Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell az anyukáknak...

Miért kell az anyukáknak elírígyelni más dolgait?

Figyelt kérdés

Van egy szomszédom, konkrétan ő mérgel fel, de nem egyedi eset, volt már mással is így.

Férje messze dolgozik, de elgépezi a pénzt. Ő nem dolgozik, 8 éves a fia, családit kap és slussz. Nagyon válogat a munkák közt, a koszosabb munka már büdös is neki. Nincs már pénzük gyakorlatilag kenyérre sem.

Én egész életemben keményen dolgoztam, viszonylag tűrhetően kerestem, de ehhez két melóhely kellett egyszerre. férjem is rengeteget dolgozik, szerencsére vigyáz a pénzre. Én is számolgatom, meggondolom mit veszek. Tény, szinte mindenünk megvan, gyerekeknek is. Kocsink az öreg, de az is marad amíg a házon hitelünk van.

Elég gyakran jár hozzánk a csaj és folyton mindenre, jajjdejó valakinek, van nektek ez+az. De mindenre, legyen az a tüzelőfa, porszívó, hús a fagyóba, mosogatógép akármi. komolyan még a gyerekek töklámpását is amit mi készítettünk elirígyelte. Már én érzem magam kellemetlenül.Hisz mi nagyon keményen megdolgoztunk mindenért, hisz a semmiből indultunk. Már nem is szeretem ha jön, mert mindenre tesz megjegyzést,hogy énnekem ez van és milyen jó nekem. Miért kell ilyennek lenni????



2011. nov. 29. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Csak két kérdésem van:


1) Minek barátkozol ilyen emberekkel?


2) Minek hívod át egyáltalán magatokhoz, ha tudod, hogy irigykedni fognak?

2011. nov. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mert a gyerekek nagyon jó barátok lettek, ezért sokszor van, hogy elhozza, vagy jön érte és akkor beszélgetünk. Másrészt senki mást nem ismerek még az utcából, nyár eleje óta lakunk itt.
2011. nov. 29. 13:07
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyébként meg soha meg nem fordult a fejemben, hogy irígylésre méltó lenne bármi nálunk. Lépésben apránként veszünk dolgokat. Semmi extra még a ház se szép, de most nem az az első amire költünk.
2011. nov. 29. 13:08
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy csak jó fej akar lenni hogy megdicséri a dolgaitokat?


sajna így nehéz erről akár mit is gondolni hogy nem vagyunk szemtanúi a dolgoknak.....

2011. nov. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az én szomszédom is ilyen.

de ő ki is hangsúlyozza,hogy neki nem telik rá,hogy a gyerekének jó minőségű pelenkát, ruhát vegyen. Játéka alig van.

Azt azért nem értem,hogy telik minden hétvégén bulira, új ruhákra,napi két doboz cigire!!!


Eleinte engem is zavart, most már nagyívben let.... Sokszor emgszólt mert a lánomnak vettünk valami drága játékot,és meglátta.


Sajnálom azokat, aki éjt nappallá téve dogloznak és nem haladnak 5ről a 6-ra, de a semmirekellő, lsuta ember irigykedjen csak nyugodtan.

2011. nov. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Néha furcsák az emberek. Mi például az erdő közepén élünk, a szomszédunk 1,5 km-re szintén az erdőben. Ha nagy fakitermelés van, az erdész szól nekünk is, a szomszédnak is, hogy összeszedjük a gallyfákat. Ha valaki esetleg nem tudja mi az, olyan karvastagságú ágak, remekül üzemel velük a kandalló.

Mi legutóbb tavaly márciustól szeptemberig szinte minden hétvégénket kinn töltöttük az erdőben, és 4 évi tüzelőt szedtünk össze. A szomszéd lusta volt erre. Amikor beütött a tél, és bedarálták a maradék fát, jött át panaszkodni, hogy nem tud mivel fűteni, nekünk meg milyen jó, hogy ennyi fánk van.

No comment.

