Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortól lehet autósülést...

Mikortól lehet autósülést használni? Eddig a haordozóban utazott bekötve, de gondolom lassan már kellene neki rendes ülés, csak nem tudom, hogy ez kilóhoz, vagy korhoz van kötve? 5 hónapos, és 8 kiló:-)

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Általában 9 kilótól van az autósülések.

Van olyan autósülés, ami 0-18 kg-ig van, az dönthetős. Úgy, mint a normál kagylóülés, amit 9 kg-ig használsz!


Amit 9 kg-tól lehet venni az normál autósülés. Fontos, hogy a babád magától rendesen tudjon ülni akár hosszabb ideig!

Én azt mondanám neked, hogy kb. 10 kilóstól vegyétek inkább. Viszont, ha a kagylós üléséből már kilóg a babád, akkor azt ne használjátok már, mert úgy már egyáltalán nem biztonságos!!!

2011. nov. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Kilóhoz van kötve, de a kiló nem szentírás. a 9 kg-tól való ülésekbe akkor köthető, ha stabilan tud már ülni egyedül.


5 hónaposan ezt még nemigen tudja, mi is akkor vettünk ülést, mikor 5 hónapos volt, mert kényelmetlennek érezte már a hordozót. a 0-18 kg méretű, több fokozatban dönthető BReviben vígan elvan és hatalmasakat alszik hosszabb úton. most már egy éves és még mindig szeret benne autózni. jó magas :-)

2011. nov. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem ül még:-)

Tehát ha jól értem, olyan ülést válasszunk ami 0-18 kg-ig van, mert ezek dönthetők.

(Míg amik 9kg-tól vannak azok nem dönthetők, mert abban már tudnia kell ülni.)

2011. nov. 20. 13:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen így van, jól érted.

És a dönthetőt persze - amíg nem tud stabilan egyedül ülni - menetiránnyal háttal kell bekötni. Amint megy neki az ülés meglehet fordítani.

Egyénként mikor tudott már stabilan ülni és már új ülést kapott, akkor még kb.2-3 alkalommal ültem vele hátul és utána mondtam neki, hogy a nagylányok már egyedül is elücsörögnek, de figyelünk rád mindig.

2011. nov. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, megspóroltál nekem 3-4 órai internet böngészést:-)

Minden tanácsot megfogadok:)

2011. nov. 20. 14:45
 6/6 A kérdező kommentje:
Most olvasom a kérdésemben ezt a szót: "Haordozó". Ez olyan Maónikás lett :-DDD
2011. nov. 20. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!