Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért csökkentik az otthon...

Miért csökkentik az otthon babázó anyukáknak járó szabit? Ezzel hogyan segítenek újra dolgozni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 24. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Az lényegtelen, hogy Veled mi lesz.
2011. máj. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem a kérdésedet..
2011. máj. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én ezt még nem is hallottam.Miről van szó?
2011. máj. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést már én is feltettem... :(


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2011. máj. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell így kiszúrni az emberekkel?
2011. máj. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Úgy segítik újra dolgozni, hogy a munkáltatónak kedveznek - így a gyesről visszajövő nők nem lesznek hátrányban azért, mert hiába állnak munkába, állandóan szabadságon vannak. A munkáltató érdeke az, hogy profitja legyen, s nem az, hogy a munkavállalója jól érezze magát az életében. Inkább felvesznek egy férfit, mint hogy olyan nőt, akinek van 45 nap szabija... logikus, a jelen helyzetet felismerő, de egyáltalán nem humánus lépés. Ki törődik azzal, hogy egészséges lelkű emberek (akár kisgyermek, akár szülő) nőjenek fel/éljenek ebben az országban? Senki.
2011. máj. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

nem lehet sok szabi a munkakezdéskor, mert nem halmozható a szabi

ha visszamegy egy anyuka, vagy kiveszi a felgyűlt szabit vagy most már akár ki is fizethetik neki és kezdheti a melót


úgy nem vesznek fel se férfit se nőt, hogy van 45 nap szabija, hacsak nem idős.....de az meg ritkán kisgyerekes anyuka..ha felvesznek valakit, akkor neki az évi időarányos szabi jár

2011. máj. 25. 13:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Olvastam egy cikket erről, de agyilag zokni vagyok most és nem tudom értelmezni, ill. azt sem találom, hogy ez mikortól érvényes és kikre vonatkozik, segítenétek?

Én nov-ig vagyok még gyed-en, utána terveztem kivenni a szabijaimat, ami ha jól számolom, akkor a 2 gyerek után kb. 60-70 nap lesz.

Akkor ezzel most mi lesz vajon? Vagy erre még nem vonatkozik?

Köszi szépen, aki segít!

2011. máj. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintem arra vonatkozik, aki június 1 után lesz gyedre jogosult és igényli azt. Akinek folyamatban van már, arra nem.
2011. máj. 25. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!