Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mik a lehetőségeim? Hova...

Mik a lehetőségeim? Hova mehetnék így, vagy egyáltalán mit tehetnék? (hosszú. )

Figyelt kérdés

16 éves vagyok (már elmúltam). Volt egy komoly kapcsolatom, ami alatt fogamzásgátlót szedtem, de mikor a kapcsolatnak vége lett, a gyógyszert is abbahagytam. Azóta már 2x megjött, mindkettő 22napra (nem 28). Múlt hónapban lefeküdtem egy sráccal 3x, de gumi nélkül (megszakítás... nem ment el bennem, arról én is tudnék, és tudom, hogy előváladék, meg stb...) és most nem jött meg 22 napra. 4 napja késik.

Most nem is ez a lényeg, kérdés, hanem, hogy ha tényleg terhes lennék, mit tehetnék?

Nem akarom elvetetni. Meg szeretném szülni, de anyám semmiképp sem fog bele menni. Ezért le akarok tőle lépni. Van valamilyen otthon vagy valami, ahova ilyen esetben lehet menni? (pénzem lesz egy kevés a karácsony miatt)

Köszönöm a segítséget, és nem kérek a "felelőtlen vagy" és a "vetesd el inkább" típusú hozzászólásokból. A kérdésre szeretnék választ kapni.


2011. nov. 10. 20:23
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
még annyi, hogy remélhetőleg anyám előbb-utóbb megbékél és talán visszajöhetek majd hozzá. de ez nem biztos
2011. nov. 10. 20:26
 2/12 anonim ***** válasza:
Anyaotthonba lehet menni ilyenkor. Keress rá a neten én nem tudom milyenek meg hol van. Anyukáddal azért majd beszéld meg, nem biztos, hogy olyan rosszul fog hozzáállni.
2011. nov. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Még azért korai terhesnek titulálni magadat. szerintem ha 30-ik napra sem jön meg akkor csinálj egy tesztet, majd ha terhes vagy irány az sztk-ba nödokihoz. alöször a terhesgondozást kell végig csinálnod, és nagyon könnyen lehet hogy anyukád közben megbékél veled, és ott maradhatsz. Nagyon nehéz egy gyerekkel az elsö hónapokban, de talán késöbb meg még nehezebb. Iszonyat mennyiségüt üvölt még egy nyugodt baba is. annyira fáradt leszel, hogy segitséged lesz családtagra.


Amúgy vannak anyaotthonok, de szerintem oda csak szülés után mehetsz.


De várd ki ezt a pár napot és csinálj egy tesztet.


én mindig védekeztem tini koromba de mindig ideges voltam a terhesség miatt, és volt olyan hogy teszteltem és másnap megjött. de olyan is hogy az érettségi elött 2 héttel nem jött meg majd a szobeli végén másnapra megjött.

vagy is az idegesség is befolyásolja a mensit.

2011. nov. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Azért akkarsdz terhes lenni hogy leléphes otthonról ez irtó nagy butasság.
2011. nov. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem akarlak kioktatni, de nagyon fiatal vagy! A legszebb éveid fognak kimaradni! Szerintem ne siettesd az anyává válást! Hidd el, nagyon nehéz egy anyaotthonban egyedül nevelni egy kisbabát!
2011. nov. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
egy szóval sem írtam, hogy azért akarok terhes lenni, hogy leléphessek. Ha akarnék, már rég leléptem volna, van egy apám is... 1 kerülettel arrébb. De ehhez ő is ugyanúgy állna mint anyám. Sőt még rosszabbul.
2011. nov. 10. 20:58
 7/12 anonim ***** válasza:
Még csak annyi, hogy iszonyat sok pénz egy babát eltartani, nem elég az a pénz, amit Karácsonyra kapsz.
2011. nov. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
nem eltartani akarom belőle, csak írtam, hogy alapból nem 0 forinttal fogok ott állni, terhesen
2011. nov. 10. 21:18
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Huuu lesz mondjuk 100 ezer ftod mert olyan gazdag a rokondág hogy karácsdonyra pénzt osztogatnak

szerinted meddig lesz elég.

2011. nov. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én 28 éves vagyok, igaz ikrekkel, de megmondhatom, hogy nem két fillér! A ruhától a pelusig a tápszeren át. Nem akarlak bántani, csak gondold át!
2011. nov. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!