Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok, ha egy...

Mit csinálnátok, ha egy ismerősötök a kölcsönadott babaruhátokat árulná egy aukciós oldalon?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, akinek már régóta folyamatosan kölcsön adom a gyerekem kinőtt ruháit. Eddig nem is volt semmi gond vele, mindig szépen és hiánytalanul visszakaptam. (Én elteszem és gyűjtöm a következő babának.) De most rábukkantam egy oldalra, ahol megláttam, hogy az egyik kis ruhát árulja, ami a miénk. Igazából kicsinyes dolognak érezném, hogy ezért az egy ruháért szóljak neki, meg azért is mert tudja rólam, hogy vagyunk olyan anyagi helyzetben, hogy egy ruha hiánya nem fog a földhöz vágni. Viszont azért mégis csak bánt egy kicsit, meg zavar is. Tehát nem hagy annyira hidegen a dolog. Ráadásul ennek a felsőnek van egy alsó része, amit nem adtam oda. Ez így együtt az igazi, és ha lenne következő babánk, akkor már nem tudom így együttesbe ráadni.

Ti mit tennétek a helyemben? Hagyjam a francba és lépjek túl rajta, vagy mondjam meg neki?


2011. nov. 25. 14:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnék neki továbbiakban ruhát.
2011. nov. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg úgy adtad oda, hogy csak kölcsön, akkor szólnék neki!
2011. nov. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez jó kérdés. Én is jártam hasonlóan, mondjuk az én esetemben nyilvánvaló volt a rossz szándék, mert egyszerűen letagadta, hogy kölcsönadtam a ruhákat. Nálatok esetleg előfordulhatott az, hogy nem emlékezett rá, hogy az a darab tőled van, ezért rakta fel eladásra. Kérdezz rá, hogy véletlenül rakta-e fel. Nyilván azt fogja mondani, hogy véletlen volt, és leveszi. Így visszakapod. Azt meg érezni fogod, hogy igazatt mondott-e, ha meg nem, nem adsz oda több ruhát.
2011. nov. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ne lépj túl rajta, mindegy, hogy milyen anyagi helyzetben vagytok. Amit valaki kölcsön kapott, azt illik visszaadni. Szerintem nyugodtan szólj miatta.
2011. nov. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én rákérdeznék, hogy azt a ruhát árulja, amit te adtál oda neki? Kiváncsi lennék mit mond. Ha beismeri, hogy igen, akkor mond meg neki, hogy annak alsó része is van, és azt te még szeretnéd felhasználni a másik gyereknek. Ahhoz a ruhához személyes érzések kötnek. Hogy milyen cuki volt benne a gyereked, és ezek majd eszedbe jutnak akkor is, amikor a másodikra majd ráadod. Én bizony visszakérném.
2011. nov. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Persze, eddig mindent vissza is adott. A gond az, hogy ez a bizonyos ruha abból a csomagból származik, amit legutóbb adtam oda neki, tehát azt a csomagot még nem adta vissza nekem. Így még azt sem tudom neki mondani, hogy észrevettem és ez nála maradt. Ráadásul úgy árulja, hogy ő vette, tehát az ő gyereke hordta először.
2011. nov. 25. 14:44
 7/19 anonim ***** válasza:

Hát... Három verzió közül választhatsz. 1) Hagyod a csudába az egészet. 2) Nem árulod el, hogy láttad, hogy árulja a kis ruhát, de hivatkozva valamely más ismerősöd, rokonod kisbabájára, visszakéred azt, mondván, hogy megígérted az illetőnek, hogy kölcsönadod nekik (akár csak egy fotózás erejéig is), s nekik már biztos nem kell, mert tutira kinőtte az ő babája. Kegyes hazugság. Egyébként biztos, hogy ő árulja? Az is lehet, hogy elfelejtette, hogy tőled kapta. 3) Kerek perec rákérdezel, hogy "láttam valahol a neten, hogy a neved alatt valaki árulja ezt és ezt a ruhát. Ne haragudj, de az a miénk volt, szeretném visszakérni."

Támadólag ("hogy képzeled, hogy...") én nem lépnék fel, maximum a reakciójától tenném függővé, hogy a jövőben kölcsönadok e neki egyáltalán valamit, vagy csak gondosan átválogatva a használtabb darabokat.

2011. nov. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem vedd meg az aukciós oldalon. Aztán megbeszélitek.
2011. nov. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Kétlem hogy elfelejtette hogy az enyém. Ő az aki mindenre emlékszik, mit hol vesz, melyik kié, stb. Inkább arra gondolok, merthogy párban rakta fel egy másikkal, hogy jól passzolnak színben egymáshoz, így drágábban el tudja adni. Gondolja hogy én meg úgysem emlékszem már rá, egy a sok közül.
2011. nov. 25. 14:48
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Mondd azt, hogy megláttad véletlenül az aukciós oldalon, és láttad az eladót, hogy ő az. Ezt nem neked kell túlmagyarázni, adja vissza, és pont.
2011. nov. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!