Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes digitális babamérleget...

Érdemes digitális babamérleget venni?

Figyelt kérdés
A kölcsönzés kéthavi díjából kitelik egy használt ára. Ezért én úgy gondoltam, inkább vennék, mint kölcsönöznék. De ti méricskéltétek egyáltalán, mennyit szopizott?
2009. máj. 13. 13:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha így kedvezőbb áron jutsz hozzá, akkor inkább érdemes venni egy használtat. Meg lehet, hogy lesz másik babád, és neki már nem kell másikat venni.

Amíg nagyon pici, szerintem érdemes méricskélni, mert fontos tudni, hogy rendesen fejlődik-e.

2009. máj. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha gond lesz a védönö biztosit mérleget!

de amugy nem mértem.

2009. máj. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én úgy gondoltam, hogy majd nem fogom méregetni, de biztos, ami biztos kértem a védőnőtől mérleget.

A babámat a kórházból úgy engedték haza, hogy minél többet igyon, mert egy picit besárgult.

Amikor mindenhol azt olvastam, hogy a többi baba 40-60 perceket szopiznak, akkor egy kicsit tanácstalan lettem, hiszen az én babám max. 15 perc alatt elintézte, plussz egész nap csak aludt volna. Így nekem nagyon jól jött, hogy otthon volt mérlegem, le tudtam mérni, hogy nem, hogy eleget evett, hanem a pici súlyához képest rengeteget evett.

A saját megnyugtatásom érdekében kb. 2 hónapos koráig alkalomszerűen mértem.

2009. máj. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
én nem mértem. az jó megoldás ha heti egyszer elmész leméretni a védőnőhöz. amugy meg mikor pici bealszik a cicn nem lesz szived levetkőztetni lemérni....szerintem meg csak plusz idegeskedés a mérleg otthon. heti egy mérés bőven elég. meg szemmel is látszik hogy eszik e rendesen vagy nem. nem vettem most se vennék. de te döntsd el.
2009. máj. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem vettünk,hanem bérewltünk a gyógyszertárból.(digitálisat,nekünk mérni kellett a babát elsö 2 hétben.
2009. máj. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
mi asz első hónapban mértük, utána már ritkábban. így a második hónap végén visszavittük ,mert kölcsönöztük. de nekünk nem volt sok a kölcsönzés.
2009. máj. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mi nem használtunk, pedig kis súllyal született a kislányom (2380 gramm). Bőven elég volt hetente egyszer levinni a védőnőhöz méretni. Így is pontosan láttuk, hogy szépen gyarapszik a súlya és megelőztem az állandó idegeskedést, hogy vajon eszik-e eleget a babám...

S mivel sokszor bealszanak szopi közben a babák, szerintem neked sem lenne szíved felébreszteni és levetkőztetni a mérlegeléshez...


Jó babázást!


1 éves kislány anyukája

2009. máj. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat.


Nálunk a védőnő pénzért biztosít mérleget, minimum kölcsönzési idő 1 hónap, ára típustól függően 2500-3000 Ft... Tehát ebből indultam ki. ( természetesen a tanácsadáson történő súlymérésért nem kell fizetni, de én a szoptatás során elfogyasztott táplálék mérésére gondoltam elsősorban, és nem a súlygyarapodás mérésére, mivel amiatt úgyis kötelező nálunk levinni tanácsadásra a babát, méghozzá az első két hónapban hetente.) Ez a második babánk, többet nem tervezünk, de mivel az első gyereknek is volt egy olyan időszaka, amikor keveset gyarapodott, és mérni kellett a szopi mennyiségét, mert mindenáron tápszerre akarták fogni ( holott én még szopi után volt, hogy 40 ml-t is kifejtem ) így most dilemmába estem, nem érdemes-e ennyiért megvenni használtan?


Amúgy érdekes, néhányan írtátok, hogy úgyse lesz szívem levetkőztetni. Nem értem a dolgot, hiszen a szopizott mennyiség leméréséhez nem is kell. Megméred evés előtt ruhástul-pelekástul, majd utána ugyanúgy. Csak az elfogyasztott anyatej "rakódhat rá" menet közben......Ráadásul nekem mindig úgy bealudt a nagy a cicin, hogy nemigen vette észre a mérést.

2009. máj. 13. 13:57
 9/13 anonim ***** válasza:
Én nem mértem otthon etetés után.Csak plussz aggódás lett volna,hogy most miért csak ennyit evett stb.Hetente.2 hetente mentünk a védőnőhöz,ő lemérte.
2009. máj. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Minket úgy engettek haza a kórházból, hogy még alig volt egy két csepp tejem. Én sem akartam venni mérleget, úgy voltam vele, ha kell majd bérlek. Aztán a csöppöm órákig szopott és utána pár perc múva orditott a ciciért. Fogalmam sem volt, hogy mennyit eszik, igy elmentünk mérleget bérelni. Végül úgy döntöttünk, hogy megvesszük, mert tényleg jobban jöttünk ki vele. Mikor megmértem mennyit eszik totál elszörnyülködtem hogy csak 10-20 ml-t evett. Nekem segitett a mérleg, mert tudtam, hogy valahogy növelnem kell a tej mennyiségét. Utána nem is volt probléma.

Most egy éves a picur és nekünk jó szolgálatot tett a mérleg, és nem bántam meg, mert a védőnőnk nem igazán törődik itt semmivel, hozzá csak időpontra lehet menni. Igy mindig tudtam itthon, hogy fejlődik a baba rendesen. Most is mérem még havonta egyszer.

2009. máj. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!