2011. nov. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Légy rá büszke, hogy amit a két kezetekkel megkerestél, másnak így tetszik! Ha megdicsér, köszönd meg, és mond meg neki, hogy örülsz annak, hogy van látszata, hogy milyen keményen dolgoztok, és hogy próbáltok spórolni, nem pedig felesleges dolgokra költötök. Én biztosan ezt csinálnám!
2011. nov. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Volt erre is példa. Kérdezte, hogyan tudtunk ennyi fát venni, mondtam a magánnyugdíj hozamból. Erre jött a de jó nektek. Mondtam neki, szerinted ehhez nekem mennyit kellett güriznem, hogy legyen ilyen hozama?? Szoktam nézni az újságban a munkákat, gondoltam segítek neki, fel se hívja, mindenre van kifogása. De tényleg mindenre.

sajnos az nem dícséret amit ő mond, egyszerűen rosszalja, hogy neki nincs. Pedig lehetne! A férje jóval többet keres, mint az enyém. De eltapsolják. Cigiznek rengeteget, na meg elgépezi a koma. Én mondtam is, csak egyszer gépezné el a fizetést fel is út le is út. De tűri, ül a babérjain és kinézi a kaját a szánkból szinte.

Egyébként nem csak ő ilyen. Egy ismerősöm a hozamból elment nyaralni a családjával, kicsit én is irígyeltem, mert nálunk az már nem futja, vagy ha futná akkor más rovására menne. Gyerekeim sportolnak fejenként 2 különböző sportot, ez bizony sok pénzt,szóval rakosgatnom kell, de a lényeg, hogy ennek az ismerősömnek most nincs mivel fűtenie, és nemrég mondta, hogy milyen jó, hogy nekünk teli van a fáskamránk:)))kész röhej. ez se lenne teli, ha nyaralgatnánk.

Most olyan egyszerre jöttek ezek a dolgok. És a legrosszabbul az esik, hogy néha én is megzuhanok, mert akárhogy is van mostmár elég nehéz egyik hónapról a másikra meglenni, főleg ha még le is betegednek a gyerekek, néha én is elszomorodom, és nincs kinek "panaszkodni" mert nekünk olyan jó ugyebár. :(

2011. nov. 29. 13:43
 9/11 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek, hogy ez rosszul esik! De nem szabad, hogy rossz érzéseid legyenek, mert mindenért keményen megdolgoztok. A legkönnyebb azt mondani, hogy "de jó nektek", de abba nem is gondolnak bele, hogy emögött mennyi munka, küzdelem és sok esetben lemondás van.

Nekem a saját kollégáim irigykedtek folyton, hogy nekünk van saját házunk, új autónk, azzal is járunk dolgozni, a hónap végén is telik normális ebére, nem csak az olcsó menzai levest ehetjük. Soha senki sem gondolt bele, hogy mi ezért kőkeményen fizetjük a hitelt, nem mentünk egy héten kétszer moziba, hétvégén bulizni, nem jártunk pókerezni, sőt, még nyaralni sem voltunk soha. De mi ezt akartuk. Kőkeményen dolgoztunk, hogy a kisbabánknak meg tudjunk venni mindent, magándokim legyen stb., ezért is kaptam jó néhány ívet, hogy miből, minek, mert az is jó, ha a gyereknek mindene használt vagy mástól kapott.

Az irigyek ellen sajnos nincs mit tenni, soha nem fogják belátni, hogy nektek se a hangyák hordták össze a dolgaitokat. Próbáld meg bevenni a lesz@rom tablettát és meg se hallani a rosszindulatot.

2011. nov. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen , nem látják mi van a dolog mögött. amikor írígykedett a házra, akkor mondtam vegyen fel ő is 6 millió hitelt és akkor neki is lesz hasonló. (de hát igen ahhoz munkahely kell). Meg aztán mondtam, de ezt törleszteni is kell és jelenleg nagyobb a törlesztés , mint az én bevételem. És ezt fizetni kell rendszeresen és aztán gazdálkodni a maradékból (vagyis a férjem fizetéséből).

Erre az volt a válasz, ő sose menne bele ilyenbe, inkább a provident, mert az rövid távon megoldja a gondjait :) és kiszámíthatóbb. még ő nézett le minket, amikor mondtam hogy ez nem az ölünkbe pottyant. Hozzáteszem a házuk nincs belül betonozva, nincs bennt a víz villany. Gykorlatilag fedél van a fejük felett és kész ennyi. De azért cigiznek, gépezik a koma, munka büdös az asszonynak és ilyen providentes sz@rokkal húzzák ki magukat a bajból és a szomorú, hogy úgy látják, hogy nagyon jó fajta ez a hitel. És akkor jön és mindent elírígyel, de ha mondom a hitelt, akkor meg lenéz :)))

De hát mit csináljak, a gyerekek nagyon szeretnek játszani egymással. De őszintén megmondom zárom a kaput.

2011. nov. 30. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!