Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mivel etették régen a csecsemő...

Mivel etették régen a csecsemőket ha nem volt teje az anyukának és még nem találták fel a tápszert? És miért viszi túlzásba az aggódást a mi generáiónk minden téren?

Figyelt kérdés
Tényleg érdekelne. Ha nem volt tejcsi tehéntejet kaptak? Vagy kecsketejet? De ha ez akkoriban jó volt a babáknak és egészségesek lettek akkor manapság miért tiltják annyira, hogy nem szabad adni? És mióta van a tápszer? Tudom nekem anyum a 80-as években már tápszert adott, akkor még főzni kellett,nem úgy mint ma. Régen hogy voltak ezek a dolgok? És miért van az hogy ma mindentől annyira félünk? Én mindig csak tápszert kaptam, mégsem voltam soha beteg csak 1-2 enyhe náthám volt. Anyumék már 3-4 hónaposan az 50-60-as években ették a husit meg a rendes kajákat persze pépes állapotban, mégis hálistennek makk egészségesek mind a 6-an a testvéreivel együtt? Nem viszi kicsit tulzásba a mai generáció az aggódást? Mondom én egy 3 hós és anyatejes kiscsaj aggódó anyukája. De valóban érdekel a téma,miért fordult ennyit a világ és jó e ez így? most hogy pár hónapon belül kezdem a hozzátáplálást.
2011. nov. 22. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Annak, amit ma tehéntejnek neveznek, nem sok köze van a régi tehéntejhez. Sokszor köszönőviszonyban sincs vele. Ráadásul mindenféle vacakkal és gyógyszerekkel etetik a teheneket, még a háztáji gazdaságokban.

Régen sem úszta meg mindenki az ilyen táplálást. Én is tehéntejen nevelkedtem (garantáltan bio, mamáék egyszál tehene a legjobb kajákkal), mégis olyan allergiás lettem a tehéntejre, hogy csak na.

Az aggódás, féltés, mindent megtevés a gyerekért is érdekes kérdés. Igen vannak olyan példák, hogy krumpliföldön született, tehéntejet kapott, soha nem kapott védőoltást, és mégis felnőtt. Ez teljesen igaz, csak ne feledkezzünk meg a krumpliföldön megszületett, majd meghalt babákról, az oltás nélkül paralízist kapott gyerekekről, vagy akár azokról, akik alatt nem volt légzésfigyelő, és reggel nem ébredtek fel. Mert ilyenek is voltak.

Hát én inkább féltem a gyerekeimet.

2011. nov. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

A fű sem ugyanolyan, mint régen, sem a tápok, a tehén így nem azt eszi, mint 30-40 évvel ezelőtt, ezáltal a tej összetevői is változtak.

Plusz fejlődik a tudomány és vizsgálatok szerint a sima tej túl sok kazeint tartalmaz, amit a pici babák gyomra nem tud feldolgozni. Ugyanakkor egy kisbabának sok vasra lenne szüksége, amit a mai tejek már nem tartalmaznak kellő mennyiségben.

Én nem aggódok, csak haladok a korral. Ha jelenleg valamit nem ajánlanak, akkor nem fogom erőltetni. Remélem szakértő emberek vizsgálódnak, akik okosabbak ebben a témában, mint én.

Nem akarok a gyerek 3 éves koráig várni a tej bevezetésével, de pl. egy 2 hónapos babának sem fogok tehéntejet adni.


Szerintem az anyukák mindig aggódtak, mindig volt bennük kétely.


Amúgy nagyanyáink nem használtak autósülést, viszont adtak a gyereknek pálinkás kenyeret. Ez a nézet is megváltozott azóta, azt gondolom helyesen!

Régen sokminden más volt, nem szerencsés hasonlítgatni.

