal veszem a pelust.

Nem dobok ki kaját, mindig annyit veszek, csinálok, ami tuti elfogy.

Nem veszek drága péksütiket, drága üdítőket.

A környéken figyelem az akciókat.

Kávét, kakaót kínainál veszem, mert ott feleannyi, mint a közértben, pedig ugyanaz, nem is értem.

2011. nov. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

3.

még eszembe jutott:

csak bevásárlólistával járok bevásárolni!!!

Ha nincs nálam lista, akkor általában minden vackot megveszek, azt is, amit nem kéne.

2011. nov. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ésszel vásárolok.

Nem használok öblítőt, drága pacsulikat, tisztítószereket.

DM saját márkás cuccait szeretem, egyben megveszek mindenből egy adagot, akkor veszek pelust is (joker kuponnal) + 15 %os kuponnal. Eláll itthon a fogkrém és a mosogatószer is ;)

Vízzel, árammal takarékoskodunk.

Feleslegesen nem megyünk kocsival. Pl. hiába olcsóbb a liszt 20 forinttal, ha elbenzinezel érte 300-at...

Nem dobok ki szinte semmit. Gyakran átnézem a hűtőt, ha valamit fel kell használni, olyant főzök.

Lehet otthon sütni buktát, csigabigát, sokkal olcsóbb :)

Pizzát is, fillérekből :)

Vatera-teszvesz - jó minőségű ruhákat innen nézek a gyerekeknek, közben eladom a saját kismama ruháimat is.

A megtakarított pénzt esetire kötöm le, amint lejár, újra lekötöm az épp aktuális, akciós kamattal ;)

0 ft-os számlavezetési díjjal bankolok, 0 ft az utalás költsége is.

Ésszel választok net és telefon szolgáltatót! Ha jobb ajánlata van valamelyiknek, akkor utánanézek.

Újra kötöm a kötelezőt a kocsira, feleannyi lesz :)

2011. nov. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát mi még csak most vettünk házat ami éppen felújítás alatt áll,és addig anyósnál laktunk.De havi szinten mi úgy csináltuk,hogy:megjött a fizu,leültünk papír,toll és összeírtuk,hogy ebben a hónapban mit kell venni,mit kell fizetni:Pl.

1.autó 55 ezer

2.pelenka:8 ezer

3.autó biztosítás:2 ezer(nekünk 6 ezer negyed évente de havonta rakjuk össze még ezt a "kis"összeget is)

4.kaja(mi ennyibe szálunk bele)20 ezer +18 ezer kaja jegy

5.élet biztosítás:10 ezer(ezt is negyed évente fizetünk 31 ezret de így rakjuk össze)

6.szüli,-névnap:5 ezer (nagy a család minden hónapban van vkinek)

7.Most már karácsonyra is rakjuk a:5-10 ezret(attól függ hogy mennyi hiányzik még)

8.telefon:6 ezer

9.Net:3500

10.bogyó:) :2 ezer(így hívjuk a fogamzás gátlót ami 6 ezer pár száz 3 havonta de ezt is így rakjuk össze)

Azt hiszem kb ennyi kb 120 ezer forint a havi kiadásunk úgy hogy ebben nincs kimondott rezsi és mindent előre teszünk el.De ha nem így csinálnám akor igaz hogy havonta lenne olyan hónap mikor "csak 90 ezer" lenne de pl.sok szülinapos hónapban vagy mikor biztosítást meg ezt meg azt kell fizetni meg lenne 150-160 ezer forint is!!!

+ha a párom túlórázik azt úgy vesszük mintha nem is lenne.Pénz meg marad a számlán.

Mellesleg a gyereknek az 5,-10,-20,forintost dobáljuk a perselybe bele eddig mindig drágább játékot vagy ruhát vettünk neki(amíg újjakat vettem most már kimonodttan rákattamntam a turizásra és nem csak anyagi megfontolásól hanem mert egyedi márkás ruhákat veszek)de most meg nem nyúlunk hozzá mert abból szeretnénk neki majd szobabútor venni az új házba.Lassan fél éve nem nyúltunk hozzá a pénzéhez csak váltogatom be neki a boltba és már közel 30 ezer foritja van.És még vmi:mióta rájöttünk hogy mégdrágábbak az építőanyagok:D mint gondoltuk volna azóta én magam rakom el a 200ft-osokat.Már 2 hete rakom és 5ezret összeraktam már belőle.Oké nem nagy összeg de hátha vk kedvet kap hozá és hónap végén milyen jól fog neki jönni.Valkinek ismerős lehet már az apró gyűjtéses spórolás mert már többször hozzászóltam hasonló kérdésekhez:)))

