Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Járt már valaki úgy, hogy...

Járt már valaki úgy, hogy elment volna a második babával TGYÁSra és a munkahelye nem akart kommunikálni vele (papírok kitöltése ügyben), ezért neki kellett intéznie?

Figyelt kérdés
Sajnos én így jártam, ti hol és milyen papírokkal tudtátok elintézni az ellátást?
2011. nov. 30. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Én így jártam,és sehogy nem tudtam elintézni!

A munkáltató eltünt,mint a kámfor!!

Az Oep-nek küldtem levelet,ahol leírtam mi a helyzet,Ők hivatalból eljárást indítottak -elvileg.

Írtam levelet,hogy tájékoztassanak a dolgok állásáról,de baftak válaszolni.. így 23-án feladtam a gyes kérvényt,mellékelve egy levelet a MÁK-nak,hogy ez a helyzet- mivel az egyik kérdés az volt,hogy van e valamilyen ellátás a gyermekre,vagy van e beadott kérelme arra a gyermekre...

12-én lesz 3 hónapos a 3. lányunk,és még csak lesünk ki a fejünkből, csak a családit kapom még... remélem,legalább a gyes-t utalják majd most pénteken,mert mióta lejárt a gyed-majd lemondtam a gyesről,hogy igényeljem a Tgyás-t,azóta iszonyat csóróság van, december van... stb.


Üdv:3gyerkőcös.

2011. nov. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja, mielőtt megigényeltem volna,egy levelet címeztem az egészség pénztárnak,hogy eltűnt a munkáltató,így igényelhetem e. Erre Ők küldtek levelet,hogy milyen feltételekkel lehet igényelni,kiküldtek egy kérvényt 2 példányban,és a levélben leírták,hogy amennyiben továbbra sem tudom elérni a munkáltatót,úgy ezt a kérvény benyújtásakor mellékelten írjam le.

Én leírtam,elküldtem minden szükséges dokumentumot,egyedül az a nyomorult munkáltatói igazolás hiányozna,hogy kimásszunk a carból! ez a kis emberek sorsa!! :-/

2011. nov. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves 3gyerkőcös!

Köszönöm a válaszod. Így akkor sajnos nem túl sok jóra számíthatok.

2011. nov. 30. 20:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a munkáltatód nem lép le,mint az enyém,akkor az OEP hivatalból meg tudja keresni és be tudja szerezni tőle a munkáltatói igazolást. A netről le tudod tölteni a Tgyás-kérvényt, a háziorvosodtól tudsz kérni papírt a terhesállományba vételedről. Ha megigényled,minden képen a szülés várható időpontja előtti 28. naptól igényeld meg,mert az Egészség Pénztár (vagyis a Rep intézi,de mindegy) szeret rajta ülni. - legalább is Pesten a Teve utcai. és idő kell,mire a munkáltatótól be tudja hajtani a papírt.


Sok sikert!!!

Boldog babavárást,könnyű szülést és egészséges kisbabát!!


Üdv: 3gyerkőcös

2011. dec. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Most kaptam egy levelet, miben tájékoztatnak, hogy elindították a panasz kivizsgálását. A Te ügyedben történt valami?

2012. jan. 3. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!