2011. nov. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Attól függ milyen régen. Ha nagyon vissza akarunk menni az időben, akkor a gazdagoknak volt olyan "dadájuk", akiknek szintén akkor született a gyerekük, így abból a tejből evett a gazdag kicsi is. A szegényeknek a kecsketej jutott. Akkor is léteztek allergiás tünetek, csak még nem ismerték az okát (a gyerekek többsége úgysem érte meg a felnőtt kort). De ha csak egy kicsit régebbről beszéltünk, annak a hatását láthatjuk a mai napokban is. A szüleink, nagyszüleink kecske/tehéntejet ittak, túl hamar kaptak emészthetetlen dolgokat, és ma rengeteg az emésztőrendszeri megbetegedés, ami erre vezethető vissza. Ilyen régebben is volt, csak akkor még nem éltek addig az emberek, hogy ki tudjon alakulni, illetve nem is tudták a kór okát.
2011. nov. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Régen sokkal ritkább volt, hogy nem volt teje az anyukáknak, mivel nem tartósítószerrel meg E-s anyagokkal telenyomott kajákat ettek, hanem normálisan táplálkoztak. Mivel ma már minden műanyag, amit megeszünk, ha pedig egyet tüsszentünk, tömjük magunkba a gyógyszert és az étrend-kiegészítőket (szintén műanyag) ezért a szervezetünk hajlamosabb a fertőzésekre, allergiára stb. A kisbaba is gyakorlatilag születése óta műanyagot eszik (az anyukája megeszi, abból lesz az anyatej), a mai gyerekek között ezért van annyi allergiás, mindenfélére érzékeny, és ezért kell jobban vigyázni, mit és mikortól adsz neki.
2011. nov. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, igazad van, meg nem is.

Valóban egy kicsit túlzásba viszik az aggódást, de meg kell találni az egyensúlyt.

Azt azért tegyük hozzá, hogy régen nemcsak ezek a dolgok voltak mások. Sokkal egészségesebbek voltak az emberek, nem volt annyi szmog, a tej tényleg tej volt, a zöldségek-gyümölcsök hazai, prémium (mai szóval bio) minőségűek voltak. Ami akkor nem ártott, az ma már sajnos ártalmas. A zöldséget-gyümölcsöt ki tudja honnan hozzák, és mivel kezelték, a hús ha szerencsénk van, akkor magyar eredetű, ha elmész egy étterembe, lehet, hogy a kínai büdös romlott húst tálalják fel neked és családodnak.

Kecsketejet, tehéntejet kaptak hígítva a babák, vagy környékbeli anyukák adták a másik babájának az anyatejet. Akkor még nem kellett HÍV meg mindenféle szűrésre menni az anyukának, ha tejet akart adni a szomszéd babának. (hozzáteszem, ezzel semmi bajom, sőt a mai világban természetes és kötelező dolognak tartom a vizsgálatokat).

Sajnos azért van a sok tiltás, meg WHO ajánlás, hogy a betegségeknek az elejét vegyék. Méz, tej, glutén stb. allergia kialakulása ma már nagyon sokszor előfordul, népbetegség lett. Ha betartjuk,m nem rosszat teszünk a gyerekünknek. Azonkívül ma már rengeteget fejlődőt az orvostudomány. Tudják, hogy a baba emésztőrendszere nem képes az első hónapokban szilárdat emészteni, csak folyékonyat. Hogy a legjobb az anyatej, de lehet pótolni nagyon hasonló összetételű, vitaminban gazdag tápszerrel.

Szóval, ami akkor jó volt, ma már nem az! Sajnos.

2011. nov. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Az én nagymamám azt mesélte, hogy az ő idejében amikor nem volt tej, akkor pirított lisztet adtak. :S

Az okokat pedig előttem már jól leírták.

2011. nov. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%

Dédnagymamám sem tudott szoptatni, nagymamám újszülött korától tehéntejet ivott. Hogy ettől-e vagy nem, mindenesetre az emésztőrendszere már gyerekkorában tönkrement, olyan tízéves korától (tehát hetven éve) minden áldott nap hashajtót kell bevennie.

Kösz, én inkább túlzásba viszem az aggódást.

2011. nov. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

Hát én most a saját példámat írom.Édesanyám 2 hónapos koromig szoptatott.Tehéntejet, lisztlevest és ilyesmit adott.

18 éves koromig elmondhattam, hogy makk egészséges voltam.De akkor kijött az allergiám, asztmám, gerincbetegség, és sorolhatnám.Ja, cipőt is a legolcsóbbat kaptam.Kiakadt édesanyám, amikor mondtam, hogy hétezer forintos elsőlépés cipőt vettem a lányomnak.Dehát minek ilyen drágát.Nahát pont azért, hogy ne legyen a gerincével probléma.

2011. nov. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!