Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ausztriában dolgozom lassan...

Atlantys kérdése:

Ausztriában dolgozom lassan egy éve. Bejelentett állásom van. Információt szeretnék arról, hogy ha babát szeretnék vállalni mire leszek jogosult?

Figyelt kérdés
A bejelentett lakcímem Magyarországon van, és egyedül nevelném a csemetémet. Van valaki hasonló helyzetben?
2011. nov. 10. 07:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Gyereket szeretnél úgy hogy a gyereknek meg sem adod a sanszot hogy apja legyen???

Hát gratulálok. Majd ha a gyerek 18 lesz és utálni fog ezért akkor ne csodálkozz. Önzöség minden szülö részéröl gyereket szülni, de hogy még a sanszod sem adod meg hogy családban nöljön fel az már a tetöfok.


Amúgy ne magyar oldalakon kérdezösködj, hanem olvass osztrák oldalakat. ott leírják mire vagy jogosult.

2011. nov. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha Magyarországon vagy bejelentve, akkor ugyanazt kapod, mint bárki más Magyarországon. Tehát magyar családit, egyszeri anyaságit, a gyest pedig érdeklődd meg a munkahelyeden.
2011. nov. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

csak lakcímre van Mo-n bejelentve így semmit nem kap. talán családit otthonról, ha meglesznek a magyar papírjai és a gyerek is oda lesz bejelentve.

az osztrákoktól kell kapni gyest mert ott van most biztosítva.

2011. nov. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1 válaszoló! Mi közöd is hozzá, hogy apa vagy anélkül nő fel. Ismered a helyzetet? Tudod hány éves? tudod miért egyedül nevelné fel? És mi baja lesz apa nélkül? Mennyivel jobb elvált szülő gyerekének lenni? Sőt mennyivel jobb egy olyan családban élni ahol folyton nyírják egymást?

Ismered a helyzetet? NEM!!!!Akkor miért ítélkezel? Úgy írtad, mintha valami óriási bűnt kövezne el.

2011. nov. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszönöm a megértést! :)

Köszönöm a válaszokat. Elsőnek: nagyon kedves, hogy így aggódsz értem és a leendő gyermekemért. A családi helyzetemről nem írtam semmit, ill. magamról is csak a kérdésemre vonatkozó dolgokat..-mert a többi egyszerűen nem tartozik ide.


A Burgenlandi egészségbiztosítónál tervezem érdeklődni,csak szerettem volna előbb hasonló cipőben járó anyukákkal is beszélni a témáról. Még csak terv sajnos, egy vetélésen vagyok túl,és valami miatt nem jön a baba, de már elkezdtünk kivizsgálásra járni.

2011. nov. 10. 09:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Én külföldön élek, ugyanígy, mint te, úgyhogy tudom, mi a helyzet.

Családit onnan kell igényelned, ahol életvitelszerűen élsz, vagyis Ausztria. Ez emelt minden országban a gyerekét egyedül nevelőknek.

Egyszeri anyasági támogatást alanyi jogon kapsz Mo.-tól (csak előbb a gyerek papírjait kell elintézni hozzá).

Gyest Ausztrriából kapsz, ha megfelelsz az ottani feltételeknek.

A tgyás és gyed (magyar) nem jár.

Hogy mi más járhat az osztrákoktól, azt valóban osztrák fórumokon, oldalakon kellene megnézned.

2011. nov. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Kis kiegészítés: csak a munkahelyem Ausztria, az otthonom Magyarország, naponta járok át dolgozni. Ezért nem igazán tudom,hogy mi a helyzet. Hallottam olyant is, hogy hiába vagyok ott biztosítva, fizetek ott adót, semmi nem jár Ausztriai bejelentett lakcím nélkül..
2011. nov. 10. 13:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja igen, akkor más a helyzet. Így lehet, hogy megszívod, mert se ott, se Mo.-n nem akarnak majd adni semmit (tgyás, gyed). Itthon a munkaviszony hiánya miatt, ott meg a lakcím miatt.
2011. nov. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!