Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem Magyarországon élő anyukák...

Nem Magyarországon élő anyukák, mennyire tartjátok fontosnak, hogy gyereketek magyar iskolába járjon?

Figyelt kérdés
Ha van rá lehetőség, hogy magyar iskolába járjon, ahol kötelező az adott állam nyelvének tanítása is, melyiket választanátok a magyar tagozatot vagy az állam nyelvűt?
2011. nov. 13. 15:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A magyar iskolához nem feltétlenül ragaszkodom, de ahhoz igen, hogy a magyar nyelvet és kultúrát teljes mértékben elsajátítsák a gyerekeim. Ez eddig jól is megy.


Mivel nem valószínű, hogy hazaköltözünk, és bár messze van még, de nagyobb az esélye, hogy külföldön mennek majd egyetemre is, jobbnak látom, ha a nemzetközi viszonyokhoz alkalmazkodunk az oktatásban. Két anyanyelvük van.

2011. nov. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem mindegy,hogy melyik országrol van szó,mert pl. felénk /Szlovákia,Csallokoz/ a lakosság tobbsége magyar,és én fontosnak tartom,hogy a gyerekem megmaradjon magyarnak,ezért mindenképpen magyar iskolába iratom.Sajnos ezt az itteni magyarok tobbsége nem így gondolja,ezért kezdunk elszlovákosodni,ami nagy kár.Ha pl.Angliában laknánk, szerintem angol iskolába adnám és kulon járna magyarra vagy én tanítanám rá.Ti melyik országban laktok?
2011. nov. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Románia. Nálunk a magyar tagozaton kötelező a román nyelv tanítása. Nálunk is ugyanaz tendencia mint nálatok(Szlovákia). Különben tanítónő vagyok és ilyen szempontból is érdekesnek tartom mások véleményét is megtudni.
2011. nov. 13. 16:17
 4/15 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok. Nálunk is kotelezo végig a szlovák nyelv oktatása,de sajnos rosszul tanítják,így nagyon ritka,aki tényleg megtanul szlovákul a magyar iskolában.Nálatok ez hogy van?Te,mint tanárno milyen iskolába iratnád/iratod be a gyerekedet?
2011. nov. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Romániában mindenképp magyar iskolába fog járni a gyerekem.Most már lehetőség van magyar egyetemre is.Az állam nyelvét úgyis megtanulja közben.Mi itt magyarok vagyunk.Sőt, nemsokára magyar állampolgársággal is rendelkező magyarok.
2011. nov. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én természetesen magyar iskolába adom majd. Igaza van az utolsó válaszolónak, nálunk már van lehetőség magyar egyetemre is járni, akár egy orvosit is el lehet végezni magyarul. Ezen kívül nálunk nem panaszkodhatunk a román nyelv tanítására, legalábbis a mi környékünkön (Marosvásárhely). A szórványban pedig a románt már egész pici korban elsajátítják például a játszótéren.
2011. nov. 14. 13:19
 7/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok és én is Marosvásárhelyről.De jó,hogy itt találkozunk.Mekkora gyereked van?
2011. nov. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Igazából én magyarországon élek és nincs gyerekem de

nem nagyon tudnám elképzelni magam se /későbbiekbe ha gyerekem lenne őt se/ pl. egy szlovák vagy egy román iskolában. Persze ilyen helyzetbe ok.,hogy tudni kell az állam nyelvén beszélni, írni, olvasni. De magyar helyre íratnám be. /Mellette meg tanulná a másik nyelvet bár elcsatolt hyeleken és határ környékén nyilván az a nyelv kötelező.../

De ha pl.: olyan helyzet lenne, hogy kinn élnénk Németországban, Angliában vagy akárhol ott nem lenne ez bennem. Akkor külön tanítanám/tanulnám.

De mondjuk ígyis úgyis meg vannak az előnyei és hátrányai.

Egyrészt meg van az előye hogy + nyelv úgy gondolom. De pl. sokszor tapasztalom /rendszeresen járok elfelvidékre ill. erdélybe barátokhoz ismerősökhöz é/ hogy keverik a két nyelvet. Mármint elkezdik magyarul fojtatják románul/vagy szlovákul/ és befejezik magyarul... És talán a kétnyelvüséget talán ezért nem tartom igazából jó ötletnek

2011. nov. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Azért azt nem mondanám ,hogy olyan nagy a kétnyelvűség Erdélyben.Vannak átvett szavak,de szerintem tisztábban beszélünk magyarul mint a Pestiek.Elnézést nem akarok megbántani senkit.
2011. nov. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

:))) Huuu muszlaj irnom mert en is egy Marosvasarhelyen szulettem. Kicsi a vilag. :)

Angliaban elek mar lassan 6 eve. Kisfiam meg nem jar iskolaba csak bolcsodebe. 21 honapos es en mindenkeppen magyarul beszelek hozza, mondokazok es magyar baratokkal is talakozunk. Viszont meg csak angolul hajlando beszelni mert ezt hallja a legtobbet. :( Egyelore ennek is orulok mert meg pici. Angol iskolaba fog menni mindenkeppen mert mi mar itt ragadunk.

2011. nov. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!