Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan Anyuka, akinek...

Van itt olyan Anyuka, akinek valahogy eszébe sem jut a baba nélkül elmenni "kettesben lenni egy kicsit"? Értem ezalatt pl. egy hosszú hétvégét Apával egy wellness hotelben stb.

Figyelt kérdés
Nem vitaindítás,pusztán kíváncsiság....
2011. nov. 28. 14:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Talán én. Azért talán, mert 1-1 estére szivesen elmegyek, vagy akár egy fél napra, de az, hogy az éjszakát a fiam nélkül töltsem, számomra elképzelhetetlen. Pedig 14 hós és bárkivel el van.
2011. nov. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Én így vagyok. Kislányom 18 hónapos, de nem érzem, hogy szükségem lenne ilyen alkalmakra. A 18 hónap alatt össz. kb fél napot volt anyukámmal, mert hideg volt és nem vittük magunkkal vásárolni. Mindenhová viszük magunkkal, igaz így kicsit hosszabb ideig tart a vásárlás, de jól érzi magát. Magamat ismerve, nem tudnám magam jól érezni, ha nem lenne velem.
2011. nov. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Nekem nem jut. Nincs rokon, aki vigyázna a fiamra, a kislányom pedig pici.

3 éves kisfiú, 9hós baba.

Nem is igazán érzem jól magam nélkülük, nagyon-nagyon ritkán egyedül megyek a közértbe és máris hiányoznak.

Wellness hotelbe mennék, de a gyerekekkel együtt.

2011. nov. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Én + férjem.


Nagyon jól megvagyunk így együtt négyesben (1 és 3 éves gyerekek).

Nem hogy hosszú hétvége, de még egy estére sem szoktunk elmenni.

2011. nov. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

:-)


3 lányunk van... a legnagyobb is csak márciusban lesz 5 éves. Nyáron,amikor még csak ketten voltak a csajok,eszembe jutott,hogy jó lenne egy kicsit kettesben elmenni a Párommal egy jó kis motoros hétvégére,de valahogy nincs szívem akárhol hagyni a lányainkat..még a kórházban töltött (3.lányunk születésekor) időszakot is nehezen viseltem,alig vártam,hogy hazajöhessek végre,és ismét az anyjuk legyek :-)

A "kettesben lenni egy kicsit" nálunk arról szól,hogy alszanak a csemeték,és bár mind a ketten hulla fáradtak vagyunk,de szentelünk egy kis időt egymásra- heti 1x.

2011. nov. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%
A második babát vártam, és pár héttel a szülés előtt elkezdtük szoktatni a nagylányomat (18 hónapos volt) anyukámékhoz, hogy a kórházi időszakot ott tudja tölteni. Az első hétvége, amit kettesben töltöttünk a férjemmel nagyon romantikus volt, randiztunk, szinte mint a baba előtt. Nagyon rossz volt előtte otthagyni a kicsit, de aztán láttam, hogy ő is nagyon jól érezte magát, úgyhogy a szülésnél már nem izgultam. Szerintem ez minden kapcsolatnak jót tehet.
2011. nov. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!! :)


Több kérdést olvastam itt,ami ehhez a kérdéshez kapcsolódik és felmerült bennem,hogy vannak e itt többen ,akik így gondolják,mint én...

2011. nov. 28. 14:53
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Van, persze.

Peldaul a testveremek sem igenylik. Mar 5 eve nem toltottek kulon ejszakat a gyerekek nelkul, pedig lehetoseguk lett volna ra, de nem is akartak, igy nincsenek is hozzaszokva a gyerekek ahhoz, hogy a szulok elmennek kettesben. Nem gond ez, ha igy jo mindenkinek. Max akkor gond, ha viszont valamiert megis menni kell.

(Peldaul amikor a masodik gyerek szuletett es mindket szulo a korhazban volta, akkor a nagyobbik gyerek hajanli haromra sirta alomba magat, pedig ott volt vele 3 nagyszulo, de egyszeruen nem tudta elfogadni, hogy a szulei nincsenek otthon. Pedig mar nem volt olyan pici sem, 4 eves volt, ertette, hogy a korhazba mentek.)

De tenyleg nem gond ez, amig mindenkinek jo igy.

En szemely szerint igenylem, evente egyszer szoktunk hosszu hetvegere menni a hazassagi evfordulonkon es havonta egyszer lelepunk szinhazba/moziba/bulizni/vagy csak epp setalgatni. De ez nem egesz ejszakas program, elobb-utobb hazaerunk. Elaltatni ilyenkor is mi szoktuk a gyerekeket, reggel mellettunk ebrednek, kozben a bebiszitter hallgatozik. A hosszu hetvegeket mindig ugy tervezzuk be, hogy akkor a nagyszulok tudjanak rajuk vigyazni.

2011. nov. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem vágyunk kettesben lenni a férjemmel,mert 3an vagyunk egyek a gyerekünkkel.Össz-vissz a 2,5 év alatt mióta megvan a kisfiunk 1szer hagytam anyuékra fél órára.Mindent együtt csinálunk amúgy,mindenhova visszük.Ha elmegyek szrakozni a barátnőimmel akkor apa vigyáz rá,ha ő megy akkor meg én.
2011. nov. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Miért pontoztak le azért, mert nem akarok elmenni hosszú hétvégézni a gyerekeim nélkül???????

Bunkók.

2011. nov. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!