De ha beköltözünk akkor pl.úgyan így fogom csinálni hoigy amit 2 havonta kell fizetni azt inkább összerakom 2 hónap alatt akármilyen csekély is az összeg.Csak szervezés kérdése az egész:)))Le kell ülni 2 lap kell egyike leírod hogy hónapról-hónapra mit fizetsz a másikra meg szépen elosztod és felírod hogy pl.most november van mik lesznek december-januárba és tételesen mindent felírsz.Nálunk bevállt 3 éve így spórolunk ebből újjítjuk fel a vett házunkat.(a házat hitelre vettük,de felújításra nem kell kölcsön holott mindent áthúzatunk vízvillany,új fürdő....stb)

Mielőtt valki is azt hinné hogy 3-4 száz ezreket keresünk az rosszul hiszi......én csak gyest kapok!!!

2011. nov. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

utlsó vagyok 14:44

még annyi:bocsi hogy sokat írtam:)))

meg mi sem megyünk gyors kajákat enni,nem veszünk felesleges dolgokat,nézem az akciókat,euros boltokba járok rúdban veszem a szalámikat a metróba mert így olcsóbb meg gazdaságosabb meg havonta egyszer megyünk el nagy bevásárlással anyóssal(mert az közös).Autóval csak párom megy dolgozni falun belül biciklizünk ezzel í benzinen is spórolok.

2011. nov. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A vízzel szoktunk spórolni. Van egy nagy méretű lavor a mosdó alatt, egy kis méretű a mosdóban és a kézmosó vizet a kicsibe folyasztom a nagyba átöntöm. Ezt a szappanos vizet használom a wc-re. Igy duplán felhasználom. A zuhanyzáshoz használt vizet is gyűjtjük mind a hárman a kádban és ez is megy a wc-re. Igy két hónap alatt kb. 5.700, ft-ot spórolunk meg, szerintem nem rossz.


Ha vásárolni megyünk előtte kajálunk, hogy ne kívánjunk meg lehetőleg semmi fölöslegeset.

2011. nov. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, mind hasznos volt. :)
2011. nov. 7. 22:32
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi ebben a hónapban kezdtük a spórolást, mert már nem kapok tgyást csak gyedet, és ez kábé fele annyi pénz mint ami eddig jött. De nem is annyira vészes, mint ahogy gondoltam, szerintem azért mert volt miből lejjebb adni. Eddig sose néztük ha vásároltunk, hogy mi mennyibe kerül, nagyjából megvettük amit megkívántunk - nyilván ésszerű határokon belül. Most már úgy intézzük, hogy hetente hipermarketbe megyünk, megírom a listát hogy mit akarok főzni a héten és ahhoz megveszünk mindent. Van tészta és krumplis étel is, meg persze főzelék, egyszer vagy kétszer főzök húsosat. Mindenki választhat 1 valamit a boltból magának, amúgy tartjuk magunkat a listához. Szerencsére van 18 ezer kajajegy minden hónapban, ez két hétre elvileg elég is. Hétközben csak friss pékárut veszek a boltban, vagy ha valamit elfelejtünk.

Mi is gyűjtjük az aprót. Ha már nagyon tele van a tárcám, akkor minden érméből 1 db-ot megtartok és a többit beteszem a perselybe. Igaz még csak 5 ezer gyűlt össze , de a múltkor hónap végén mikor már nagyon nem akartunk költekezni, a 10 és 20 Ft-osokat kivette a párom és hozott belőle sört és pisztáciát.

Száraz kenyeret én szinte soha nem dobom ki, mindig megcsinálom felfújtnak és akkor egy kalap alatt megvan az édesség: bármilyen picit vagy nagyon szikkadt péksüteményt be kell áztatni langyos tej+cukor+tojás keverékébe, picit kinyomkodni, kivajazott jénaiba vagy tepsibe tenni, rá amit akarsz (lekvár, nutella, csokidarabkák, mazsolás túró, reszelt alma, dió , mák stb), ezt addig ismételni amíg elfogynak az anyagok, a tetejére még csokidarabokat szoktam szórni. Sütőben megsütni, nagyon szépen feljön és még másnap is nagyon finom, de persze frissen a legjobb. Mi imádjuk , két hetente biztos megcsinálom.

2011. nov. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!