Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külön kasszán lévő anyukák-apu...

Külön kasszán lévő anyukák-apukák hogyan osztjátok meg a költségeket? És a gyerkőcre eső költségeket?

Figyelt kérdés

Bevallom őszintén, hogy nagyon összevesztem a párommal ma - ismételten - a pénzen, én nem költök magamra tényleg semmit, amióta itthon vagyok a fiammal - lassan két éve a terhességgel együtt - papucsot és rövidnadrágot és egy felsőt vettem magamnak, fodrásznál is a nővérem esküvője miatt voltam egyszer.

Közben a neten adok-veszek, ebből havonta nekem mindig van több-kevesebb plusz bevételem a gyed mellé - néha csak 5ezer, de volt, hogy 40-50ezer is összejött, mikor hogy mentek a dolgok. Én ezt mindig a közösbe adtam, vagy a gyerkőcnek vettem belőle a neten játékot, ruhacsomagot, játékcsomagot, pelenkát.

Most viszont megint újra ott tartunk, hogy minden pénzt én szórok el...csak tudnám mire, amikor 20 km a legközelebbi nagyáruház is, még nagybevásárolni is együtt szoktunk, a sarki boltba is hetente kétszer járok kenyérért...mindenhol próbálom megfogni a pénzt, spórolok, ahol csak tudok-érek, olcsó ételeket főzök, bújom a netet az akciós termékekért, dm-pontokra vásárolok...szóval nem tudom mit tehetnék még.

Most viszont a párom bejelentette, hogy az ő maszek pénzéből én ugyan nem veszek játékot és egyéb dolgokat a gyereknek karácsonyra...én sosem osztozkodtam, ha akkumulátor kellett az autóba, vagy fát vettünk, sosem mondtam, hogy nincs pénz - sokszor eleve az ő számlájára utaltattam a pénzeket, nem a saját netes bankszámlámra.


Szóval elég volt nagyon, szerintem a külön kassza lenne a legjobb megoldás, de nem tudom hogy fogjak neki.


Minden választ megköszönök!

-és bocsánat a hosszú kommentért, de jó volt kiírni magamból -


2011. nov. 10. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a külön kasszan olyan bizalmatlan dolog, nem is értem, hogy lehet ilyen, számomra egy ilyen kapcsolat, nem kapcsolat:-((((


M 20 éve vagyunk együtt, soha ilyen nem volt, amikor fiatalok és csórók votunk, mondig az fizeett,akinek éppen volt pénze.

2011. nov. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi külön vagyunk, mert így jobban vigyázunk a pénzünkre, nem a közösből kell ajándékra kivenni. A számlák nagy része a férjemé, a kaja-gyerekcuccok-egyéb vásárolnivaló az enyém. Ha valamelyikünk pénze fogytán, akkor a másik nyilvánvalóan ráerősít :)Nem kértél véleményt a párod viselkedéséről, úgyhogy azt megtartom magamnak, de szerintem te nagyon szerény és ügyes anyuka vagy.
2011. nov. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A külön kasszának csak ott van értelme, ahol nem egyik hónapról a másikra él a család. Ahol nincs pénz, ott felesleges felosztani.


Mi úgy oldjuk meg, hogy van egy közös számlánk, ahová mindenki havonta átutalja a fizetése felét, ez a közös rész - ebből fedezzük a számlákat, a gyerekek dolgait, a bevásárlást, nyaralást, családi programokat stb. A maradék mindenkinek marad a saját számláján, ezzel nem kell elszámolnunk.


De nem nézzük véresen komolyan, hogy most honnan költünk, volt olyan, hogy a heti bevásárlásnál a saját kártyámmal fizettem, nyilván nem álltam neki levonni a közös számláról utólag, de támpontnak jó.

