Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Erdélyi anyukák! Milyen a...

Erdélyi anyukák! Milyen a gyerek szociális ellátás Romániában? Milyen ellátást kaptok amikor megszületik a baba, gyes, vagy hasonló van-e? Családi pótlék? Mit hol kell igényelni? Ki jogosult igénybe venni ezeket?

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 13:54
 1/1 anonim ***** válasza:
szülés után jár a szülési+pelenkapénz ez egyszer én 2 éve 350ron körül kaptam,utána jár 2 évig havi 200ron,majd 2 éven felül 42ron.Ha van 12 ledolgozott honap a munkahelyeden akkor elmehetsz szülési szabadságra 2 év (3 év ha valami baj a gyerekkel)min 600ron ami fix+200 a gyerekpénz vagy lehet kérni a fizetés 75%át,ha egy éves kor elött visszamész dolgozni adnak a fizu mellé+500 ront két éves korig,de én 2 év után itthon vagyok a fiammal bölcsi nincs,ovi3 éves kortol napi 4 ora,kapok havi 42ront ami 2700ft.családi potlék egy gyerek után 25 ron,2 után 50,ha az egy före esö jövedelem 370 alatt van.
2011. nov. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!