Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért zavarja az az embereket,...

Miért zavarja az az embereket, ha egy név régen ritka volt és most elterjedt? Miután elterjedt, utána már nem is tetszik sok embernek, pedig előtte esetleg tetszett.

Figyelt kérdés

Én sose az alapján választanék nevet, hogy milyen gyakori. Nem tudom, másokat ez miért zavar. Főleg, hogy pár év múlva már másik név lesz a legnépszerűbb. Amikor kicsi voltam, "mindenki" Kati volt, most meg már sokkal kevésbé adják ezt a nevet. Szóval nem marad sokáig ritka vagy népszerű egy név, mert úgyis pár év múlva átalakul az arány.

Csak pár név, ami gyakori (legalábbis lépten-nyomon ilyen nevekkel vagyok körülvéve), mégis szép nevek szerintem:

Viktória, Nikolett, Dóra, Dorina, Krisztina, Anett stb.

Zsolt, Péter, Krisztián, Gábor, Zoltán, Csaba stb. sorolhatnám.

Miért baj az embereknek, ha ezek a szép nevek másoknak is tetszenek?

Úgysem lehet megjósolni, hogy mikor lesz népszerű egy név. Például amikor én születtem, a városunkban én voltam a 2. olyan személy, akit azon a néven hívtak (kisváros, de megyeszékhely, szóval nem olyan pici), ma meg már lépten-nyomon "minden" kislányt így hívnak - ahogy én hallom állandóan ezt a nevet.


2011. aug. 19. 23:19
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ja, és ha meg túl ritka nevet ad valaki, akkor meg azért szólják meg. Ki érti ezt? :-o

Nem mintha törődnék vele, hogy ki mit szól a választott névhez, csak az indíttatásra kíváncsi vagyok.

2011. aug. 19. 23:32
 2/11 anonim ***** válasza:
Amikor én születtem a megyeszékhely kórházában én voltam az egyedüli Zsófia,aztán nem telt bele 5-6 év és egyre gyakoribb lett. Nekem tetszenek a hagyományos nevek,mostanában pl. a Magdolna.Ha egyszer lányom lesz tuti ez lesz a neve! :)
2011. aug. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon sok keresztnév tetszik. Viszont ha a gyerekemnek választok, azt nagyon meggondolom.


A kislányunk neve egy viszonylag -régebben és most is-ritka név. De egyértelmű volt számunkra, hogy ezt szeretnénk adni.

Fiúnévben is így áll a helyzet. A kedvenc fiúnevem a Zsombor. Korábban soha nem hallottam, ilyen nevűt nem ismertem. Kb 6 évvel ezelőtt találkoztam először vele, de manapság meg nagyon népszerű. Most legalább kapásból 3 kisfiút tudok mondani a környezetemben ezzel a névvel.


Mindezt leszámítva, a már nagyon- nagyon "elcsépelt" neveket kihagynám a listáról. A babatornánkra 14-15 kisgyerek jár, de összesen max 8-9 keresztnévvel. Van 2 Lili és 2 Bence, 1 Barna és 1 Barnabás közöttük.

2011. aug. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyéntől függ. Én mondjuk alapból különc vagyok, uh a gyerek nevét illetően is különcködtem. Ettől függetlenül szépnek/aranyosnak tartok egy sor népszerű nevet, mégsem tudom a saját gyerekemnek adni. Ez ilyen belső indíttatás gondolom, nem lehet észérvekkel megmagyarázni. Ha meg 20 év múlva ez a név lesz tucat, akkor így jártam, nevet azért nem váltunk :)

Egyébként az én nevemmel is ez volt hogy gyerekkoromban mint a fehér holló, utána a fitnesz-királynőnknek köszönhetően tucat lett. Ettől függetlenül továbbra is jól érzem magam a bőrömben és nem tudok más nevet elképzelni :)

2011. aug. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Erdekes a kerdesed!

A helyzet az,hogy en nem adnak tomeg nevet a gyerekemnek. Nalunk az osztalyba 7 fiu volt, ebbol 5 Tamas, 1 Janos,1 Norbert. Hat sztem ez mar gaz.

