Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálásos kérdés! Meg...

Hozzátáplálásos kérdés! Meg tudnatok mondani, hogy a hozzátáplálás megkezdésétől mennyi idő kellett a babátoknak amíg egy étkezést ki tudtatok váltani, tehát megevett egy egész adag babakaját, vagy otthoni adagot?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert a babám már most bevágná szerintem, de még csak 2 hete kezdtük:)
2010. nov. 10. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Amit szeretett abból egy hónap - 190 gr-os bébiételről v. akkora adagról beszélünk-


egyébként a húsosakból két hónapra rá.

2010. nov. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Gyerekenként változó. Van, amelyik néhány nap alatt megeszik az egész adagot, a másikok meg hónapokig ragaszkodnak a szilárd étel utáni cicizéshez, tápszerhez.Az én lányomnál pl. 2,5 hónap kellett, a fiam meg 1 hét alatt kiváltotta a szopit.
2010. nov. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom 1-1,5 hónap alatt evett meg egy teljes adagot. De babánként változó.
2010. nov. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi a krumpli-répával kezdtük, de kimaradt a kóstolgatás. Egyből annyira ízlett neki, hogy 150-et biztos benyomott.

És ez így volt mindennel. Nem próbálkoztam 1-2 kanálkával.

Szerencsére minden ízlik neki. (7 hónapos múlt)

2010. nov. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az enyém elsőre megevett volna egy teljes adagot szerintem, ha hagyom. Én szégyenkezve, de bevallom, hogy nagyjából 3-4 nap alatt kiváltottunk 1-1 étkezést. 6,5 hónapos volt, mikor elkezdtem a hozzátáplálását, 8 hónaposan már csak hajnalban evett tejet.
2010. nov. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, kedves utolsó, ti aztán szerencsések vagytok:)
2010. nov. 10. 14:29
 7/10 anonim ***** válasza:
Az első étkezést (gyümölcs tízóraira) 3 hét alatt sikerült kiváltani. Következő volt az ebéd (főzelék), 2 hónap alatt sikerült kiváltani. Ami ízlett neki, azt bevágta hamar, akár elsőre is. Én az új dolgokat is hagytam, hogy ha ízlik neki, akkor sokat egyen belőle. Egy nap viszont csak egy fajta új ételt adtam neki.
2010. nov. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az első étkezést egy hó alatt váltottuk ki.De szerintem nem kell feltétlen megvárni,h teljes adagot egyen-lehet ő kevesebbet eszik.Én úgy csináltam,h egyszer csak nem kapott cicit kaja után és lestem mi lesz.Elvolt teljesen.Ekkor olyan 150-et evett.Gyorsan átállt a nagyobb mennyiségre így.A következő kajákat 2 nap alatt kiváltottuk.De ez biztos babafüggő,ismerősöm 10 hós fia még minden teljes adag kaja után cicizik.
2010. nov. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 13:47 - vagyok!


4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, így 5-5,5 volt mire kiváltottunk 1 étkezést, a többi gyorsabban ment. 8 hónapos koráig szopott, de tápszert is kapott pótlásként, mára már reggel és este eszik tápszert.

2010. nov. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kb. 2-3 hét.
2010. nov. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!