Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Én Magyarországi magyar...

Én Magyarországi magyar állampolgár vagyok a párom Szlovákiában él de szintén magyar állampolgár, nem vagyunk házasok, de ha kisbabánk lesz én meg Magyarországon szülök, akkor hogyan hozhatom át Szlovákiába a kisbabánkat? (itt fogunk lakni)

Figyelt kérdés
2011. márc. 14. 22:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem vagytok házasok, akkor apasági nyilatkozatot tehet a párod, hogy ő az apa. Miután megszületett a baba, tudtommal útlevelet kell csináltatni, hogy elhagyhassa az országot. Ha az apa a nevére veszi, akkor neki is itt kell lennie az útlevél kiváltásánál.

Amúgy, talán ez a kérdés nem ebbe a rovatba való...

2011. márc. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Fogod és átviszed, szerintem Szlovákia uniós ország, úgyhogy viheted nyugodtan. Még útlevél sem kell. Elég egy személyi igazolvány, ami teljesen ingyenes. És már mehettek is. Persze a papírok elkészültéig várnod kell, de ez egy-két hét.
2011. márc. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! az elsőnek:nem kioktatást vártam,amúgy meg úgy gondolom hogy ide való mert úgy néz ki terhes vagyok csak nem akartam elkiabálni holnap megyek orvoshoz és igen is nekünk ezt fontos tudni és gyerekvállalással kapcsolatos kérdés!!!
2011. márc. 15. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!