Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy leszokjak a...

Mit tegyek hogy leszokjak a takarításmániámról?

Figyelt kérdés

másfél éves a kislányom.

régen is buzgómócsing voltam de mióta megszületett nagyon

főleg most az ünnepek előtti láz mégjobban rátett egy lapáttal..

Folyton takarítok, mosok, porszívózok, és nem tudok leállni

holnapi tervem a vasalás..


MI VAN VELEM? és az a baj hogy a kislányom után is mániákusan pakolok..

ha szétpakolja a játékait egyből összepakolom


rossznak érzem magam emiatt, mert nem hagyom játszani

vagyis hagyom,... csak egy kupacban szeretem ha vannak a játékai nem szétszórva a szobában,


van olyan is hogy amikor lefektetem délután akkor tudnék pihenni de nem, inkább akkor is kitalálok vmi házimunkát

ugye egy házban mindig van mit csinálni bár nem nagy a lakás

akkor is ha leülnék vele játszani kicsit nem tudok odafigyelni őrá mert az van eszembe hogy

játék helyett inkább takarítanék hogy rend legyen..


ugye milyen hülye vagyok? ...


2011. nov. 23. 21:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Született feleségek, Bree :(


Én csak fele ilyen szeretnék lenni :) Gyúrjuk össze a mániádat a trehányságommal, aztán felezzük meg, és tökéletes háziasszonyok leszünk túlzások nélkül :DDDDD


Viccen kívül: azért a gyerkőcöt tényleg hagyni kéne játszani...

2011. nov. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

eltúloztam a dolgot,

nyílván hagyom játszani csak azt nem bírom ha a játékai szanaszét vannak a lakásban,

nem lehetne a játszószönyegen hagynia? :)


egyébként ez a mánia nem régóta tart :(

2011. nov. 23. 21:30
 3/16 anonim ***** válasza:
Akkor a kislányoddal nem is játszol/foglalkozol egész nap? Nekem így is sokszor rossz érzésem van, hogy keveset foglalkozom vele, pedig nem csinálom állandóan a házimunkát.
2011. nov. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
ugyanilyen vagyok:)
2011. nov. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Lányok, leszünk barátnők, és mondom a címem! :D

A játékokkal én is így vagyok, de már megszokásból, fogzáskor muszáj volt összepakolni mindig, mert bármikor visíthatott vigaszért, és akkor ugrottam, nem akartam szúrós kisautóra lépni.

A többivel meg úgy vagyok, hogy látom, látom, de jaaaj, majd holnap, majd hétvégén, szóval szerintem 23-án fogom kiganézni a lakást. Hacsak nem jön át mégis valamelyikőtök. :D

Amúgy ha neked nem gond, akkor szerintem nem gond. (Mármint nem sopánkodsz, hogy jaaj, a hátam, és mennyit kéne pihennem :) )

2011. nov. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Csatlakozom...van 2 fiam(19 éves,és 3 éves),na meg egy férjem,a saját vállalkozásomról nem is beszélve..A ház 120 nm,én naponta porszívózok,és mosok fel.Port 2 naponta törlök.A mosógép naponta min.1x biztos,hogy megy(ma konkrétan 3x),és hetente 2x vasalok(nekem is holnapra van betervezve).2 naponta főzök.Nem vagy hülye,se rossz anya,nekem is ez a természetes.Annyival vagyok jobb helyzetben,hogy engem napközben nem zavart,ha szétpakolt.Amint leraktam délután aludni,már indultam is pakolni,felmosni.Most ezt akkor csinálom,amikor este lerakom(a pakolást).A melóm miatt nem kell egész nap távol lennem(viszont hetente 1x-2x külföldre megyek-reggel ki,délután vissza,na azért ilyenkor sem marad el a felmosás!),így napközben mindent meg tudok csinálni(vásárlás,posta,bank,főzés,stb.)A férjem is a saját cégét intézi,a nagy egyetemista,így senki nem "zavar" napközben.Idén még vár rám egy ablakpucolás és függönymosás is(az lesz a 4. ebben az évben).A család szerint hiperaktív vagyok,a barátok szerint mániákus,szerintem meg semmi gond velem.Most megint babát szeretnénk,szerintem semmi sem fog változni(a 2. babával a 36.héten is még melóztam,és akkor pucoltam az ablakot).
2011. nov. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az kimaradt,hogy azért vagyok napközben egyedül,mert a kicsi szeptember óta ovis...
2011. nov. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de mielőtt leszoksz, gyere hozzánk takarítani egy kicsit.
2011. nov. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Gyere már át hozzánk légyszi.


Szokj le erről és inkább játssz a kislányoddal.

Főleg a játékait hagyd békén, mert így nem tud teljesen kibontakozni, ha mindig mindent elpakolsz utána.


Egyik barátnőm is ilyen mániákus pakoló. Ha a lánya nem játszik valamivel 0,0001 másodperce, már el is rakja a szekrénybe. A lánya csak csatangol egész nap, nem találja a helyét, már 3 éves, de alig tudja lefoglalni magát. Nem csodálom, hisz az anyja mindent rögvest elrak. Ha csak félrenéz a kislány, már ott sincs a játék.

Az anyukája egyébként tudja, hogy mániákus, de nem tud leszokni erről.


Szóval a lányodat hagyd békén, attól még takaríthatsz, de a mániádból őt hagyd ki :) :)

2011. nov. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 9-essel. Korlátozod a szabadságában, ha mindig rászólsz, hogy hol és mivel játsszon, még ha nem is szólsz rá, csak feszülten elpakolsz -megérzi, és ez nagyon rossz lesz neki! Adj neki egy kis szabadságot, majd amikor alszik, összeszeded a konyhából a mesekönyvet, a hálóból a labdát, stb.

Ő egy GYEREK, most ismeri meg a világot, stb bla-bla, ne várd tőle, hogy a te kedvedért csak a játszószőnyegen játsszon, meg ilyenek.

Alkalmazkodj hozzá!

2011. nov. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!