Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan anyuka itt, akinek...

Van olyan anyuka itt, akinek gyes után újra állást kellett keresnie, mert megszűnt a munkahelye/nem hosszabbították meg a szerződését/megszűnt a munkaköre/találtak helyette mást?

Figyelt kérdés
Milyen tapasztalataitok vannak a munkakereséssel?
2011. szept. 13. 00:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én így voltam.Megszűnt a cég ahol dolgoztam.

Gyes után majdnem 1 évig elutasítottak mindenhonnan azért mert kisgyerekem van..Végül egy ismerős ajánlott munkát Angliában..Jelenleg is kint élünk,és dolgozom.

2011. szept. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól tartok, itt nagyrészt ilyen anyukák vannak (lesznek majd reggeltől) :)


Én is ez leszek, nekem még tart a gyes, viszont cég már nincs :( Kezdhetem előlről... 11 évig voltam a cégemnél, most felszámolás alatt van... Néha gyomorgörcsöm van, ha arra gondolok, mennem kell állásinterjúkra :( Pedig imádok dolgozni!

2011. szept. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan nem szűnt meg a munkahelyem, de nem fogok tudni gyerek mellett visszamenni, mert állandó éjszakás műszakban dolgoztam, minden másnap kellett menni, de új rendszert vezettek be és most 2 napot kell menni egymás után. Csak az volt biztos, hogy este 8-ra kellett menni, reggel volt, hogy csak délben végeztünk és ezt gyerek mellett nem tudom csinálni, főleg, hogy a pénzt is visszavették, 1,5× annyi munkáért kevesebbet fizetnek, mint régen. Én a műkörmös sulit akarom elvégezni még most, míg gyesen vagyok aztán azt itthon is tudom csinálni a gyerek mellett.
2011. szept. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem szülés elött 2 hónappal járt le a szerződésem,sajnos még igy gyedet sem kaptam,csak gyest(9 napon múlott a gyed).az a szerencsénk,hogy a férjem szüleivel élünk együtt igy most egy kicsit könnyebb.fiam 2 éves múlott 2 hete,igy még 1 évem van vissza,de már most rettegek a munka kereséstől.ráadásul falun lakom,itt munka nincs,csak a városba.igy a bejárás sok időt el fog venni(45 perc az út a városba busszal).
2011. szept. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csacsi, az még hagyján (a 45 perc busszal) :) Én Pestről Budára jártam át, másfél óra volt oda (villamos, busz, villamos variáció) és másfélnél több hazafelé (tömegnyomor miatt sokszor nem fértem fel a 7-es buszra).
2011. szept. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is így voltam és egyelőre nem volt rossz tapasztalatom, pedig nagyon arra számítottam. 1,5 hónap alatt találtam új állást, teljesen saját erőből. A gyes dolgot életrajzba nem írtam, de a személyes interjúkon mindig elmondtam és úgy vettem észre hogy ez nem jelentett problémát.

Próbáljatok felkészülni az interjúkra, utánaolvasni hogy milyen kérdések szoktak lenni (mindenhol ugyanazt a kb. 15 kérdést variálták) és azokra begyakorolni a választ. A külsőmet is rendbe szedtem, ránézésre senki meg nem mondta volna hogy "otthon ülő" anyuka vagyok vagy épp egy irodából léptem ki. Pedig civilben nagyon le tudok ám pukkanni :)

Meg szellemileg úgy fogtam fel a dolgot hogy nincs tétje (pedig dehogynem!) és csak bemutatkozok pár érdekes embernek, beszélgetünk egy jót, ismerkedünk. Szerintem ez is segített hogy viszonylag "laza" legyek.

+ azért fontos időben elkezdeni, én a gyes lejárta előtt 5 hónappal nekiláttam, mert inkább előbb legyen munka, mint hogy kicsússzak az időből.

2011. szept. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kiváltképpen utolsónak a tanácsokat!
2011. szept. 13. 11:41
 8/8 anonim ***** válasza:
11:15-ös, olyan aranyosan írtál, h legszívesebben most homlokon csókolnálak érte! :))) És köszi a tanácsokat én is megfogadom. :)
2011. szept. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!