Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyesek itt kiakadnak hogy...

Egyesek itt kiakadnak hogy miért van a terhesség/teherbeesés témakörben az abortusz, akkor miért nem lepődnek meg azon hogy a szoptatás témakörben tápszeres kérdés van?

Figyelt kérdés

Ezen most gondolkodtam el,de kifejtem. Szóval régebben votl egy kérdés,hogy miért tesznek fel egyesek a terhesség témakörbe abortuszos kérdéseket. (Mit tegyen ha véletlen terhes lett meg társai...) Na engem ez ugyanugy meglep..Mármint ami a kérdésemben van. Hogy a szoptatás témakörben tápszeres kérdés van. Mert oké elfogadom hogy valakinek kevesebb a teje és kénytelen este esetleg tápszerrel pótolni. DE az számomra fura hogy 1-2 hetes tökmag és már csodálkozik h nem indul be a tej mikor kapja a tápit. Nekem is azt mondták a kórházban hogy max 1-2 hétig fogok tudni szoptatni... A zárójelentésen is az van hogy "szoptatás a baba igénye szerint,egyenlőre tápszeres pótlással" Én ehelyett otthon cicire tettem és sokat szopizott,igy a mai napig tud szopizni.(19.5hónapos.)


Nem akartam senkit megbántani csak elgondolkodtam..


2011. nov. 15. 16:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A válasz egyszerű: Mert egyiknek sincs külön témaköre. Sem tápszeres, sem abortuszos. Általában kiakadni meg azok szoktak az ilyesmin, akik ellenzik.
2011. nov. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem egy hormonális betegség miatt nem volt tejem egyik gyerkőcnél sem, egyetlen csepp sem. Mégis, ha lett volna kérdésem a táplálásukkal kapcsolatban ,akkor hol tehettem volna fel a Te gondolkodásmódod szerint? Egyébként nyilván az abortuszon gondolkodók is azért ide írnak és nem a szex/szerelem fogamzásgátlás rovatába, mert ott rengeteg a 11-13 éves éretlen tini, a hülye értelmetlen válaszaikkal. Akinek pedig komoly problémája van, az nem vevő a terhes vagy ! típusú válaszokra. Ha zavar, akkor ne olvasd el a tápszeres kérdéseket, de tudomásul kell venni, hogy nem tud mindenki szoptatni és attól még lehetnek kérdései, félelmei, hogy teje nincs.
2011. nov. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem akarlak megbántani, de a főkérdésed hogyan kapcsolódik a magyarázatodhoz?


Amúgy engem is ugyanezzel a szöveggel engedtek haza a kórházból, annyiszor raktam cicire a gyereket, ahányszor csak tudtam, mégsem szopik már (19 hónapos) csak 4 hónapig sikerült, pótlással.

Valakinek megy, valakinek nem.


De akkor szerinted melyik témakörbe kellene feltenni a tápszeres kérdéseket?

2011. nov. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Én azért nem hasonlítanám össze a két témát, mivel az abortusz embert öl....

Engem nem zavar a tápszeres téma.

Ajánlom, te is inkább fektesd másba a fölös energiádat.

2011. nov. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy volt abortuszom is régebben, és össz: 34 hónapig szoptattam is....
2011. nov. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
azért szerintem a kettő messze nem ugyan az....
2011. nov. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Akkor legyen 2plusz témakör.(Abortusz és tápszeres táplálás) Mert tény és való hogy a terhességgel összefügg,még akkor is ha nem kivánt terhesség..
2011. nov. 15. 16:40
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem akadok ki az abortuszos kérdéseken, de aki épp terhes vagy szeretne, annak rosszul esik, hogy más megöli a magzatát. Azért a tápszeres témával nem lehet keverni, mert az is táplálási kérdés. Kedves kérdező, te miért degradálod le azokat, akik nem tudnak szoptatni, szerinted ők nem tettek meg mindent, csak te vagy olyan ügyes, hogy tudtál tenni érte. Más is tesz, de ha nincs teje, akkor bármit csinálhat.
2011. nov. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan ez a problémád, hogy nincs tápszeres témakör külön?! Mert a magyarázatodból inkább az, hogy léteznek tápszeres babák. Tök mindegy, miért, te inkább azt magyarázod meg, mit kellett volna nekik tenniük, hogy csak anyatejes legyen a babájuk. Szerintem neked nem a témakörökkel van igazán bajod, inkább a szoptatás vs. tápszer vitát szeretnéd feszegetni.


Az eredeti kérdésedhez hozzászólva, nemrég egy abortuszos kérdésben a lány végén úgy döntött, mégsem veteti el a babát. Sokszor írt azóta, hogy látta uh-n, és mennyire boldog, hogy a sok hsz-t olvasva meggondolta magát.


Amúgy nagyon egyszerű, átugorhatsz kérdéseket, ha nem neked (mint a témában tapasztaltnak) szól.

2011. nov. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem érdekel az abortuszos téma mert nekem nem volt.

De a másik amit leírtál az nagyon felháborít.Nem kéne elítélni azért valakit mert nem tud szoptatni és tápszert ad a gyerekének.Örülj neki hogy neked beindult a tejed.Azért mert valaki folyton cicire teszi a babáját még nem biztos hogy mindenkinek ettől be is indul.Nekem se indult be a tejem,pedig sokszor cicin volt.És ahelyett hogy beindult volna a tejem jól kisebesedett a mellem.Csinálhattam akármit,nem volt tejem.És a kislányom az elejétől fogva tápszeres volt.Na és ugyanúgy felnőtt mint egy anyatejes.És hidd el nem annyira jó érzés ha nem tudsz szoptatni.

2011. nov. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!