Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ausztriában élő anyukák/család...

Ausztriában élő anyukák/családok? Ez tényleg igy van? Egy ismerősömmel beszélgettem (kint dolgozik), és érdekes dolgokat mondott amit hitetlenkedve hallottam!

Figyelt kérdés

Közölte velem,hogy kisgyerekkel ha kimész dolgozni vagy letelepedni akkor az államtól ingyen(?!) kapsz egy lakást, plusz akkora a gyes és a családi összege amiből a rezsit bőven kifizeted! Mondott emellett még mást is de egyszerűen nem tudok neki hinni! Ezzel az erővel az összes (bocsi h igy irom) de cigány oda menne...!


Tudtok erről valamit? Milyen odakint az élet?


2011. nov. 10. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha ez így van, akkor mi is megyünk...pedig még kisebbség se vagyok, nem kell ahhoz annak lenni, ha el akarunk innen menni. Ott lehet nagyobb esély van a munkára , mint itt.
2011. nov. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én csak annyit hallottam azoktól akik a határ mellett élnek,hogy a családi pótlék egy gyerekre 90 ezer ft-nak megfelelő összeg.
2011. nov. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A juttatások valóban a töbszöröse a magyarokénak. az ingyen lakást nem tudom honnan szedték, nem hallotam róla. bár ez nem zárja ki h igy lenne
2011. nov. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért kell mindig a kisebbséget szóba hozni. A kérdésedből kiderül, hogy TE is húznál kifelé...


Az élet drága... 1kg disznóhús 2500-3000Ft, 1kg kenyér 500Ft, így lehet kalkulálni. Igazából úgy éri meg, ha a határ mellé költözöl, és átjársz dolgozni (én határmenti ruhabutikban keresek havi 300000Ft-ot eladóként, biológus diplomával), de a pénzed mindenképp itthon költöd el.

Így megéri. Máshogy nem igazán.

2011. nov. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
:) Igaz en egy kicsit messzebb elek mint Ausztrai de amit irsz az csak reszben igaz. Eloszor is, van egy varakozasi lista. Be kell nyujtani egy kerelmet, hogy elvesztetted a munkadat, egyedul allo szulo lettel.... es nem tudod fenttartani magadat meg a gyerekedet. Tehat az elso lepes, hogy itt kell elned mar egy ideje. Elotted legalabb tobb 10 ezren vannak a listan hasonlo helyzetbe es attol fugg kinek nagyobb a gondja az jut elore. Az egvilagon mindent megvizsgalnak elotte, az, hogy milyen lehetosegeid vannak. Pl elnek-e a szuleid, van-e ahol varnod amig a listan vagy, vannak-e rokonaid akiknel ellehetesz egy ideig... Szoval hosszas procedura. Es ha mar megkaptad a lakast akkor az egy lepusztult egerlyukhoz hasonlit, lehet, hogy koszos is es evek ota nem volt kifestve... Szoval ra kell koltened egy csomot mert maskent sirva fakadsz. Ezert allami lakasok, nincsenek gondozva es normalisan fentartva.... Nekem a baratnom lakott egy ilyenbe. Az o sztoria, hogy Angliaba ferjhezment egy Australiai pasihoz. Gyereket szult neki majd 2 ev mulva elvaltak. Kozos vagyonuk nem volt igy a pasi visszament a szuleihez Ausztraliaba a baratnom meg maradt itt Angliaba a gyerekkel. Ekkor kellett neki a segitseg. Egy ideig (4 honapig) az allam fizette az alberletet ahol lakott a gyerekkel aztan kaptak egy ilyen csodalakast. Az elso az volt, hogy a ferjem ment festeni es ki kellett cserelni a mosdot meg a wc-t mert olyan allapotba voltak. Masfel szobas volt a lakas. A kornyekrol ne is beszeljek. A drogosoktol a veszeljesebbnel veszeljes emberekig mindenki itt megfordult. Csupa ilyen elhagyott kornyek volt magyarul mondva szerencsetlenebbnel szerencsetlenebb alakokkal. :( 9 honapig birtak. Az allam havonta vont tolluk 50£-ot a lakasert (az alberletek altalaban 500-600 korul mozognak ugyhogy ez nem volt rossz)+ kapott csaladi potlekot 100 font korul havonta, szinten havonta kapott 140font child tax creditet, apuka 300 fontnak megfelelo gyerektartast kuld havonta (amit szerencsere eddig be is tart). 10 fontnak megfelelo zoldseg, gyumolcs, hus vasarlasi jegyet kap hetente. 9 honap otteles utan, ezen a vad telepen elkoltoztek normalis alberletbe kozel hozzam. :) Az allam segiti ot a bolcsode araval 15 orat ingyen lehet egy heten a tobbit fizetnie kell. Igy eltudott menni dolgozni es a gyerektartasbol, meg csaladi potlekbol + child tax creditbol nagyon jol megelnek. Na meg a fizetese is eleg jo. :)
2011. nov. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Aki a határmentén lakik, de határon túl dolgozik : akkor ha te beteg vagy Ausztriába mész orvoshoz/kórházba? Sőt a nyugdíjat is onnan fogod kapni.

És mi történik ha itthon elüt az autó?Ki lát el és ki fizet?

2011. nov. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ökörség úgy ahogy van.DDDD még hogy az államtól lakást!20éve itt élek,engem az ilyen hülyeségek kiakasztanak.z állami lakás feltétele,hogy itt élsz,2 éven keresztül 1 lakcímen vagy bejelentve,akkor beadhatod az igénylést az állami lakásra.ne hidd hogy ingyen van.Ott ia legalább 2 évet kell hogy várjál.Ha így lenne nem kellene 760euro lakbért fizetnem egyedülálló anyaként 2 kisgyerekkel.Családi pótlék összege magasabb mint Mo-n,DE annyival többe is kerül itt az élet.Vannak szociális támogatások,azt is csak akkor kapod ha 2 évet folyamatosan ledolgoztál.Ingyen lakás az azért nincs!!!!
2011. nov. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!