Amikor a fiunkat vartuk(akirol az uh-on azt mondtak,hogy kislany),rengeteget agyaltunk a neveken. A ferjemnek a Viktoria tetszik, nekem is nagyon tetszik de pont az a bajom vele,hogy tomeg nev. Igy eldontottuk,hogy a Viktoria csak a 2. neve lesz a lanyunknak (elsonek egy ritkabbat valasztottunk, Bonita)

Fiu nevbe O ragaszkodott a sajat nevehez (Tibor) de en nem engedtem mert mar mindenki Tibor a csaladjaba. Az Erik nevet valasztottuk ami megfelelt minden kriteriumnak: nem tul gyakori, nemzetkozi(kulfoldon elunk), egyszeru,ferfias, jo a jelentese.


Jovore tervezzuk a kistesot.

A ferjem a napokban allt elo azzal,hogy szeretne ha a kovetkezo fiunk a David nevet kapna. Ez a nev nagyon tetszik nekem de ugye ez is nagyon gyakori most. Viszont belementem, igy a kov.babank gyakori nevet fog kapni.

Lany nevbe a Viktoria az tuti amit meg kap es en mostanaba szerettem bele a Bitia nevbe ami viszont gyakori. De szerencsere a ferjemnek tetszik :)

2011. aug. 20. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
bocsi elirtam; a Bitia nev nagyon ritka
2011. aug. 20. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én azért nem adtam túl gyakori nevet a gyerekemnek, mert nem akartam úgy járni, mint anno apuék. Öcsémet ugyanúgy hívják, mint Aput, és teljesen véletlenül egy ugyanolyan nevű költözött a szomszédba is (kereszt- és vezetéknév is teljesen azonos volt). Sok bonyodalom származ ott belőle, a postás mindig összekeverte a leveleket, és volt, hogy éjjel minket keltettek fel kaputelefonon a szomszéd helyett. A férjem vezetékneve is gyakori, ezért választottunk a fiamnak olyan keresztnevet, amilyenből nem jön szembe 10 méteren 3. :) Persze nem biztos, hogy 10 év múlva sem jön, de egyenlőre nem. :) Nem különleges név, csak valami miatt nincs felkapva szerencsére.

A kérdező által felsorolt nevek szerintem nagyon szépek, és lassan már különlegesek lesznek, mert egyre kevesebb babát neveznek el így (hiszen mindenki Levente, Anna, Sára, stb. lesz)

2011. aug. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam szerintem gyakori nevet kapott. Az az igazság, hogy nagyon sok nevet átnéztünk, a férjemmel egymás ellentétei vagyunk, de még így is hihetetlen, hogy csak két fiúnév volt ami mindkettőnknek tetszett: Hunor és Botond. ( Persze le volt szűkítve a dolog, mert a férjem hagyományőrző és mindenképpen magyar eredetű nevet szeretett volna). De Hunor nevű közeli ismerősünk van míg Botond nincs így esett a választásunk.

Persze sok van belőle, de engem ez nem zavar. Örülök, hogy találtunk neki nevet...

2011. aug. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én sem értettem soha, hogy miért baj, ha egy név gyakori? Én nem az alapján választok nevet, hogy mennyire ritka, vagy különleges, hanem az alapján, hogy nekem mennyire tetszik és nekem személy szerint miért számít különlegesnek. Másik szempont pedig az, hogy a közeli hozzátartozók között van-e már olyan név, mert azt én sem szívesen adnám. Nekem például nagyon tetszik az Anna név és nem azért mert népszerű, vagy ritka, hanem mert így hívták a dédimet, akit mindennél jobban szerettem és akitől sajnos túl korán kellett elbúcsúznunk. Ha pedig fiam lesz, akkor a Péter nevet fogja kapni, mert a páromnak így hívták a legjobb barátját, aki sajnos 18 évesen meghalt, és így szeretne megemlékezni róla és nem mellesleg nekem is mindig tetszett ez a név. Az engem is érdekelne, hogy ha valakinek a saját gyermekét kell elneveznie, miért befolyásolja mások megítélése és hogy kinek van még ilyen neve az országban? Teljesen mindegy, mert úgyis egy saját kis személyiség lesz, akit nem kell összehasonlítani másokkal. Mondjuk az én gyerekemnek nem túl elterjedt vezetékneve lesz, úgyhogy lehet, ha gyakori lenne a vezetéknév, akkor másképpen gondolnám.
2011. aug. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem pl tetszett a Nikolett név.De mivel a városunkba a családnév nagyon gyakori ezért választottam egyedibb nevet.De szerintem ez a név nem most lesz gyakori.

De pl:Anna, Hanna, Balázs,Bence, Bálint és társait bizti nem adnám.

2011. aug. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!