Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem különleges...

Tudnátok nekem különleges neveket mondani?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondoltam ,hogy különleges,nemhétköznapi ,mégis szép és van neki valami jó becézése is? Írnátok nekem párat ,fontos lenne ,ja és LÁNY nevekre gondoltam ,de jöhetnek fiuk is! nagyon köszönöm előre is!!!
2011. nov. 7. 15:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre már válaszoltam. Annyit szeretnék hozzáfűzni az utolsó előtti kommenthez, hogy nem is olyan régen a Boglárka vagy Dóra vagy Nikolett is furcsa, idétlen névnek számított, ma pedig teljesen elfogadottak, sőt átlagosak. Egyébként én biztos nem úgy választanék nevet a gyerekemnek, hogy majd hogy illik a nénihez. Az öregeket úgyis általában Erzsike, Magdika, Julika, stb. szólítják.
2011. nov. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia,természetesen elfogadom a véleményedet kedves kettővel ezelőtti válaszoló!Az én lányomat hívják Hangának.Azt gondolom,hogy ez egy gyönyörű virág név,nem tartom felháborítónak,hogy így hívják a lányomat és a Kitti néni,Kriszti néni,Lili néni mellett bőven bele fog férni a Hanga néni.Abban igazad van,hogy a Marika néni,Gizi néni,Juli néni,Erzsi néni sokkal megszokottabb,de nekem ez tetszik.És egyenlőre a lányomnak sincs ezzel semmi baja.Ennyi erővel lehet az Annát kannának csúfolni és még sorolhatnám,hidd el akármelyik névbe bele lehet kötni.Egyébként meg biztos vagyok benne,hogy a Hanga pl. pár éven belül megszokott név lesz.
2011. nov. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 lili-anna ***** válasza:
Az a fontos, hogy szép legyen a név és tényleg, ne kelltsen szégyenérzetet a gyerekben később sem. A vezetéknév is elég mérvadó a csúfolásoknál, tehát a keresztnév kiválasztásakor meg kell nézni, hogy passzoljon össze a kettő. Egyébként, szeríntem érdemes két nevet adni egy gyereknek, ez esetben egy különlegeset és egy már megszokottabbat, ezek is passzoljanak, aztán majd a gyerek ha felnő, eldöntheti, hogy melyiket használja a hétköznapokban. Én például szerettem volna Zorának hívni a lányomat a későbbiekben és nekem is az idősebb korral jöttek az ismerőseim. Ezért találtam ki ezt a két neves megoldást és így mindenki boldog lehet. :) Különleges névként ajánlom a következőket: Irisz, Áprilka, Loretta, Heléna, Adelina, Denissza, Fadila, Csinszka, de nagyon felkapott lett a Mirella is ami még érdekesnek tűnhet.
2011. nov. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Pírea (Piri), Szinta (Szini), Hedda (Hédi), Emíliána (Milli), Viviána (Vivi), Norma (ezt talán nem is kell becézni), Zóra (Zorka), Lilia (Lili), Maura, Nilla, Ditta, Ivonn, Odília (Odi, Ódri), Adriána (Adri), Aurélia (Relli, Rella). Nem tudom, ezek közül melyiket tartod szépnek, én őszintén megmondom, nem mindet, de leírtam, hátha találsz olyat, ami elnyeri tetszésedet.
2011. nov. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Én éppen Ditta vagyok :) Erre becenevek:Ditti, Dittu, Dittus, Dittuska. Főleg idősebbek szoktak Dittusnak, Dittuskának hívni :)
2011. dec. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

annak, aki szerint hogy hangzik, pl. a Lili néni.

hány mondjuk Attila bácsit ismersz? fogadjunk, egyet se, olyan hetven éven felül. és harminc körülit? érdekes módon, senki nem akad ki rajta, sőt. nagyon is gyakori. mire a Lili nénik felnőnek, bőven megszokott lesz.

2011. dec. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
HELKA! :)
2011. dec. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!