Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apa-baba kérdés! Más családban...

Alaszka kérdése:

Apa-baba kérdés! Más családban is van így? Engem nagyon bánt. Többi lent.

Figyelt kérdés
5 hónapos a 2. babánk, a férjem olyan furcsán viszonyul hozzá, nemigazán beszélget vele, csak kizárólag akkor lép vele kapcsolatba, ha én kimegyek a szobából, vagy rövid időre elmegyek otthonról. Ugye egy ekkora baba már gyakran elunja magát, ha nincs történés, elkezd nyafogni, akkor a párom úgy kötelességből felveszi, de nem nagyon tudja szórakoztatni, a kicsi szerintem érzi, hogy olyan tehetetlen, és nem is akar nagyon a kezében maradni. Ha rábízom, csak ül mellette, olvas, netezik, csak akkor szól hozzá, mikor már sír, de akkor ugye már sokszor késő. Semmilyen teendőt nem szeret vele csinálni, öltöztetni, pelenkázni ilyesmit. Mutatom neki mindig hogy hogy nevet, hogy szoktunk játszani, de úgy érzem nem igazán érdekli, persze ezt tagadja, és próbálja leplezni. Az első lányunk már 4 éves, vele is eleinte ilyen volt, de max. az 1-2. hónapban, amíg még nagyon pici volt. Ha a két gyerekkel kell valamit csinálni, fürdetni, altatni, bármit, akkor ő inkább a naggyal törődök, csakhogy kerülje a kicsivel való foglalkozást. Ez engem nagyon bánt, és nem lehet vele erről beszélni, mert azt mondja ez nem így van. Egyébként mindkét szülésemnél bent volt, de pl. a terhességem alatt se nagyon szerette ha a hasamat "kellett" simizni. Kiváncsi lennék apukák véleményére is, ha olvassák! A naggyal egyébként foglalkozik rendesen, szóval ezt nem értem, és mondtam neki hogy a későbbi jó viszonyt már ilyenkor kell elkezdeni kialakítani, mert nagyon anyás lesz egyébként a pici...
2011. nov. 19. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
5 hónapos babával sem kell állandóan foglalkozni. Eltudja foglalkoztatni saját magát is. Majd,ha nagyobb lesz,akkor az apuka is biztosan többet fog vele foglalkozni.
2011. nov. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tud vele mit kezdeni. Mivel második gyerek, így tudja, hogy mit tud vagy mit ért az 5 hónapos és ezt nem tudja hova tenni. Ne aggódj emiatt és főképp ne erőszakold rá. Ahogy nőni fog annál jobban fog vele foglalkozni. Nem a gyereket nem szereti, csak még nem tud vele úgy játszani, mint a másikkal.
2011. nov. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Már hogy a fenébe ne kellene 5 hónapossal foglalkozni. Az én lányom már ült és folyton matatott valamivel.

Apa szerintem csak elszokott az ilyen mini emberkétől. Biztos szereti, csak nem tud vele mit kezdeni. A naggyal már könnyű dolga van és azért foglalkozik vele inkább. Biztos változni fog, csak türelem.

2011. nov. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1-2 kérdéssel bombáználak:akarta-e a 2. gyereket,illetve,kisfiút,vagy kislányt várt?Ezek a dolgok csak azért lényegesek,mert ha nem akarta,illetve más nemű babát várt,megvan az elsődleges ok.Nekünk 2 fiunk van(az uram másodjára nagyon kislányt várt volna),ám a kicsi is a szeme fénye.Úgy gondolom,mivel a férjed a nagyobbikkal foglalkozik,nem arról van szó,hogy ne tudna mit kezdeni egy babával/gyerekkel.Ülje le vele,és konkrétan kérdezz rá,mi az oka annak,hogy a kicsitől "elhatárolja" magát.
2011. nov. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindegy volt neki milyen nemű lesz, legalábbis ezt mondta, én jobban akartam fiút. A 2. babát terveztük, ugyanúgy mint az elsőt. Talán az is lehet, hogy amióta megvan ugye kevesebbet "kap" belőlem, lehet hogy féltékeny rá...nem tudom.
2011. nov. 20. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!