2011. nov. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én a helyedben tuti azt csinálnám, hogy odaadnék a páromnak minden pénzt, és közölném vele, hogy oké, akkor most ebben a hónapban ossza be Ő mindenre a pénzt. Vegyen kaját, pelust, ruhát, tervezze meg a menüt, de közben spóroljon is, és fizesse be a számlákat... Kíváncsi lennék, hogyan boldogulna... Megmondom őszintén, hogy el sem tudom képzelni, hogy a férjemmel külön kasszán legyünk. Amióta összeköltöztünk, közös a kassza, igyekszünk mi is mindenhol megfogni a pénzt, félre is rakunk, gyereknek is mindent kigazdálkodunk. EGYÜTT! A férjem szerencsére nagyon jól bánik a pénzzel, lassan én is belejövök. :)
2011. nov. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a külön kassza azt jelenti, hogy még azt sem tudom mennyit keres a párom ert ha rákérdezek csak annyit mond, hogy keveset és ha tovább faggatózok akkor meg csak leordít, hogy miért érdekel az engem, ő kereste meg úgyis arra költi amire akarja... Álatlában fizu után teletankolja a kocsit meg bevásárol némi kaját meg rengeteg üdítőt, csokit, sört stb. Aztán 3 nap múlva mikor felhívom, hogy vegyen pelenkát közli, hogy nincs több pénze... Én meg a gyes+családiból fizessem a rezsit, a 3 hónapos babánknak a pelust+kencéket+évszaknak megfelelő ruházatot+kaját egész hónapra stb...
2011. nov. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj meg,de nem tudom elképzelni,hogy hogy lehet külön kasszán lenni.Nekünk is van egy kisbabánk,de mióta együtt lakunk,azóta minden közös.Egy helyen van,ha páromnak kell valamire akkor kiveszi,ha nekem akkor én veszem ki.Meg nekem az egy kicsit sok volt,hogy azt mondta a párod,hogy ő a maszek pénzéből nem vesz játékot és egyéb dolgokat a gyereknek.Hát szép.Tulajdonképpen azt sajnálja a gyerektől.Lehet én vagyok h..ye,de nem tudnék ilyen kapcsolatban élni,meg,hogy leordít,ha megkérdezem mennyi a fizetése.Szerintem ez nem kapcsolat.Ha már valaki összeházasodik akkor amit vesznek úgyis közös.Válás esetén is felesbe megy.Vannak kivételek.De ez már más.

Kedves kérdező.Lehet külön kassza,vegyen meg mindent magának,persze főzzön is,mosson is magára,...ha már ő a fizetéséből nem ad a közösbe semmit akkor nem értetek dolgozik,hanem magáért.Ne csinálj rá semmit.Érted igaz?E.

2011. nov. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ez így működik:

A férjem megkapja a pénzt a bankszámlára. Kivesz belőle annyit, amennyi a csekkekre kell. A maradékkal azt csinál, amit akar. Általában az autókra költ, vagy konditeremre, kondis cuccokra, biciklis alkatrészekre, ház körüli dolgokra (pl. vas anyag, kerítéshez festék).

Én megkapom a számlámra a Gyed-et és a CSP-t. Abból vonják a TV-t, meg a biztosítást, mást nem. Így nekem marad még a napi bevásárlásokra, a gyerek körüli dolgokra, fodrászra, könyvre.

Sosem számoltatjuk el a másikat, hogy ki mire költött. De természetesen ha valamelyikünknek váratlan kiadás miatt hamarabb elfogy, akkor a másik pénzéből nyugodtan költhet.

A férjem mellékest is keres, mert itthon szokott maszekolni. Az így nyert bevételből szoktunk nagyobb dolgokat megvenni. pl. most a karácsonyi ajándékokat.

Nekünk ez így bevált, működik már évek óta.

De van olyan, akinél meg a közös kassza működik. De a férjem előző kapcsolatában a közös bankszámlával nagyon pórul járt, így érthetően neki az nem tetszik. Nálunk meg a szüleimnél volt így, náluk működött. Legalábbis anyu szerint. Apukám meg utálta, mert hetente "zsebpénzt" kapott. Szóval nálunk a külön kassza jól bevált, mi szeretjük.

2011. nov. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!