Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » TGYÁS-t az igénylés napjától...

TGYÁS-t az igénylés napjától számítva hány nap alatt utalják kártyára?

Figyelt kérdés
2011. nov. 7. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Az az ügyintézőktől függ (már ha minden rendben van,semmi nem hiányzik,de ez egyedi eset!)

Általában 2-3 hét az átfutási idő,ha az esedékes utalás utánra esik mire a határozat megszületik,akkor csak a következő esedékes utaláskor utalnak,de akkor visszamenőleg.

2011. nov. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem utoljára másfél hát alatt jött meg, neten küldtem az igénylést, és banki átutalással kértem.
2011. nov. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első hozzászóláshoz: a TGYÁS egyszeri utalás, nem utalnak semmit visszamenőleg. Fix összeget kap.
2011. nov. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó én nagyon morcos leszek ha nem utalnak visszamenőleg! aug-ba született a pici szept elején igényeltem csak akkor a munkáltato valamit elcseszet. oktnberbe nem kaptam semmit, most hétfön bevittem a papirokat.

akkor most ugrott a szept meg az okt-i tgyás?

2011. nov. 9. 12:03
 5/8 anonim ***** válasza:

3. Válaszadó! Nem tudom - miről beszélsz?! A T.gyás egy kb. fél évig tartó,havonta érkező ellátás-akár a gyed,gyes,családi... ezeket is havonta kapja az ember,ezeket is megküldik visszamenőleg,ha úgy alakult a dolog,hogy az esedékes utalásra nem tudták feldolgozni!!


Kedves Kérdező! Ne aggódj,megkapod visszamenőleg!!-attól a naptól,ami az igénylőlapon fel van tüntetve-ha a szülés várható ideje előtt 28 nappal igényelted,akkor is küldik utólag!

2 éve nekem annyi volt a bibi,hogy a MÁK által kiküldött határozat,mi szerint nem jár a gyes-lemondtam róla- nem volt az OEP-nek,azért nem is hoztak határozatot. Majd 1,5 hónapos volt a kicsi,amikor újfent rájuk telefonáltam,akkor nyögték ki,hogy az a papír hiányzik,és hogy ha ami nekem van lefénymásolom is elfogadják.Így kaptam a következő esedékes utaláskor (2 hónapos volt a kicsi) a május végétől járót (május végén volt a szülés várható ideje előtti 28. nap) szeptemberben. Tehát visszamenőleg utalnak!!!

Erre most is felhívták a figyelmem!!!!egyéb probléma szólt közbe...


Üdv:1. válaszadó

2011. nov. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az utolsó válaszolóhoz!
2011. nov. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tévedtem, akkor kövezzetek meg. Úgy rémlik nekem, ez valami egyszeri támogatás. Akkor mi az ami szülés után fél évig kérhető és egy összegben utalják? Valami 60 ezer körüli összeg...
2011. nov. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az az anyasagi tamogatas. megnyugodtam! nincs kovezes!
2011. nov. 9. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!